Sponzorováno

Ultherapie a její účinky – kdy a jak může pomoci? 4.79/5 (14)

  • Ultherapie je neinvazivní procedura, která využívá ultrazvukové vlny k zlepšení stavu kůže a dosažení efektu zpevnění a zvednutí tkání. Tato metoda byla původně vyvinuta pro nechirurgický facelift a zlepšení tónu pleti. Jedná se o technologii, která byla schválena pro klinické použití v kosmetickém průmyslu.
  • Principem ultherapie je koncentrovaný ultrazvuk, který je směřován do určitých vrstev kůže a podkoží. Tato energie může být cíleně zaměřena na určité oblasti kůže, což vede ke zvýšení teploty v těchto oblastech. Zvýšená teplota může stimulovat tvorbu kolagenu, což je bílkovina odpovědná za pevnost a pružnost kůže.
  • Ultherapie je neinvazivní, to je velká výhoda. Jedná se o neinvazivní postup, což znamená, že není nutný chirurgický zákrok.
  • Hlavním cílem ulterapie je stimulace tvorby kolagenu, což může vést k zpevnění a zvednutí kůže.
  • Výhodou také je, že ultherapie může být použita k omlazení celého obličeje nebo k zaměření se na konkrétní oblasti, jako jsou čelo, brada nebo krk.
  • Dá se chodit opakovaně. Výhodou je tak možnost opakování procedury, což lidé volí, aby udrželi nebo zintenzivnili výsledky.
  • Výsledky mohou být postupné a mohou trvat několik týdnů nebo měsíců, než dosáhnete plného efektu. Jak s každým kosmetickým postupem, konzultace s odborníkem, ideálně s dermatologem nebo plastickým chirurgem, by měla předcházet zahájení ulterapie.

Muž při ultherapii

Muž při ultherapii

Už vás nebaví mít povislou kůži na krku, bradě nebo čele? Nebo možná máte vrásky nebo rýhy na dekoltu, které způsobují, že se necítíte dobře či sebevědomě, když nosíte košile, které odhalují více pokožky. Pokud se potýkáte s některým z těchto problémů, nejste rozhodně sami. Pokud hledáte neinvazivní ošetření pro svou ochablou pokožku nebo vrásky, možná jste slyšeli o ultherapii. A o té bude dnešní článek.

Ultherapie je ošetření pleti, které využívá zaměřený ultrazvuk k omlazení kolagenu v pokožce, časem ji zvedá a napíná. Díky tomu se ošetření postupně zbaví jemných vrásek, linek nebo povislé kůže na krku, bradě, čele nebo dekoltu. Tato léčba nabízí skutečně mnoho výhod, díky nimž mnoho pacientů volí ji před jinými možnostmi ošetření.

Ultherapie dodává soustředěnou ultrazvukovou energii do vaší pokožky, spouští přirozenou reakci těla a nastartuje regenerační proces, který produkuje nový kolagen. Výsledkem je pleť, která je napnutější a hladší.

Jaké jsou výhody ultherapie?

Mnoho pacientů volí Ultherapii, protože je hodně bezpečná, neinvazivní, individuálně přizpůsobitelná, pohodlná, nabízí přirozeně vypadající výsledky a je dlouhotrvající.

1. Je bezpečná

Ultherapie je léčba ochablé kůže, vrásek nebo jemných linek, která je naprosto bezpečná. Můžete ji tedy podstoupit s klidem v duši s vědomím, že se potenciálně nebezpečné látky nedostanou na vaši pokožku ani se nedostanou do vašeho těla. Nic vám při ní nehrozí.

2. Je neinvazivní

Protože ultherapie využívá ultrazvukovou techniku, není k jejímu provedení potřeba žádná operace, ani jiný invazivní zákrok. To umožňuje této moderní metodě nabídnout významné zlepšení vrásek, linek a ochablé pokožky bez potenciálních komplikací nebo vedlejších účinků spojených s chirurgickými zákroky.

3. Ultherapie se dá individuálně přizpůsobit

Dalším velkým přínosem tohoto ošetření je, že díky ultrazvukovému zobrazení má lékař k dispozici pohled na spodní vrstvy kůže. To znamená, že lékař může nasměrovat teplo přesně do míst, která nejvíce potřebují zlepšení. To vám umožní vidět skvělé výsledky přímo v těch oblastech, které vás nejvíce zajímají.

Ultherapie nabízí i ultrazvukovou zobrazovací technologii, podobnou technologiím používaným při ultrazvukových těhotenských skenech. Taková technologie umožňuje lékařům vidět tkáňové vrstvy, na které se zaměřují, a zajistit, aby ultrazvuková energie byla dodána tam, kde bude nejvýhodnější.

4. Je pohodlná, bezbolestná i rychlá

Vzhledem k tomu, že ultherapie je neinvazivní a nevyžaduje anestezii ani chirurgický zákrok, mohou se pacienti ihned po dokončení vrátit k běžné denní aktivitě bez jakýchkoli omezení. Postup je také rychlý, obvykle trvá pouze 15-20 minut. Nežádoucí účinky jsou velice mírné, pokud se vůbec objeví, nezpůsobují prakticky žádné nepohodlí.

Ultherapie - před a po ošetření ultherapií (odstup několika sezení)

Ultherapie – před a po ošetření ultherapií (odstup několika sezení)

 

5. Ultherapie nabízí přirozeně vypadající výsledky

Výsledky léčby jsou patrné postupně během prvního měsíce. To znamená, že se do světa „na první dobrou“ nevysílá, že jste podstoupili ošetření pleti. Ve skutečnosti jsou konečné výsledky obvykle viditelné tři až šest měsíců po léčbě, což poskytuje přirozený konečný výsledek. Prostě vše probíhá pomalu, ale zase natolik rychle, aby to bylo efektivní.

Sponzorováno

6. Je dlouhotrvající

Protože teplo ultrazvuku omlazuje kolagen hluboko v pokožce, může ve skutečnosti hodně zpomalit proces stárnutí v ošetřených oblastech. Výhody ultherapie umožňují, aby zlepšení trvalo asi dva roky, než bude potřeba retreat.

7. Funguje přes více vrstev pokožky

Ultherapie působí na více vrstev pokožky, což znamená, že účinky jsou hlubší a silnější než u mnoha jejích alternativ. Zaměřuje se na dermální vrstvu kůže (dermis), ale zasahuje také do povrchového svalového aponeurotického systému, známého také jako SMAS. SMAS je hlavním cílem chirurgických faceliftů. Díky tomu je ošetření ultherapií ještě působivější, protože může nabídnout stejné výhody a výsledky jako facelift, aniž byste museli podstoupit operaci.

8. Může působit na obličej i krk

Ultherapie dokáže ošetřit mnoho oblastí obličeje, ale specializuje se také na krk či dekolt. Mnoha pacientům vyhovuje, že oblast obličeje, čelisti a krku lze pokrýt jedním ošetřením. Kompletní ošetření bude trvat 45 až 60 minut.

Ultherapie může být dobrou alternativou k chirurgii, injekcím nebo k laserovém ošetření pleti

Pro ty, kteří si nejsou jisti injekcemi a nejsou připraveni na operaci, toto ošetření může být vynikající alternativa k oběma možnostem. Kromě toho, že se používá místo chirurgického zákroku nebo injekcí, může být také ultherapie použita ve spojení s jinými ošetřeními pleti. Například, pokud jste již podstoupili kosmetickou operaci, můžete klidně směle doufat, že ultherapií prodloužíte výsledek vaší operace.

Pochopení ultherapie – jak vlastně funguje?

Než ji porovnáme s jinými metodami ošetření pokožky, musíte pochopit, jak přesně ultherapie funguje. Již dříve jsem ve článku zmínila, že toto ošetření využívá ultrazvukovou technologii a že pozitivní výsledky jsou způsobeny produkcí nového kolagenu v těle. Možná se ale ptáte, proč tělo jako odpověď na tuto léčbu produkuje kolagen.

Léčba Ultherapií v zásadě funguje tak, že dodává pulzy tepla pod povrch kůže, do základních vrstev pokožky. Tělo na to reaguje tak, že předpokládá, že tyto vrstvy kůže potřebují hojení. Tato reakce je známá jako neokolageneze (proces tvorby nového kolagenu) a spustí nový růst kolagenu, zpevní a napne postižené vrstvy kůže. Díky ultrazvukové technologii mohou lékaři při ošetření skutečně vidět pod kůži. To jim dává výhodu, že přesně vědí, na jaké oblasti se zaměřit.

Srovnání ultherapie s chirurgickým ošetřením pleti

Nelze určitě popřít pozitivní účinky kosmetické chirurgie. Nicméně pro ty, kteří nejsou připraveni na duševní nebo finanční závazek, který kosmetická operace určitě vyžaduje, nechirurgická léčba se srovnatelnými výsledky může být pro tyto lidi přitažlivá.

Během chirurgického faceliftingu se odstraní přebytečná kůže a nadzvednou se tkáně pod kůží. To může dosáhnout skvělých výsledků, ale má to své stinné stránky. Budete potřebovat vědět, že vaše tělo operaci zvládne, a musíte být schopni věnovat čas zotavení po operaci. Použitím ultrazvukové technologie na kůži se obchází nutnost řezání do kůže.

Srovnání ultherapie s injekcemi

Už jen myšlenka na injekce může být pro některé z nás zastrašující – pro mě určitě :-). Pro mnoho pacientů, kteří se bojí jehel, může být myšlenka na injekce do obličeje téměř nesnesitelná. Lidem, kteří nechtějí používat injekce, může alternativní léčba, jež nevyžaduje žádné propíchávání pokožky, umožnit podstoupit ošetření obličeje, které jim bylo dříve upíráno.

Pro srovnání časových os, s botoxem můžete obecně očekávat, že uvidíte výsledky do sedmi dnů a je považován za účinný po dobu 3 až 4 měsíců. U Ultherapie může trvat o něco déle, než uvidíte výsledky, ale léčba může být účinná až 6 měsíců. Někteří lidé zkouší také použití obou ošetření společně, přičemž botox si poradí s některými hlubšími vráskami a liniemi na čele a ultherapií pak přirozeně zpevní pokožku krku a obličeje. To také jde.

Lékař vše může sledovat na monitoru

Lékař vše může sledovat na monitoru

 

Srovnání ultherapie s laserovým ošetřením pleti

Ze všech různých možností léčby je laserová technologie asi nejvíce podobná technologii ultrazvuku. Laserová technologie funguje prostřednictvím radiofrekvence. Nabízí některé podobné výsledky jako ultrazvuková technologie, ale tyto dvě metody léčby mají stále své drobné rozdíly. Laserové ošetření pleti se používá spíše v povrchových vrstvách kůže. Může konkrétně řešit problémy, jako jsou změny pigmentu, jemné linky nebo vrásky.

Obě technologie fungují tak, že spouští neokolagenezi, ale ultrazvuková technologie je považována za schopnější proniknout hlouběji do kožních vrstev než radiofrekvenční technologie. Díky tomu se může stát preferovanou volbou v závislosti na vašich potřebách a doporučení odborníka.

Sponzorováno

Máte s ultherapií nějaké svoje zkušenosti? Zkoušeli jste ji? Napište mi do komentářů vaše zkušenosti, budu za to moc ráda.

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva