Sponzorováno

Využijte kočárek při svém cvičení – cvičení a hubnutí i s kočárkem 4.83/5 (6)

Využijte kočárek při svém cvičení - cvičení a hubnutí i s kočárkemPokud máte doma ratolest, která se vozí v kočárku, ale zároveň často nemůžete sehnat hlídání, abyste mohli navštívit svou oblíbenou lekci ve fitness centru nebo si jít zaběhat, nezoufejte. Využijte kočárek jako cvičební pomůcku a park v blízkosti bydliště jako prostor pro zlepšování fyzické kondice.

Dnes už je zcela běžné, že lidé cvičí venku a pohledy kolemjdoucích ignorují. Zkuste si na další procházku s kočárkem obout tenisky a obléci legíny a udělejte něco i pro svou postavu. Zde je několik tipů na nejlepší cviky s kočárkem:

Zadeček a stehna

Nejefektivnějším, ale zároveň nejjednodušším cvikem během procházky s kočárkem jsou výpady. Chyťte se rukojeti kočárku oběma rukama. Lokty nechte téměř propnuté a proveďte výpad vpřed při každém kroku. Střídejte nohy a hlídejte, aby se koleno přední nohy nedostalo před patu. Zadním kolenem se zastavte přibližně dvacet centimetrů nad zemí. Při cvičení neprohýbejte záda a pravidelně dýchejte. Zkuste nohy vystřídat alespoň 10x.

Záda

Nechte ruce volně položené na rukojeti kočárku. Po každém kroku zanožte Vaši nohu – vytáhněte s výdechem patu nahoru, ale neprohýbejte se přitom v bedrech ani nepředklánějte. Koleno zůstává téměř propnuté a nohy se opět pravidelně střídají. Po chvíli byste měli cítit jemné pálení ve Vašich sedacích svalec . Tento cvik navíc můžete spojit s výpady a tím se stane cvičení ještě efektivněji.

Sponzorováno

Paže

Rukojeť kočárku můžete využít k posilování Vašich paží. S výdechem jemně zatlačte dlaněmi proti rukojeti. Lokty nechte blízko u těla a pouze pohybem předloktí zkuste nadzvednout přední kola kočárku kousek nad zem. Pomalu povolte a vraťte kočárek zpět. Drobný pohyb bude působit na dítě jako houpání a Vy přitom zapojíte tricepsy a ramena. Pak zkuste dlaně podsunout pod rukojeť a naopak nadzvedněte zadní kolečka. Vnímejte práci Vašich bicepsů, ale i zádových svalů.

Kardio s kočárkem

Běh s kočárkem není úplně vhodný, ale rychlá chůze vyloučena není. Na procházce přidejte tempo nebo si obujte kolečkové brusle a vydejte se na bruslařský chodník. Spálíte přebytečné kalorie, ale také si vyčistíte hlavu. Do těchto akčnejších aktivit se pouštějte pouze v případě, když víte, že to Vy i Vaše dítě zvládnete a Vy nebudete muset každé dva metry zastavovat.

Posilování s kočárkem na místě

Pokud Vám počasí nepřeje a musíte s kočárkem zůstat doma nebo na balkóně, máte další možnosti, jak posilovat. Rozkročte nohy do šířky, s výdechem pokrčte kolena a přibližujte boky dolů k zemi. S nádechem se vraťte zase zpátky. Posílíte opět stehna i hýždě. Pro procvičení šikmých břišních svalů se zase natočte ke kočárku bokem a uklánějte se do strany dolů. Po několika opakováních strany vyměňte.

Cvičení s kočárkem není tak pohodlné ani intenzivně jako cvičení bez něj, pokud ale nemáte jinou možnost, zkuste zapojit fantazii a využít alespoň tyto chvilky.

VIDEO: In-line pro maminky u kočárků – fitness pro maminky

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Využijte kočárek při svém cvičení – cvičení a hubnutí i s kočárkem”

  1. zelená káva cps napsal:

   přítelkyně tohle dělá a vyhovuje jí to :)

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva