Sponzorováno

Syndrom delece se zaměňuje s autismem Zatím bez hodnocení.

Až 50% dětí s genetickou poruchou, která nesouvisí s autismem, trpí nesprávnou diagnózou, což vede k nesprávné léčbě, a tedy zhoršení jejich stavu. Jeden z 2000 lidí trpí diagnózou s názvem syndrom delece 22q11.2, což může vést k opožděnému vývoji, sociální nemotornosti, úzkosti a dalším příznakům. Vzhledem k tomu, tyto příznaky se kryjí s některými příznaky autismu, healthland.time.com přinesl informaci, že 20 až 50 % dětí s tímto syndromem je chybně zařazeno k dětem s autismem.

špatná diagnóza = Zhoršený stav

To může mít vážné důsledky, protože léčba zaměřená na autismus může ve skutečnosti zhoršit úzkostné stavy dětí s 22q genetickou poruchou. Pokud se neléčí, mohou děti s 22q později v životě trpět vyšším rizikem vzniku dalších duševních poruch jako je například schizofrenie.

Sponzorováno

Výzkumníci z University of California, Davis MIND institutu zkoumali malou skupinu 29. Zjistili, že rodiče dětí s genetickou poruchou často poznamenali, že zatímco jejich dětem byl diagnostikován autismus, jejich porucha se lišila od jiných dětí. Je zřejmé, že děti se syndromem 22q mají určité sociální postižení,“ řekl autor studie Tony J. Simon, profesor psychiatrie a behaviorálních věd. „Pokud nešlo o klasický případ z poruch autistického spektra, často měly tyto děti vysoký stupeň sociální motivace. Mají velkou radost ze sociální interakce a jsou docela společensky aktivní,“ vysvětlil Simon.

Je potřeba lepších testů

Tým vědců dal dětem dva standardní testy pro diagnostiku autismu – Autism Diagnostic Observation Schedule (ADOS) a Dotazník sociální komunikace (SCQ), aby zjistili, zda se u nich skutečně prokázaly příznaky autismu. Pouze pět dětí mělo zvýšené skóre na testu ADOS a čtyři z těchto pěti trpěli úzkostí. Žádné z dětí se syndromem 22q nemělo skóre dostatečně vysoké, aby je kterýkoliv test klasifikoval jako autismus.

Sponzorováno

Zjištění musí být ještě potvrzeno i ve větších studiích, ale autoři tvrdí, že výsledky zdůrazňují potřebu přesnější a komplexnější diagnostiky autismu. Zlepšení diagnostiky obou onemocnění by mohlo dětem se syndromem 22q dostat vhodnější léčbu, která by mohla zmírnit některé jejich příznaky, včetně úzkosti, a zlepšit komunikační dovednosti.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva