Sponzorováno

Zemřel průkopník umělého oplodnění Robert Edwards Zatím bez hodnocení.

Průkopník umělého oplodnění, britský vědec Robert Edwards, který za svou práci získal Nobelovu cenu za medicínu, zemřel dnes po dlouhé nemoci ve věku 87 let. Oznámila to Cambridgeská univerzita, na níž působil.

Edwards začal pracovat v oblasti umělého oplodnění v 50. letech a spolu s lékařem Patrickem Steptoeom vyvinul proces, který vedl v roce 1978 k narození Louise Brownové, prvního „dítěte ze zkumavky“, informovala televize Sky News.

Sponzorováno

V roce 1980 založil ve svém domovském městě Cambridge první kliniku pro mimotělní oplodnění – in vitro fertilizaci (IVF). Nobelovu cenu mu za vyvinutí a zdokonalení této metody udělili v roce 2010.

Sponzorováno

„Rodina s hlubokým smutkem oznamuje, že profesor sir Robert Edwards, laureát Nobelovy ceny, vědec a jeden z průkopníků IVF, zemřel klidně ve spánku 10. dubna 2013 po dlouhé nemoci“ uvedla Cambridgeská univerzita v prohlášení zveřejněném jménem rodiny.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva