Sponzorováno

Orgazmus: 5 věcí, které jste nevěděli 4.71/5 (7)

Orgazmus: 5 věcí, které jste nevěděli

1. Dysfunkce orgasmu

Dysfunkce orgasmu může být diagnostikována jako u žen, tak i u mužů. Je definována jako neschopnost dosáhnout orgasmu. Výzkumy říkají, že přibližně 10 procent žen na celém světě orgasmus nikdy nedosáhlo a kolem 50 procent ho má jen zřídkakdy. Až v 90 procentech případů třeba hledat příčinu mimo „chemie“ člověka. Spíše jde o psychické poruchy. I některé druhy onemocnění, kterými trpíme či léky mohou způsobit dysfunkci orgasmu.

2. Bod G

Ernst Gräfenberg byl první, který zdokumentoval erotogenní zóny a dnes takový slavný bod G, který se stal populární v roce 1980. Bod G je znám jako oblast na přední poševní stěně za stydkou kostí. Jeho úkolem je spouštět vaginální orgasmus. Někteří odborníci stále diskutují o existenci tohoto bodu. Podle nich prý neexistuje žádná anatomická konstrukce v místech předpokládaného umístění. Jiní tvrdí, že je silný pomocník při dosahování orgasmu a velmi navázaný na naše pocity a mozek.

Sponzorováno

3. Orgasmus bez genitální stimulace

K vyvolání orgasmu nepotřebujete ve skutečnosti stimulovat pouze a jen genitální oblast. Může se objevit při stimulaci i jiných částí těla, například krku nebo hrudníku či dokonce jen při intenzivním pomyšlení na sex.

4. Ulevuje od bolesti a křečí

Pokud trpíte migrénami, niet prý lepšího léku než sexuální vyvrcholení. Až 20 procent žen, které zažívají pravidelné bolesti hlavy jejich byly schopny zastavit okamžitě poté, co zažili orgasmus. Míváte silné menstruační křeče? I na ně je orgasmus skvělý lék. Při vyvrcholení se do těla uvolňuje biochemická látka oxytocin, která má za úkol uklidňovat křeče v těle.

5. Orgasmus je zdravý

Sponzorováno

Snižuje napětí a zvyšuje pocit intimity, propojení mezi dvěma zamilovanými partnery. Orgasmus nás nepřipravuje pouze o klid v pánevní oblasti, svaly po celém těle se nám stahují a dokonce nám mění i mozkové vlny. Sex a výsledný orgasmus snižuje stres, posiluje imunitu, pomáhá načerpávat sebevědomí a může dokonce zlepšit kardiovaskulární zdraví. Snižuje riziko rakoviny prostaty u mužů, a hlavně dámy, spaluje kalorie!

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva