Sponzorováno

Jsou topné polštářky vhodné i pro těhulky? 4.86/5 (7)

Jsou topné polštářky vhodné i pro těhulky?Bolesti během těhotenství, zejména během posledního trimestru, mohou vážně ovlivnit kvalitu života budoucí maminky. Rostoucí bříško způsobuje často tlaky ve spodní části zad, nohou a bolesti kyčle. Teplo pomáhá bolest uklidnit. Předtím, než budete používat elektrické ohřívací polštářky, zjistěte si, jak používat podložky bezpečně. Zatímco topné vložky jsou obecně bezpečné pro těhulky, usínání s nimi už může být nebezpečné.

Těhotenství a bolest

Bolest během těhotenství není soustředěna pouze na zádech. I když váš záda nese hlavní nápor a velkou část hmotnosti, některé těhotné ženy mají zkušenosti s křečemi v nohou, bolestmi šíje a oteklými nohami. Teplo je jedním ze způsobů, jak uklidnit napjaté svaly a najít dočasnou úlevu. Těhulky jsou však ve všem výjimky.

Sponzorováno

Používáte ohřívací polštářky?

Zvýšení tělesné teploty nebezpečně rychle může údajně způsobit vývojové problémy rostoucího dítěte, pokud topnou vložku použijete jen na jednu oblast těla a nebudete zvyšovat celkovou tělesnou teplotu. Nikdy však na ohřívacím polštářku neusínejte, krátkodobé užívání není nebezpečné. Pokud však usnete, může to být nebezpečné.

Bezpečnostní opatření

Topné vložky jsou elektrická zařízení a jako takové by měly být používány opatrně. Nikdy byste neměli s ní usnout, když je zapnutá a dotýká se vašeho těla, protože kontinuální expozice může způsobit popáleniny. Elektrické topné vložky nejsou také vhodné pro malé děti, takže mějte svůj přístroj v dostatečné vzdálenosti od ostatních členů domácnosti.

Sponzorováno

Elektrické topné vložky nejsou jedinou možností, jak si ulevit během těhotenství od bolesti. Pokud máte tendenci usínat, když je teplo, zkuste to pomocí vyhřívaných ponožek, které ohřejete v mikrovlnné troubě. Nebo si napusťte teplou, ne horkou vanu. Poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék proti bolesti.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva