Sponzorováno

Tipy na vhodnou obuv do školy – jaké přezůvky jsou vhodné? 4.87/5 (15)

Tipy na vhodnou obuv do školySprávná obuv je pro školáka velmi důležitá. Jaké boty pořídit dětem do školy? Dozvíte se v dalších řádcích. Nástup do školy vyžaduje i nákup vhodné obuvi. Pro každého školáka, včetně prvňáčka musíme obstarat různé druhy bot. Co vlastně bude potřebovat do školy, jaká obuv je vhodná a jaké ceny můžeme čekat?

Přezůvky do školy

Bez těch se žádný školák neobejde. Lékaři radí zvolit přezůvky, ve kterých noha bude pevná (žádné pantofle), ale na druhé straně by měla volně dýchat. Vyhnete se tak zapaření, vzniku plísní a podobně. Jelikož v přezůvkách vaše dítě stráví téměř celý den, raději do nich investujte více. Pokud zvolíte levnější, bude se vám na začátku zdát, že jste ušetřili. Ale levnější obuv se dříve rozbije a brzy budete nuceni pořídit druhé. Takže vás to vyjde nastejno. Cena se pohybuje od 150Kč do několika set dle kvality a případně značky a materiálu.

Cvičky

Kromě přezůvek vaše dítě bude potřebovat cvičky na cvičení v tělocvičně. U nich je podstatné (zejména pro školy s parketami), aby měli bílou podrážku. Cena je podobná jako u přezůvek. možná trošku vyšší. Záleží na obchodu a značce. Od 150Kč do několika set, ale mohou stát i víc.

Tenisky

Ty se používají na cvičení venku. U nich není až tak důležité, aby měly bílou podrážku. Opět dejte na kvalitu, aby se v teniskách dítěti pohodlně cvičilo a nic ho netlačilo. Tento typ obuvi do školy představuje nejdražší položku. Nejlevnější stojí kolem 300Kč. Ty dražší mohou vyšplhat i do částky 100Kč.

Jak vybrat vhodnou obuv do školy?

Špatně vybraná obuv pro děti má negativní vliv na chodidla. Hlavní nákupčí dětské obuvi Baťa, Kristýna Chmelová, radí několik základních zásad, které je potřeba při výběru přezůvek nepodcenit.

Sponzorováno

● Dětské přezůvky musí být maximálně pohodlné z prodyšného materiálu (bavlna, len, kůže).
● Pro ty nejmenší je vhodné volit kotníkový model, kde je celé chodidlo pevně ukotveno, aby mohla správně vznikat tvarovaná nožní klenba.
● Ideální jsou bačkůrky s kulatou a dostatečně prostornou špičkou.
● Starší děti už mnohdy požadují jen boty nazouvací, tedy bez pevné paty. Na prvním stupni základní školy by ale měly ještě nosit uzavřenou pevnou obuv. Pro ty starší jsou pak vhodnou volbou zdravotní sandály s tvarovanou stélkou.
● Vzhledem k tomu, že jsou děti neustále v pohybu, je nutné, aby přezůvky měly pevný, dostatečně dlouhý a vysoký opatek. Dokonale tak zabrání nežádoucím bočním pohybům patní části chodidla.
● Mezi hlavní kritéria kvalitních přezůvek patří anatomicky tvarovaná stélka z dobře prodyšného, savého materiálu a odlehčená, dobře ohebná, pružná podešev, která neklouže.

Nakupujte s dětmi a kvalitně

Ať potřebujete dětské boty do města, na sport či přezůvky do školy, nikdy dětem nedávejte obuv po starších sourozencích či z bazaru. Hrozí vznik nepříjemných plísní a deformace nohou, protože bota už je vyšlápnutá. Nákup nových přezůvek absolvujte rozhodně se svými dětmi. Je nutné, aby si botu předem vyzkoušely a v prodejně se v ní prošly. Ti nejmenší mnohdy nedokážou objektivně posoudit, zda je bota tlačí nebo ne. Vy to ale jednoduše zjistíte.

Pokud do zadní části boty lehce vsunete jeden prst, velikost je v pořádku. Noha malého dítěte za rok povyroste o cca 1,5 – 1,8cm a během roku se může 2x až 3x změnit. U těch starších to bývá 0,8 – 1,2cm za rok.

Sponzorováno

A co vy? Jaké přezůvky pro děti do školy volíte vy?

A dále si přečtěte

Co si ještě přečíst na toto téma?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva