62 letý muž překonal světový rekord v planku – vydržel více než 8 hodin 4.63/5 (8)

62 letý muž překonal světový rekord v planku - vydržel více než 8 hodinSchválně, jak dlouho v planku? Minutu? Dvě minuty? 5 minut? Asi ne 8 hodin 15 minut a 15 sekund, že? Na obrázku je George Hood, který se nedávno zapsal do Guinnessovy knihy světových rekordů – nastavil laťku pro Nejdéle držící cvik prkno u mužů.

Tento 62 letý bývalý americký námořník překonal předchozí rekord 8 hodin, 1 minutu, který v roce 2016 udělal Mao Weidong v Číně.

Jasně, příprava nebyla snadná. Hood řekl, že když se připravoval, strávil asi 2 100 v pozici plank (prkna). Hned jak rekordu dosáhl, tak oznámil, že jde co se týče rekordů, do důchodu.

Plank je populární cvik mezi sportovci. Ukázalo se, že zlepšuje pevnost a stabilitu jádra těla. Obvykle se však provádí v řádu pár minut, než hodin. To je samozřejmě extrém.

Když Hood mluvil na BBC o tajemství, které stojí za jeho úspěchem, řekl: „Musím se zcela odloučit od reality hodin. Je to umění a dovednost, kterou jsem zvládl v průběhu let. Tak dlouho jsem trénoval.“

Pro motivaci měl Hood po celou dobu své výzvy puštěnou rockovou hudbu. „Když jsem vyrůstal, byl jsem fasci“ován rock and rollem,“ řekl BBC. „Vždy jsem si jen přál, abych byl rockovou hvězdou. Mohu vás ujistit, že těch 8 hodin, 15 minut a 15 sekund jsem byl rocková hvězda.“ Poslouchal třeba Van Halena a „Du Hast“ od skupiny Rammstein.

K rekordu došlo v osobním fitness studiu, které se zaměřuje na fyzické i duševní zdraví, a které celý pokus o rekord spoluorganizovalo. Hood řekl, že vše dělal z většího důvodu než jen sám. Dělal to proto, aby pomohl zvýšit povědomí o duševním zdraví. A to se mu také díky publicitě povedlo. Zajímavostí je, že přestože během svého pokusu o rekord Hood držel obtížnou pozici na nohou a předloktích, byl tento bývalý mariňák přitom schopen poslouchat prezentaci od lidí trpící autismem a poruchami učení.

„Dělám 700 kliků denně, 2 000 situpů denně v sadách po 100 a 500 dřepů denně,“ řekl Hood CNN.

„Prkno je můj nejlepší přítel,“ řekl. „Mám společenský život? Prakticky ne, žádný o kterém by se dalo opravdu mluvit, protože jediné, co dělám, je trénink.“

Co si o planku ještě přečíst?

VIDEO: Zdolání světového rekordu v plank cviku

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva