Sponzorováno

Akné na zádech – co pomáhá? 4.78/5 (27)

Akné na zádechAkné postihuje různé části těla. Ať už jde o ty běžně viditelné partie, jako je obličej, nebo ty častěji skryté, vždy jde o nepříjemný problém. Poměrně časté jsou i vyrážky na zádech. Chcete vědět, jak se jich zbavit? Liší se akné na zádech od toho na obličeji a krku? Uvědomte si, že póry na zádech jsou často mnohem větší, než ty na tváři. Je tam i poměrně hodně mazových žláz, které mohou i při mírné nadprodukci mazu způsobit vážné akné.

Ze zmíněných důvodů vyplývá, že i léčba je mnohem náročnější. Musíte zabránit nadprodukci mazu, který by ucpával vaše póry. To se dá docílit ve třech jednoduchých krocích.

Napařování

První krok je opravdu jednoduchý. Vše, co musíte udělat, je vyplnit vanu horkou vodou a přimíchat 5-10 kapek tea tree oleje. Ten pomáhá zničit všechny vnější infekce. Přidejte i šálek mořské soli, která působí jako skvělý přírodní peeling. Namočte se ve vaně alespoň na 15 minut. Ponoření musíte být úplně. Horká koupel by měl zcela otevřít póry, což je ta nejlepší cesta k boji s akné.

Náš tip: Zkuste na akné i tyto přípravky

Slunění

Vitamin D3 ze slunečních paprsků je vlastně jistý druh hormonu. A právě ten, který vaše tělo potřebuje, aby zůstalo v co nejlepší formě. Ve skutečnosti, jeden z hlavních důvodů, proč mazové žlázy často produkují příliš mnoho mazu, je nerovnováha vitamínu D3 v těle.

Tento vitamín má schopnost regulovat hladinu hormonů v našem těle a také tvorbu mazu. Do pokožky se vstřebává poměrně náročně, ale právě po koupeli, kdy jsou póry otevřené, je na to vhodná chvíle. Stačí i 10 až 15 minut, a vitaminu D3 načerpáte dost. Koneckonců, nechcete se spálit, ani si způsobit riziko rakoviny kůže.

Důkladná hydratace

První dva kroky tělo očistili a doplnili mu potřebný vitamín D3, ale také ho zbavili jiných důležitých živin. Ty je třeba nahradit a posílit pokožku. Pokud je pokožka dostatečně vyživována, nedochází ke vzniku jizev po vyrážkách. Ideální je na to surovina bohatá na vitamin B – aloe vera.

Naštěstí, aloe vera si poměrně snadno vypěstujete i sami. Rozřízněte list aloe a poproste někoho ze svých blízkých, aby vám ním potřel záda. Potom čekejte, dokud vám záda neuschne. Alespoň pět hodin po tomto procesu nechoďte do sprchy. Vitaminy D3 a B se totiž musí řádně vstřebat do těla, jinak by se smyly jejich výživné účinky.

Vidíte, boj s vyrážkami na zádech je poměrně jednoduchý. Jen nezapomeňte, že tento postup musíte opakovat alespoň tři až čtyřikrát týdně. Takto dosáhnete ty nejlepší výsledky za co nejkratší dobu.

Sponzorováno

„Babské rady“ jak na akné na zádech

  • Lázeň. Je-li snad kůže zad postižena akné, což bývá často i na zádech, stojí za vyzkoušení hojivá lázeň, kterou připravíme tak, že do vany s teplou vodou nalijeme čtvrt litru vlahého mléka rozmíchaného se 100 g kvasnic a jednou lžící cukru. Koupel má trvat deset až patnáct minut a doporučuje se opakovat ji dvakrát týdně do té doby, než se stav upraví.
  • Kartáčování. Nepříjemného akné na zádech se podle některých rad můžeme zbavit pravidelným kartáčováním po koupeli. Je důležité používat jen speciální kartáče s měkkými štětinami, jinak se pokožka zbytečně podráždí.
  • Masáž plenkou. Ne vždycky máme vedle sebe někoho, kdo nám jednou za týden pořádně vydrbe záda. Ani kartáče na dlouhé rukojeti nejsou zcela ideální, protože se na ně špatně nanáší mýdlo. Co tedy? Bavlněnou dětskou plenku složíme nakosato do pruhu, naneseme na ni kosmetický čistící prostředek a masírováním ze strany na stranu, nahoru i dolů pohodlně a dobře umyjeme partie, kam rukama nemůžeme.

Další rady a shrnutí

Základním krokem k léčbě je pravidelné mytí zad. Používejte antibakteriální mýdlo a snažte se mýt dvakrát denně. Na druhou stranu dejte pozor, abyste pokožku častým mytím zbytečně nedráždili. Pak by mohlo dojít k ještě větší tvorbě kožního mazu, případně naopka k vysušení pokožky. Je také důležité sprchovat se po všech činností, u kterých se zpotíte. Když totiž pot zůstane delší dobu na pokožce, smíchá se s nečistotami a může dojít k ucpání pórů. To pak vede k tvorbě pupínků a zanícených vřídků.

Jedním z možných pomocných kroků je peeling a čištění pokožky. Zpočátku můžete zkusit žíňku nebo kartáč. Sledujte následky na své kůži. Pokud je kůže podrážděná, tak ji čistěte mírněji.

Akné na zádech můžete zmírnit také používám vhodného a především čistého prádla. Zní to jednoduše, avšak nevhodné materiály nebo propocené oblečení mají velký vliv na kvalitu a stav pokožky. Špinavé prádlo přitahuje bakterie, a bakterie jsou výborným původcem zanesených pórů. Prádlo je nutné prát v ověřených pracích prostředcích. některé zbytečně dráždí pokožku, případně vyvolávají alergické reakce.

V případě, že nic nepomáhá, je na místě navštívit dermatologa, tedy odborníka na kožní nemoci. Akné na zádech má obvykle formu pupínků, vřídků, černých nebo bílých teček. Často hyzdí záda v podobě bolestivých podebraných cyst. Ty je velmi obtížné léčit. Účinným prostředkem může být pouze použití antibiotik (na předpis). Antibiotika však nejsou pro tělo nic dobrého, zprvu proto dejte přednost raději přírodním prostředkům.

Co si dále přečíst o akné?

VIDEO: Zkušenosti blogerky s akné

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

1 komentář u článku “Akné na zádech – co pomáhá?”

  1. […] Čtěte také: Jak vyřešit akné na zádech? […]

  2. Adam Honza napsal:

    mě pomáhá na akné sluničko a mořská voda.

Zanechat komentář ke článku

Zpráva