Sponzorováno

Algarrobina a zdraví – náhrady čokolády přímo z Peru 4.83/5 (6)

Algarrobina a zdraví - náhrady čokolády přímo z PeruNemáte rádi čokoládu? Nebo ji nemůžete jíst ze zdravotních důvodů? Nezoufejte. Máme pro vás řešení v podobě Algarrobina. Je to sirup, vyrobený z černého karobového stromu. Karob je známá náhrada čokolády. Nicméně každý, kdo už karob vyzkoušel uzná, že to není zcela ono, čokoláda je přece jen čokoláda.

Algarrobina – opravdu jako čokoláda

Algarrobina je však jiná. V první řadě přichází v tekuté formě jako sirup. Její konzumenti si nemohou vynachválit chuť, která je směsí chutě kávy, oříšků a čokolády. Algarrobina se nevyrábí z tradičního karobu, který známe i u nás a roste na stromě zvaném Rohovník obecný (Ceratonia siliqua). Vyrábí se z plodů stromu Prosopis nebo Mesquite. Pokud jste vyznavači zdravé výživy, určitě znáte prášek z Mesquite. Je zařazen mezi takzvané superfood.

Jaké látky obsahuje?

Sirup Algarrobina pochází z Peru. Tam roste i strom Prosopis pallida, na kterém mesquite roste (strom je rozšířen po celé jižní Americe). Jako mnoho jiných přírodních produktů, i tento obsahuje zdraví prospěšné látky jako železo, vápník, fosfor, hořčík, draslík, vitamíny A, B1, Riboflavin – B2, niacin, a vitamín D. Obsahuje také vysoké množství přírodních cukrů, čímž dokáže nahradit čokoládu, případně med. Obsahuje pektin, který je dobrý pro regulaci trávení. Algarrobina je ideální zdravá alternativa pro ty, kteří chtějí snížit příjem cukru, kofeinu a spotřebu nasycených tuků.

Sponzorováno

Algarrobina obsahuje mezi 5-8% bílkovin, a má vysoký obsah přírodních cukrů. Mesquite je výjimečné tím, že má nízký glykemický index (25), čímž pozitivně dokáže regulovat hladinu cukru v krvi. Existují různé studie mesquite a jeho působení na hladinu cukru.

Strom Prosopis je odolný vůči suchu, dokáže se přizpůsobit nepříznivým klimatickým podmínkám. Jeho kořenový systém dokáže nasát vlhkost z hloubky několika metrů. Proto se mu daří i na místech, kde jiná zeleň „trpí“.
Plody stromu mají podobu lusků. Z nich se mletím vyrábí mouka nebo prášek (melou se celé lusky) a z prášku se vyrábí sirup Algarrobina.

Jak využít Algarrobinu?

Algarrobina je přírodní sladidlo v tekutém stavu, které můžete využít téměř všude. Jako zálivku do ovocných salátů, smoothies, koktejlů nealkoholických, ale i alkoholických nebo jako polevu na palačinky, případně do moučníků.

Algarrobina je také skvělý způsob, jak začít den a je snadné začlenit tento sirup do snídaňové rutiny. Jeden z našich nejoblíbenějších způsobů je prostě jako zálivka pro müsli nebo jiných obilovin. Čokoládová chuť sirup jde skvěle kombinovat s banány.

TIP: Algarrobina je sirup dobrý i pro děti, neboť poskytuje vápník a fosfor pro zuby a kosti.

Výživová hodnota

Obsahuje:

 • Téměř 8% čistého proteinu
 • Asi 46% přírodního cukru
 • Vitamíny komplexu B
 • Minerální látky, jako je vápník, hořčík a draslík
 • Malé množství dalších minerálů, jako je železo, mangan, chrom, měď a nikl.

Sponzorováno

Zkuste nahradit kakao nebo kakao v prášku Algarrobinou ve vašem receptu. Je třikrát bohatší na vápník a má třikrát méně kalorií a desetkrát méně tuku.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva