Líný partner. On leží, já dělám vše sama! 4.63/5 (8)

Sponzorováno

Co s líným partnerem?

Co s líným partnerem?

Je jen pár světlých výjimek mezi muži, kteří se doma dělí o domácí práce a dobrovolně vaří, žehlí a uklízejí. Většina si raději sedne k televizi a nechá ženu, aby vše dělala za ně. Ono je to totiž pohodlnější!

„Ze svého partnera jsem už naprosto zoufalá. Vůbec s ničím mi doma nepomůže. Když přijde z práce, sedne si k televizi, nají se, a pak pospává. Já se starám o děti, vařím, vysávám, vytírám podlahy, chodím nakupovat, žehlím, peru, prostě dělám úplně vše. Jenže to samozřejmě nezvládám na sto procent, je toho zkrátka moc. Partner ani nehne prstem, a jen mě z pohovky kritizuje, že nemám dokonale uklizeno. A když mu řeknu, ať mi pomůže, prohlásí, že to jsou ženské práce, a ty on nedělá. Už nevím, jak dál,“ svěřuje se Barbora (34).

Pomoc od partnera? To je sci-fi!

Ne každá žena má to štěstí, že potká partnera, který se s ní bude o péči o domácnost dělit. Který se bude o sebe i rodinu umět postarat, uvaří, vyžehlí a donese jí snídani do postele. I když takoví muži existují, zkušenosti žen hovoří jinak – je jich jako šafránu. „Ani nevíte, jak bych si přála, aby mi můj muž někdy donesl snídani do postele. Abych ráno nemusela vstát a chystat jídlo pro celou rodinu, ale aby někdo obsloužil mě. Bohužel to je pro mě sci-fi. Stejně jako jakákoli pomoc v domácnosti. Všechno dělám sama. Partner jen leží a kritizuje. Prý je unavený, protože chodí do práce! Jenže já do ní chodím taky, a to nikoho nezajímá,“ mluví o podobné situaci Magda (37).

Pár zajímavých čísel

 • 5 % mužů doma pravidelně vaří.
 • 68 % žen pravidelně myje nádobí.
 • 55 % žen doma luxuje a nakupuje, a partner jim nepomůže.
 • 14 % mužů doma nedělá vůbec nic.

Tipy, jak přimět muže, aby vám pomáhal

Co v tomto ohledu můžete udělat?

Sponzorováno

Opakovat, opakovat

Mužům prostě nestačí říct něco jednou. To, že mu řeknete, aby si po sobě uklidil talíř, a budete čekat, že to bude dělat vždy a automaticky, k cíli nepovede. Musíte mu to opakovat. Každý den několikrát a neúnavně. Jako kolovrátek. Spousta žen přiznává, že jedině tato „prudící“ metoda na jejich partnery zabrala, ale až po dlouhé době. Chce to zkrátka pevné nervy a vytrvalost.

Motivovat

Motivace je základem úspěchu! A u mužů dvojnásob. Slibte mu nějakou odměnu za to, že vám nerozhází špinavé oblečení po bytě, nebo nenechá drobky v posteli. Za to, že v sobotu vysaje, vy uděláte dobrý oběd. Pokud bude vědět, že jej za pomoc něco dobrého čeká, bude aktivnější a ochotnější.

Dávat přesné instrukce

Na muže musíte jak na pejsky. Dát jim přesné pokyny, jinak neudělají to, co mají. A pozor – instrukce musejí být stručné, jinak by je zapomněli, ale zcela jasné, jinak vykonají něco úplně jiného. Pokud jej pošlete se seznamem nakoupit, řekněte mu přesný název výrobku, nejlépe i vzhled a cenu a ještě lépe jeho přesné umístění v daném obchodě. Jinak vám místo másla donese rostlinný tuk, neb to bylo vedle sebe a levnější a místo neperlivé minerálky barevnou perlivou vodu, protože té byly dva litry a stála méně.

Zkusit trochu drilu

Dnes už vojna sice povinná není, ale to neznamená, že byste nemohla vyzkoušet trochu vojenského drilu. Najděte si pár jednoduchých povelů, na které bude partner slyšet, ale přitom jej neurazí a nebude mít pocit, že ho komandujete. Buďte rafinovaná. Zkuste to jednoduše, ale hlavně rázně. Spousta žen totiž říká – právě toto u nás pomohlo! A pak že vojna byla na nic.

A jak to s přítelem, manželem děláte vy? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

Dejte přečíst svému partnerovi

VIDEO: Pusťte svému partnerovi – Jak bojovat s LENOSTÍ?!

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva