Sponzorováno

TOP 10 příznaků těhotenství 4.8/5 (10)

  • První příznaky těhotenství mohou variabilně ovlivnit jednotlivé ženy, ačkoliv některé z nich jsou poměrně běžné. První příznaky těhotenství si ukážeme v tomto článku.
  • Zpožděná menstruace: Jedním z nejčastějších příznaků těhotenství je zpoždění menstruace. Pokud žena má pravidelný menstruační cyklus a najednou zaznamenává významné zpoždění, může to být důvodem k provedení těhotenského testu.
  • Únava: V raných stádiích těhotenství mnoho žen pociťuje nárůst únavy a ospalosti. To může být spojeno s hormonálními změnami a narůstajícím metabolickým tempem v těle.
  • Citlivost na pachy a nevolnost: Některé ženy mohou začít pociťovat zvýšenou citlivost na vůně a mohou se objevit symptomy nevolnosti, často označované jako ranní nevolnost. Tato nevolnost může být přítomná v jakoukoliv denní dobu.
  • Tyto příznaky nejsou univerzální a mohou se lišit od ženy k ženě. Některé ženy nemusejí zažívat žádné z těchto příznaků v počátečních stádiích těhotenství. Kromě toho existují i další příznaky těhotenství, jako jsou častější močení, citlivost prsou, změny nálad a zvýšená tělesná teplota.
  • Jestliže máte podezření na těhotenství, je nejlepší to konzultovat s lékařem nebo provést těhotenský test k potvrzení těhotenství.

TOP 10 příznaků těhotenstvíDámy, opravdu můžete být schopny zaznamenat první známky těhotenství, a to dokonce i před pozitivním těhotenským testem. Určitě ano. V prvních dnech a týdnech těhotenství prochází vaše tělo některými velkými změnami. Mezi příznaky časného těhotenství patří hlavně citlivost prsou, větší únava než obvykle a i nevolnost. Zde zjistíte více o nejčastějších příznacích raného těhotenství, které ženy zažívají. Právě o tomto bude náš článek.

Toto je 10 nejčastějších příznaků těhotenství.

1. Vynechaná menstruace

Pokud máte obvykle docela pravidelnou menstruaci a nyní vaše menstruace nezačíná včas, pravděpodobně si automaticky uděláte těhotenský test, než zaznamenáte jakékoli další příznaky. Vynechání menstruace je jedním z nejjistějších a časných příznaků těhotenství.

Ale pokud je vaše menstruace obvykle nepravidelná nebo ztratíte přehled o tom, kdy máte dostat další, možná si ani neuvědomíte, že se vaše menstruace nyní opozdila. V tomto případě mohou být citlivá ňadra, nevolnost a častější cesty na toaletu časným vodítkem, že jste těhotná. Pokud vám menstruace vynechá 1 měsíc až 2 měsíce a těhotenský test je stále negativní, objednejte se ke svému praktickému lékaři.

Toto jsou obvykle první příznaky těhotenství

Toto jsou obvykle první příznaky těhotenství

 

2. Píchání, brnění bradavek

Vzhledem k tomu, že těhotenské hormony zvyšují prokrvení vašich prsou, můžete kolem bradavek pociťovat mravenčení.

To může být jedním z prvních příznaků těhotenství a někdy je patrné již ve třetím týdnu.

3. Špinění a křeče

Není neobvyklé, že se v době vynechání menstruace objeví nějaké špinění. Mnoho odborníků si myslí, že toto lehké krvácení je způsobeno usazením oplodněného vajíčka do děložní sliznice, známé jako implantační krvácení, ale neexistuje mnoho důkazů, které by to podpořily. Jiní si myslí, že krvácení způsobuje vyvíjející se placenta, ale je v tomto směru potřeba další výzkum.

Můžete si všimnout mírné růžové nebo hnědé skvrny na kalhotkách, nebo můžete pociťovat mírné křeče.

Vaginální krvácení je možné zaznamenat až do osmi týdnů těhotenství. Nemělo by to být těžké ani bolestivé a mělo by to trvat maximálně jeden den, i když u některých to může trvat o něco déle.

Sponzorováno

Pokud máte jakékoli krvácení, které je natolik silné, že potřebujete vložku, nebo je doprovázeno bolestí, vyhledejte pro jistotu lékařskou pomoc od svého lékaře.

4. Nevolnost

Když budete mít štěstí, nevolnosti úplně uniknete. Ranní nevolnosti jsou však častým příznakem raného těhotenství. Často to začíná, když jste asi ve čtvrtém až šestém týdnu těhotenství.

Může se vám udělat nevolno nebo dokonce můžete zvracet. Navzdory názvu vás ranní nevolnost může postihnout kdykoli během dne nebo v noci.

5. Citlivost prsou

Jakmile jste přibližně v osmém týdnu těhotenství, vaše prsa mohou být stále citlivější. Je to podobné, jako když je cítíte před menstruací, ale i o něco víc.

Můžete si všimnout, že vaše prsa jsou větší a oteklá, s žilkami viditelnými těsně pod kůží. Citlivost bývá nejčastější v prvním trimestru, s postupujícím těhotenstvím se zmírňuje.

6. Větší únava

Jste vyčerpaná? Mohou za to těhotenské hormony ve vašem těle, které mohou způsobit únavu, rozrušení a emoce.

I když únava není sama o sobě zaručeným příznakem těhotenství, je to běžný příznak. Možná zjistíte, že únava vás nejvíce vybíjí v prvním a třetím trimestru.

7. Časté močení

Zhruba od osmi týdnů těhotenství si můžete všimnout, že chodíte čůrat častěji.

Může za to kombinace těhotenských hormonů, větší objem krve ve vašem systému a mimořádně tvrdá práce vašich ledvin.

Pokud však pociťujete bolest nebo pocit pálení, když čůráte, můžete mít infekci močových cest. Pokud si myslíte, že máte infekci močových cest, navštivte svého lékaře.

8. Tmavší bradavky

Změny kůže jsou během těhotenství hodně běžné. Jednou z prvních změn, které si můžete všimnout, je ztmavnutí kůže kolem bradavek (areol). To se může stát přibližně od poloviny prvního trimestru.

Můžete také zjistit, že hrbolky kolem bradavek se stanou výraznějšími a vaše bradavky vzpřímenější. Hrbolky se nazývají „Montgomeryho žlázy“ a produkují mastný sekret, aby připravily vaše prsa na kojení.

Přibližně od osmi týdnů se vaše vulva a vagína mohou změnit na tmavší barvu, i když si toho nemusíte všimnout.

9. Chuť na jídlo a změněný čich

Chuť na jídlo může být příznakem těhotenství. Averze k jídlu jsou také častým příznakem. Je pravděpodobnější, že ze začátku vynecháte určité chutě, možná ještě předtím, než vám vynechá menstruace.

Můžete si všimnout kovové chuti v ústech nebo zjistit, že nedokážete jíst své ranní dobroty – kávu nebo i jídlo, které obvykle máte rádi, jako jsou vejce.

Může se změnit i váš čich a můžete být citlivější na pachy jídla nebo vaření.

10. Pozitivní těhotenský test

Většina domácích těhotenských testů vám poskytne spolehlivý výsledek, pokud počkáte alespoň do prvního dne vynechání menstruace. Zkuste to.

A co vy? Jaké jste měli první příznaky těhotenství vy? Budeme moc rádi za komentáře.

A dále si o těhotenství přečíst?

VIDEO: PRVNÍ PŘÍZNAKY TĚHOTENSTVÍ

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva