Sponzorováno

Chronická rýma a nachlazení – jak se dají léčit domácími prostředky? 4.67/5 (6)

Trápí vás chronická rýma? Zpomalte a zbavte se stresu.

Trápí vás chronická rýma? Zpomalte a zbavte se stresu.

V dnešním uspěchaném světě je těžké zpomalit pro vás trápí „jen“ rýmička a nachlazení. Jistě, můžete to zkusit vyřešit a doufat, že se brzy budete cítit lépe. A někdy se to stane. Ale častěji se vás tyto otravné příznaky drží hodně pevně a zanechávají ve vás pocit slabosti a trápí vás kýchání a smrkání.

Nachlazení obvykle trvá 3 až 7 dní, ale někdy trvá i 2 týdny.

Chronické nachlazení je způsobeno různými viry. Nejprve napadají sliznici a každou hodinu se replikují. Typickými příznaky jsou bolest v krku, kašel, kýchání a únava. Existuje dostatek domácích prostředků, které mohou úspěšně řešit příznaky chronického nachlazení a přimět oddaný imunitní systém rychleji a efektivněji pracovat.

Domácí léčba chronického nachlazení

Zázvorový čaj

Šálek čerstvě připraveného horkého zázvorového čaje okamžitě ukáže výsledky při chronické rýmě. Sloučenina gingerol obsažená v zázvoru dokáže výrazně snížit zánět sliznice. Vytváří také bezpečný průchod pro odtok hlenu z těla. Čaj nejen chutná, ale dodává tolik potřebnou tekutinu, kterou tělo v nachlazení vyžaduje. 2 šálky zázvorového čaje denně stačí k zahnání nachlazení.

Pára a napařování dutin

Pára v jakékoli formě je skvělým prostředkem k vymýcení nachlazení a kašle zevnitř. Ať už ve formě čaje, horké koupele nebo prostého vdechování a vydechování z horké mísy, páry a napařování dutin jsou zázračným prostředkem pro chronickou rýmu a kašel. Některé látky, jako je máta peprná, listy čajovníku a eukalyptu, lze smíchat s horkou párou a tytéž lze inhalovat pro rychlou úlevu od ucpaného nosu. Antivirové účinky výše uvedených látek mohou uvolnit přetížení a napětí, uvolnit cestu hlenu a poskytnout úlevu od krku.

Sponzorováno

Sirup z medu a cibule

Pokud je chronická rýma doprovázena nepříjemným kašlem a žlutým hlenem, může být kombinace medu a cibulové šťávy zázračným prostředkem. Protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti této směsi pomáhají uvolnit hlen z hrudníku. Snižuje také otok hrdla a dokáže snížit únavu.

Sirup proti kašli

Tento sirup není ten, který je volně prodejný. Připravuje se z kořene lékořice, zázvoru, kořene proskurníku a skořice. Tento sirup snadno zastaví bolest v krku, zklidní sliznici a odstraní hleny zevnitř. Pro určité zlepšení testu lze přidat jednu lžíci medu, aby byl sirup pitný. 2 polévkové lžíce tohoto sirupu by měly být konzumovány dvakrát denně před jakýmkoli jídlem.

Solná koupel

Solná koupel složená z vonné soli, horké vody, levandulového oleje, eukalyptového oleje a mátového oleje může ulevit tělu od únavy a přetížení. Je to vítaná úleva od nepříjemného nachlazení. 15minutová koupel může uvolnit tělo a snížit bolest těla.

Kloktadlo

Staromódní kloktadlo je jedním z nejlepších léků na překonání chronické rýmy a kašle. K přípravě roztoku je nezbytná teplá voda spolu se solí, jablečným octem a sušenou šalvějí. Kloktadlo pomáhá vyčistit hlen, fixuje hlas a ulevuje od neklidu na hrudi.

Pamatujte: Stres a nedostatek spánku mohou zvýšit riziko častých nachlazení. Dobrá hygiena, správné stravování (tedy zdravý jídelníček), spánek a snižování stresu pomáhají předcházet nachlazení. I tomu chronickému.

Sponzorováno

Pokud si chcete promluvit o nějakém konkrétním problému, můžete se poradit s vaším lékařem.

A dále si o rýmě přečtěte

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva