Sponzorováno

Společnost Apple odstranila z App Store aplikace spojené s kouřením elektronických cigaret 4.75/5 (4)

Společnost Apple tvrdě vykročila na cestu v boji proti kouření e-cigaret.

Společnost Apple tvrdě vykročila na cestu v boji proti kouření e-cigaret.

Společnost Apple odstranila z mobilního obchodu App Store celosvětově 181 aplikací souvisejících s vapováním, tedy s kouřením elektronických cigaret. Společnost to uveřejnila v pátek, 15.11.2019.

V prohlášení společnosti Apple stálo:

„Odborníci ze společností CDC či American Heart Association v poslední době přisuzují produktům s elektronickou cigaretou a vapingem řadu plicních nemocí a úmrtí, takže šíření těchto zařízení označují za krizi veřejného zdraví a epidemii pro mládež. Souhlasíme a aktualizovali jsme naše pokyny pro kontrolu obchodu s aplikacemi tak, aby odrážely, že aplikace podporující nebo usnadňující používání těchto produktů nejsou povoleny.“

Společnost Apple uvedla, že zakázané aplikace jsou směsí obchodů, sociálních sítí, zpráv a her. Představují 0,00010% z 1,8 milionu aplikací dostupných prostřednictvím mobilního obchodu App Store.

Dále společnost uvedla, že se tímto směrem pohybuje už měsíce. V červnu Apple zakázal propagaci produktů vapingu ve svém obchodě s aplikacemi a od té doby neschválil žádné nové aplikace související s vapováním. Aplikace, které jsou nyní v App Store zakázány, budou i nadále fungovat pro zákazníky, kteří si je již na svých zařízeních stáhli a mohou být přeneseni do nových zařízení.

Sponzorováno

Krok společnosti Apple samozřejmě ocenily různé různé spolky a asociace, třeba jako American Heart Association.

„Tím, že z obchodu App Store odstraní aplikace související s e-cigaretami, pomůže společnost Apple snížit vystavování mladých lidí marketingu e-cigaret a bude tak mírně odrazovat mládež od používání těchto produktů. Apple představuje vítaný příklad společenské odpovědnosti při ochraně našich dětí,“ prohlásil Matthew L. Myers, prezident Kampaně pro děti bez tabáku.

Sponzorováno

Výzkum nedávno zveřejněný v lékařském časopise JAMA zjistil, že v roce 2019 27,5% studentů středních škol a 10,5% studentů základních škol v současné době používá elektronické cigarety.

A co si o vapingu ještě přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva