Sponzorováno

Bílá ředkev Daikon a zdraví – plná vitamínu C 4.84/5 (19)

Bílá ředkev Daikon a zdraví - plná vitamínu CV Japonsku je zeleninou číslo jedna. Detoxikuje organismus a v ledničce vám vydrží i několik týdnů. Řeč je o japonské bílé ředkvi Daikon. Kromě toho je velmi dietní a napomáhá správnému trávení. Pokud jste ji ještě nevyzkoušeli, napravte to, možná si ji zamilujete. Její skvělé chuti už podlehli mnozí.

Bílou ředkev najdete v každém větším supermarketu

Mnoho lidí se bojí zkoušet nové věci, ale u Daikone byste měli strach zahodit za hlavu. Je dlouhá 20-40 cm a její průměr může dosahovat až 10 cm. Její chuť je oproti klasické kulaté červené ředkvičce mnohem jemnější a lahodnější. Každý kdo má rád klasickou ředkvičku, bude dozajista s jejím nákupem spokojen. Navíc vypadá velmi efektně i na talíři. Velká bílá kolečka určitě zaujmou každého hosta.

Dopřejte si ředkev Daikon i tehdy, pokud držíte dietu

Pokud patříte mezi lidi, kteří drží dietu a dáváte si pozor na každou složku vaší stravy, nemusíte se bát přidat si ji na talíř. Daikon je totiž známá svou mimořádnou dietnosti a méně než 100 gramů této zeleniny vám dodá energii kolem 80 kJ. Nemusíte se tedy bát, že se na vás po její konzumaci nalepí nějaké tukové polštářky. Při dietě je tato zelenina dokonce doporučená.

Sponzorováno

Obsahuje hodně vitamínu C

Kromě toho, že je dietní, je i velmi zdravá. Obsahuje hodně vitamínu C, který pomáhá zlepšovat vaši imunitu a má antioxidační účinky. V důsledku toho dokáže bílá ředkev váš organismus skvěle detoxikovat. Také obsahuje mnoho aktivních enzymů, které pomáhají vašemu trávicímu ústrojí správně fungovat. Dokonce by neměla chybět jako příloha ke těžkým a mastným jídlům.

Chrání pro srdečně-cévními onemocněními

Nakolik je velkým detoxikátorem a čističem organismu, velmi dobře ovlivňuje naše cévy a srdce. Je vhodným prostředkem pro prevenci před kardiovaskulárními chorobami. Kromě toho působí příznivě i na:

 • zlepšuje imunitu organismu, díky vitamínu C
 • pomáhá při nachlazení
 • rozpouští hleny
 • odstraňuje tuky a hleny z organismu
 • je jedničkou v rozpouštění žlučníkových nebo ledvinových kamenů a prevenci před jejich tvorbou
 • odstraňuje zácpu
 • působí protizánětlivě, ničí plísně a bakterie
 • snižuje hladinu cholesterolu, chrání srdce
 • odstraňuje otoky na nohách a edémy
 • působí dezinfekčně
 • je královnou zeleniny při žlučníkové dietě

Jak si ji připravit?

Daikon koupíte v syrovém stavu, ale také v různých variacích, jako například nakládaný, slazený, nebo dokonce barvený výrobek. Používá se jako pikantní příloha k sushi. Doma si ji můžete připravit úplně jednoduše. Stačí když si ji nastrouháte a ochutíte sójovou omáčkou, nebo jen nakrájíte na kolečka a pokapete olivovým olejem. Jíst ji můžete ke chlebu s máslem, ale i ke vařeným jídlům, jako přílohu. Také si ji můžete uvařit, upéct, usmažit, vše závisí na vaší fantazii.

VIDEO: Salát z bílé ředkve

Sponzorováno

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Bílá ředkev Daikon a zdraví – plná vitamínu C”

  1. Věra Jelínková napsal:

   Dobrý den.
   Bílá ředkev je moje oblíbená, vlastně nejoblíbenější zelenina. Ne kvůli dietě, ale kvůli chuti. Dokonce jsem se snažila ji vypěstovat v Beskydech, ale vyrostly mi jen mrňavé bílé ředkvičky. U nás v Albertu bývaly, teď zase není, nevím, kam si mám pro ni zajít. Že je z Japonska jsem ale netušila, bez suši se obejdu, ale bílá ředkev by mi chyběla.
   Mějte hezký den.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva