Sponzorováno

Léčba erektilní dysfunkce rázovou vlnou 4.94/5 (18)

Léčba erektilní dysfunkce rázovou vlnouPánové, je tu nová léčba vašich intimních problémů! Už i u nás můžete podstoupit revoluční metodu, která vyřeší starosti s erekcí. O co jde? Je to přístroj, který vysílá rázové vlny, které vyléčí cévy v pohlavním orgánu.

Tajemství léčby spočívá ve speciálním přístroji, který vyrábí a vysílá lineární rázové vlny. „Aplikace rázových vln vyvolá novotvorbu cév. Významně zlepší krevní zásobení penisu, a tím schopnost dosáhnout erekce,“ vysvětlil urolog ze soukromého medicínského zařízení v hlavním městě, kde jako první u nás novou terapii nabízejí. Stojí 1 499 eur a zaplatíte si ji celou z vlastní kapsy.

Hlavní výhoda: nebolí to

Pacient postupně absolvuje čtyři 15 – minutové kúry, každý týden jednu. Během ošetření lékař prochází hlavicí přístroje po pohlavním orgánu muže. Rázové vlny léčí poškozené cévy. „Intenzita rázových vln se dá nastavit. Pacient vlny cítí, ale nebolí ho to,“ ujistil urolog. Kúra je bezpečná, ale znovu ji můžete podstoupit až po dvou letech.

Skopojenost s léčbou erekce rázovou vlnou

„Už léčíme pátého pacienta. Všechno jsou to padesátníci, vysokoškolsky vzdělaní lidé“ prozradil lékař. Pacient, který absolvoval celou kúru, si prý pochvaloval – už to jde i bez pilulek! Novinku doporučují lékaři zejména diabetikům a kardiakům, pro které pilulky nejsou vhodné. „Po čtyřicítce má problémy s erekcí každý druhý muž. Na celkovou erektilní dysfunkci trpí 17 procent z nich,“ upozornil urolog Jan Bříza.

Výhody léčby rázovými vlnami

 • dlouhodobé a významné zlepšení erekce
 • bezbolestnost
 • krátký čas léčení: stačí 4 kúry
 • téměř 80 % úspěšnost
 • konec plánování sexu

Dosavadní metody

Tabletky: účinkují jen několik hodin po užití, vyžadují plánování sexu, mají vedlejší účinky, nejsou vhodné pro kardiaky
Operace: nezvratný zákrok, penis je téměř stále ztopořený, zákrok je spojen s mnoha komplikacemi, lékaři to považují za krajní řešení
Injekce: účinkují několik hodin po vpichu do penisu, vyžadují plánování sexu, je třeba je podat před každým pohlavním stykem, vyvolávají nepříjemný pocit

Sponzorováno

Léčba rázovou vlnou umožňuje pokrytí celé délky léčeného orgánu

Dosud byla všechna zařízení s rázovou vlnou zaměřena na jediný bod, který vytváří léčebnou oblast elipsovitého tvaru. Ta postačuje v léčbě kamenů nebo ortopedických podmínkách, ale pro oblast penisu je nevýhodná – vyžaduje se zaměřovat a pohybovat zdrojem rázové vlny podél penisu, přičemž pro houbovité těleso je taková aplikace málo efektivní.

Pro zefektivnění aplikace rázové vlny na anatomii penisu a houbovitého tělesa byla vyvinuta terapie lineární rázovou vlnou (LSWT). LSWT umožňuje vytvořit na orgánu terapeutickou zónu o délce až 70 mm, což je podstatně více, než bodové zóny vytvářené tradičními zařízeními pracujícími s rázovou vlnou.

TIP: Přečtěte si vše o erektilní dysfunkci

Léčba rázovou vlnou v rehabilitaci a ortopedii

Léčba rázovou vlnou v rehabilitaci a ortopedii vychází ze zkušeností s aplikací rázových vln při řešení ledvinových a žlučových kamenů. Zkušenosti s jejím používáním k léčbě pohybového aparátu jsou již dostatečně dlouhodobé a osvědčené. Účinnost této metody se pohybuje okolo 60-90 % u pacientů, kterým standardní metody léčby nepřinesly úlevu.

Nejčastější indikace léčby rázovými vlnami:

Léčba tenisového lokte a jiných bolestí v této oblasti, bolesti ramenního kloubu a svalových spojení, omezení pohyblivosti, doléčení zánětu Achillovy šlachy, bolest v oblasti holenní kosti, šlachy a svalová spojení na končetinách, včetně bolesti třísel, bolesti po nadměrné zátěži kolene, akutní a chronické bolesti paty, ostruhy patních kostí, zpomalené hojení zlomenin, bolesti v oblasti velkých hrbolů stehenních kostí,…

Působení radiální rázové vlny ve tkáni:

 • maximální hloubka mechanického účinku vlny je 3,5cm
 • okamžitá redukce napětí tkáně – postupné zmenšení úponových bolestí
 • analgetický – protibolestivý efekt
 • zvýšení místního prokrvení a látkové výměny
 • zvýšení vstřebávání uložených vápníkových depot ve svalech a tkáních
 • zvýšení produkce kostní tkáně (hojení zlomenin)

Kontraindikace rázové vlny

poruchy srážlivosti (hemofilie), užívání antikoagulancií (Warfarin, heparin,…), nádorová onemocnění, trombóza, těhotenství, polyneuropatie u cukrovky, akutní záněty či hnis v oblasti léčby, aplikace do oblasti růstových zon, lokální léčba kortikoidy před méně než 6ti týdny.

Možné komplikace: otoky, zarudnutí, modřiny či bodové krevní výrony, bolest, léze pokožky v místech poškozených předchozí aplikací kortikoidů

Sponzorováno

Léčba zahrnuje obvykle 3 až 6 sezení s odstupem cca sedmi dnů. Doba jednoho sezení se pohybuje okolo 20 minut. Léčba NENÍ hrazena zdravotními pojišťovnami!

A dále si o rázové vlně přečtěte

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva