Sponzorováno

Jak vybrat dobré boty do vody? 4.71/5 (7)

 • Pokud hledáte dobré boty do vody, zvažte faktory ze článku, které vám pomohou udělat správný výběr.
 • Typ aktivity: Rozhodněte se, na jaký typ vodní aktivity budete boty používat. Zda plánujete jízdu na kajaku, šnorchlování, pěší turistiku v mokrém prostředí nebo jinou činnost, každý typ vyžaduje specifický typ bot do vody.
 • Materiál: Boty do vody jsou vyrobeny z různých materiálů, včetně neoprenu, síťoviny, gumy a plastu. Zvolte materiál, který bude vhodný pro vaši aktivitu. Neoprenové boty jsou skvělé pro udržení tepla v chladných vodách, zatímco boty s gumovou podrážkou jsou vhodné pro ochranu proti ostrým skalám.
 • Podrážka: Zkontrolujte, zda mají boty odolnou a protiskluzovou podrážku. To je důležité pro bezpečnost, abyste neklouzali na mokrých površích.
 • Uzavírání: Boty do vody mohou mít různé uzavírací mechanismy, včetně zipu, suchého zipu, suchého zipu s krytkou nebo pásky s suchým zipem. Zvolte takové, které vám umožní snadné a bezpečné nasazování a vyjímání bot.
 • Ochrana prstů se může hodit: Některé boty do vody mají ochrannou kapuci na prsty, což je užitečné, pokud budete chodit po skalách nebo ostrých površích.
 • Mrkněte na recenze a hodnocení: Před nákupem si přečtěte recenze a hodnocení konkrétního modelu bot od ostatních uživatelů. To vám pomůže získat představu o kvalitě a výkonu bot.
 • Cena: Nakonec zvažte svůj rozpočet. Dobré boty do vody mohou být investicí do vaší pohodlnosti a bezpečnosti při vodních aktivitách.
 • Výběr vhodných bot do vody závisí hodně na konkrétních potřebách a aktivitách, které plánujete provádět ve vodě. Je dobré provést pečlivý výzkum a vyzkoušet několik různých modelů, abyste našli ty nejlepší pro vaše potřeby.

Při pobytu u vody dobré boty do vody prostě potřebujete

Při pobytu u vody dobré boty do vody prostě potřebujete

Pokud jde o dovolenou na pláži a vodní sporty, máme tendenci přehlížet ochranu našich nohou a upřednostňujeme pořízení jiného perfektního plaveckého vybavení. Výběr správných bot do vody však může znamenat rozdíl při objevování neznámých vod (a souše), protože jsou funkční a lze je nosit v různých situacích – od potápění po jízdu na kajaku. Podívejte se níže na našeho průvodce nákupem a vyberte si ty nejlepší boty pro vás a vaši rodinu.

Při prozkoumávání mořských břehů může nošení dobrých bot vody skvěle ochránit vaše nohy. Rozlučte se s žabkami, které uvíznou v písku. Dovolte mi, abych vám ukázala, jak si vybrat pár bot do vody pro vaše letní dobrodružství!

V tomto článku vám vysvětlím, na co se musíte při nákupu bot do vody podívat.

Sponzorováno

Co jsou boty do vody?

Den na pláži si nemůžete nechat ujít, je super si hrát na písčitém pobřeží a jít do křišťálově čisté vody! Ale písek je žhavý od slunce, útes je kluzký s ostrými hranami a v písku mohou být ukryté i rozbité skleněné lahve. Proto, ať už hrajete plážový volejbal, surfujete, jezdíte na vodních lyžích nebo šnorchlujete, měli byste mít boty do vody. Takové boty do vody se nosí stejně jako běžné tenisky, ale jsou speciálně navrženy pro plážové a vodní aktivity. A věřte, že den u vody je v nich mnohem příjemnější.

Funkce a vlastnosti bot do vody

1. Opravdu dobrá podrážka

Dobré boty do vody musí mít protiskluzovou podrážku, protože uklouznutí na kamenech u vody často způsobuje vážná zranění. Protiskluzová podrážka s vroubky a z dobrého materiálu by mohla snížit riziko uklouznutí.

Boty s tenčí podrážkou a jemnějšími cvočky mají širší možnosti využití, například procházky po pláži. Pokud chcete navštívit pláž s útesy nebo kameny, pak jsou vhodnější aqua boty se silnější podrážkou. Já osobně vždy vybírám boty do vody se silnější podrážkou, protože nikdy nevím, na co budu při procházce po pláži šlapat. A někdy jsou kameny a útesy pěkně ostré. Takže silnější podrážku u takových bot určitě oceníte, věřte mi. Berte proto vždy tlustší podrážku.

Boty do vody s 1 až 2 cm silnou podrážkou jsou ideální pro chůzi po skalách. Pro vodní sporty a plážové aktivity jsou vhodnější aqua boty s tenčím spodkem. Tloušťka 1 až 2 cm je velmi oblíbená a umožní vám chodit po kamenech na poměrně velkou vzdálenost.

2. Přiléhavý střih

Boty do vody by se určitě neměly dobře vyzouvat. Měly by na noze držet hodně dobře. Asi nechcete, aby vám proud vody při koupání botu z nohy snadno vyzul a odnesl pryč. Proto by boty do vody měly na nohu dobře přilehnout a po upnutí by se neměly vyzout. Při nákupu si to zkuste. Některé boty do vody mají navíc gumový pásek, takže se nemusíte bát, že vám spadnou.

Design bot do vody by měl také snižovat možnost vniknutí písku a kamínků do boty.

3. Odolné vůči soli a rychleschnoucí

Většina bot do vody je odolná vůči soli a rychle schne. To už dnes nebývá problém, ale i tak se na toto zeptejte.

4. Pohodlí

To, že se jedná o boty do vody ještě neznamená, že musí být nepohodlné na nošení. Vůbec ne! Boty by měly být pohodlné a zabraňovat vzniku puchýřů. Existují různé styly, barvy a velikosti bot do vody pro všechny, včetně mužů, žen, dětí, dokonce i miminek!

Jak boty do vody pečovat?

Pro údržbu aqua bot namočte boty do sladké vody po každém použití a osušte je na slunci. Při návratu z dovolené jim dopřejte teplé praní v pračce, které oživí jejich barvy. Poté je udržujte v suchu, mimo dosah světla a tepla. Pak budou připraveny posloužit vám i příští léto!

Sponzorováno

Nyní jste připraveni prozkoumat svět bot do vody a chránit své nohy toto léto bez kompromisů, je čas začít nakupovat!

A dále si přečtěte

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva