Sponzorováno

Teplo nebo chlad: Jaký obklad na šílené bolesti hlavy? 4.67/5 (9)

Teplo nebo chlad: Jaký obklad na šílené bolesti hlavy?Pokud trpíte občasnými nebo chronickými bolestmi hlavy, zřejmě jste již vyzkoušeli různé techniky ke zmírnění bolesti. Pochopení příčin vašich bolestí hlavy, plus to, jak funguje teplá a studená terapie vám pomůže rozhodnout se, který obklad je pro vás nejlepší.

Typologie bolesti hlavy

Existuje mnoho různých typů bolestí hlavy, které umí překvapit každého, bez ohledu na věk či zdravotní stav. Většinou jsou způsobeny napětím, stresem nebo depresí. Není novinkou, že naši hlavu potrápí i určité vůně, hlasité zvuky, změny teploty nebo některé potraviny.

I nerovnováha hormonální hladiny, vysoký krevní tlak, poškození těla kouřením, nadměrná konzumace alkoholu nebo léků, mohou způsobit, že se držíme častěji v slzách za hlavu. Zjistěte, co spouští vaše bolesti, abyste je měli pod kontrolou a mohli se jim příště vyhnout.

Pokud trpíte bolestí hlavy, měli byste si všímat jejího charakteru. Je tupá, ostrá, pichlavá? Kde vás bolí nejvíce a kdy během dne? Souvisí to hlavně s počasím? I tyto faktory pomáhají určit typ bolesti a její léčbu.

Sponzorováno

Spolehněte se na obklady

Použití studených a teplých obkladů umí být při migrénách velmi užitečné. Chladivá terapie působí na naše cévy a zklidňuje zánět. Toto uvolnění snižuje tlak v hlavě, což zmírňuje i její bolest. Studené obklady mají také přirozený efekt znecitlivění. Naproti tomu teplé obklady vědí uvolnit zase svaly. Pokud jsou vaše bolesti hlavy způsobené napětím v čelisti, krku nebo pažích, použití tepla uvolňuje ztuhlé svaly a hlava přestává bolet.

Teplo má tendenci vyrelaxovat tělo, což pomáhá při zvládání stresu. Je důležité vědět, jaký typ bolesti hlavy máte. Pokud má bolest co dočinění se zánětem, vyhněte se teplým obkladem. Teplo otevírá cévy a zvyšuje průtok krve, což bude vytvářet ještě větší tlak. Pokud jsou vaše bolesti hlavy způsobené ztuhlými svaly, studený obklad jejich „utáhne“ ještě více, což je také kontraproduktivní.

Teplé a studené obklady můžete aplikovat v různých formách. Na trhu jsou gely, které se chladí v mrazničce nebo se ohřívají v mikrovlnné troubě. Ale můžete použít i obyčejný ručník, namočený do teplé nebo studené vody. Nebo zkuste obklad, který obsahuje byliny nebo homeopatické oleje, které podporují relaxaci. Alternativní terapie doporučuje levanduli a heřmánek.

Obklady můžete použít kdykoliv a kdekoliv. Myslete na ně již tehdy, když se vám před očima začnou tvořit aury. Aby nedošlo k poškození kůže, neměli byste nikdy použít obklady z mrazáku přímo na kůži. Vždy mezi ně umístěte ručník. Totéž platí pro velmi horký obklad. Obklady aplikujte maximálně na 15 až 20 minut. Pokud bolest neprochází, opakujte terapii každou hodinu.

VIDEO: Jak na bolest hlavy – jednoduše a účinně

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva