Jakou koupit zdravou cestovní postýlku pro dítě? Mrkněte na naše rady… 4.92/5 (12)

Sponzorováno

Jakou koupit zdravou cestovní postýlku pro dítě?Konečně končí zima, blíží se čas výletů a dovolených. Dnes bychom se proto chtěli s vámi podělit o rady k nákupu dětské cestovní postýlky. Je to jedna z věcí, díky níž se na cestách rodiny s malými dětmi cítí pohodlněji a mobilnější.

Výhody, které vám přinese nákup cestovní postýlky

Možná jste i vy přemýšleli nad koupí cestovní dětské postýlky, ale nebyli jste si jistí, zda to nebude zbytečná investice. Pokud například necestujete několikrát do roka na dovolenou, báli jste se, jestli ji vůbec využijete. Mnoho rodičů přemýšlí stejně, avšak nakonec si postýlku pořídili a dodnes nelitují. Ve skutečnosti je možné, že na dovolenou mobilní postýlku nebudete muset vůbec ani nosit. Pokud nejčastěji při dovolené pobýváte na hotelích, tak můžete získat pokoj, ve které již takové zařízení ubytovatel poskytuje. Dnešní moderní hotely jsou často připraveny na turisty s dětmi.

Ale mnoho rodičů cestovní postýlku nejčastěji využívá právě doma, v zahradě, při návštěvách rodiny, známých nebo když jedou na pár dní k babičce. Jaké jsou tedy důvody, pro které se ještě vyplatí mít k dispozici cestovní postýlku?

 1. Ne všude, kam se vydáte je postýlka na spaní pro dítě. Ať se už se tedy jedete na dovolenou, na chatu k přátelům nebo na víkend k babičce, víte, že máte postaráno a nemusíte vymýšlet kam dítě uložit spát.
 2. Kamkoliv půjdete, vaše děťátko můžete dát spát nebo odpočívat do prostředí, které již zná. Postýlka bude jeho útočištěm, prostorem, ve kterém si bude jistější i když budete u někoho na návštěvě. Rychleji se tak uklidní, když bude třeba, toto je velké plus pro malé.
 3. Takovou postýlku můžete mít tam, kam jezdíte nejčastěji. Například u svých rodičů. Když odejdete, mohou postýlku dát na půdu nebo do skříně a nikomu nebude překážet.
 4. Možná vaši přátelé a rodina nemají své domácí prostředí vůbec přizpůsobené pobytu malého človíčka. Postýlka je tedy bezpečné místo kam dítě uložit bez obav, že by se dostalo k nebezpečným předmětům, na schodiště a podobně.
 5. Můžete si ji vzít všude tam, kam se vydáte autem, dá se snadno poskládat a přenést. Budete mobilnější.
 6. Postýlka vám poslouží jako ohrádka (pokud jste si takovou nekoupili zvlášť, protože i to je možnost), kde se bude dítě pěkně hrát během dne. Nemusíte se obávat, pokud potřebujete na chvíli z prcka spustit oči, že se někam vzdálí. Můžete si ji snadno k sobě přitáhnout nebo přenést do kterékoliv části domu, snadno se s ní manipuluje.
 7. Můžete mít své dítě bezpečně u sebe venku i když například věšíte prádlo, máte nějakou práci kolem domu nebo jen tak odpočíváte v zahradě, případně se chystáte na grilovačku k přátelům. A drobeček si může zdřímnout na čerstvém vzduchu. Pozor však na silné sluníčko. V létě je dobré si pořídit k postýlce nějaké stínítko, deštník, aby na děťátko při odpočívání příliš nesvítilo.
 8. Pokud již dítě nechce moc bydlet v klasické postýlce a je již starší, zkuste mu matrace hodit do cestovní postýlky, možná tam bude chtít spinkat častěji.

Na co se dívat, abyste vybrali cestovní postýlku správně?

Na trhu je k dispozici velké množství produktů, stačí si jen vybrat. Ne však ta, která se vám bude líbit designově nejvíce je i ta nejlepší. Dívejte se hlavně na praktickou stránku a popřemýšlejte, kde a jak asi nejvíce budete cestovní postýlku využívat a jaké jsou vaše konkrétní potřeby. Při výběru určitě zohledněte alespoň tyto základní vlastnosti, díky kterým postýlku prakticky budete využívat:

Sponzorováno

1. Rozměry, hmotnost postýlky

Je důležité aby jste si vybrali takovou, kterou i po sestavení dokážete seskládat tam, kam potřebujete a jednoduše se s ní naložíte i do auta. Lepší je mít snadnější postýlku, se kterou si hravě poradíte sama a nebudete potřebovat neustále nějakého nosiče či asistenta. K dispozici na trhu jsou výrobky s extra lehkého hliníku.

2. Snadná montáž a manipulace

Při nákupu poproste prodejce, zda by vám skládání mohl i předvést. Manipulaci s postýlkou ​​je dobré si také vyzkoušet, abyste si byli jisté, že se vám s ní bude dobře zacházet a jak je jednoduchá na montáž, rozkládání, skládání.

3. Snadná údržba materiálů

Protože postýlku budete pravděpodobně používat i v exteriéru a cestovat s ní určitě ji bude třeba z času na čas vyčistit. Vybírejte tedy takovou, která je vyrobena z dobře udržovatelného materiálu a látek ideální, pokud se dá i rozložená kdykoli otřít, omýt. Pokud budete postýlku využívat často, je k nezaplacení pokud se látky a síťky budou dát i odepnout a vyprat v pračce.

4. Polohovatelnost, snadné přesouvání postýlky

Když bude mít postýlka kolečka, snadněji si s ní poradíte při přesunu ať už po domě nebo venku. Většinou tuto manipulaci pak zvládne i starší dítě.

5. Postýlka se síťkou

Sponzorováno

Děti rády koukají ven, na to pamatujte. Mnoho dětí má v oblibě cestovní postýlky se síťovinou na postranních stranách, protože mohou koukat na dění kolem. Je to pro ně často důležité. Navíc i vy vidíte do postýlky, což je také k nezaplacení.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva