Sponzorováno

Jak miminka a malé děti projevují lásku? 4.75/5 (8)

Nejvíce děti milují svoje rodiče... a tak je to správně...

Nejvíce děti milují svoje rodiče… a tak je to správně…

Nemusí umět říct ani hlásku, kde ještě slovo! A i tak si můžeme být jisté, že nás milují. Takto nám miminka vyznávají lásku:

1. Nespouští z nás oči

Už z bříška důvěrně zná náš hlas a podle vůně ví, kam patří, jen co se narodí. Snadno si ke známým zvukům a pachům přiřadí i naši tvář a dokáže se na ni dívat hlubokým, moudrým pohledem. Těžko uvěřit, že takový zázrak se děje, ještě má sotva pár hodin a dní … Toto je láska!

2. Usmívá se, nahlas se směje

Novorozeně se často usmívá ze snu, ale jak začne růst, začíná se usmívat na lidi, které zná po hlase, na známé tváře, které k němu promlouvají. Umí jim úsměv opětovat, ale nejvíce ze všech své mámě, které chce úsměvem říci: „děkuji, že se o mě staráš, že jsi vždy u mně …“.

3. Pokouší se nás políbit

Všechna miminka velmi brzy přijdou na to, že polibkem vyjadřujeme lásku. Pokud je často zasypeme pusinkami, i ony nám je budou chtít opětovat: na začátku si užijeme zejména mokré, uslintané pokusy, či dokonce jemné kousnutí, ale když to převedou do dokonalosti, budeme ještě dlouhá léta padat do kolen a odpustíme jim skoro vše.

4. Bez nás je nespokojené a pláče

Není to velmi „sladký“ způsob, jak dát najevo svou lásku. Možná nám to je občas zatěžko, že miminko nemůžeme nechat ani na chvilku s někým jiným, neboť pláč spustí, jakmile mu ukážeme záda. Srdcervoucí vzlyky nám nedají ani dveře zavřít, natož odejít. Možná se zlobíme, že bez nás neví vydržet co jen 5 minut, že se nedá vzít do náruče nikomu kromě nás, jinak vříská a pláče. No je to tak, že miminko říká: mám strach, když u mně nejsi, mámo. Nikoho nemiluji víc než tebe …

Sponzorováno

5. Hledá u nás útočiště

Ať už ho vyplaší nějaký neznámý zvuk nebo se k němu přiblíží cizí pes, instinktivně se rozběhne k nám, aby si „zarazil“ nos do našeho ramene. Protože děti věří, že my je dokážeme ochránit, a i to je znak jejich lásky.

6. Napodobuje nás

Přestože dítě ještě neumí říct „miluji tě,“ ví však, co to znamená: že jsme pro něj nejdůležitější osoba na světě a touží být s námi a chce se nám podobat. Třeba vezmeme do ruky telefon a pokouší se do něj mluvit – to vidělo od nás. Pokud například dítě zakrývá své plyšáčky v postýlce, zpívá jim, hladí je po líčku, to se naučilo od nás. Ukazuje nám tak, jak moc miluje nás a chvíle, kdy se před spaním spolu mazlíme.

7. Mrzutosti si nechává jen pro nás

Telefonujeme a miminko se po nás dere a skáče nám po hlavě. Možná nepříjemné, i to je však projevem jeho lásky. Chce přitáhnout naši pozornost za každou cenu. Možná venku lidé nepřestávají chválit našeho malého andílka a když se za námi zavřou dveře, andílek odrazu dostane „růžky“. Tak už to bývá: děti vždy testují hranice lidi, kterým důvěřují a milují je. Pokud před námi nemusí nic hrát a projeví své emoce naplno, zřejmě rodičovský job děláme dobře: děti mají jistotu, že byť v amoku křičí, i tak je budeme milovat.

Sponzorováno

TIP: TOP 8 cviků s miminkem

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva