Sponzorováno

Očkování dětí bez křiku a slz – jak na to? 4.29/5 (24)

Očkování dětí bez křiku a slz - jak na to?Očkování chrání děti před nebezpečnými chorobami. Ale to je jen malou útěchou pro děti, které se bojí jehel. Dobrou zprávou je, že existují způsoby, jak zmírnit bolest nebo strach z bolesti. „Ve skutečnosti očkování až tak nebolí,“ řekl pediatr Herschel Lessini. „Je to utrpení způsobené fobií z jehel, které přináší bolest.“ Naštěstí existuje pár jednoduchých strategií, které návštěvu u lékaře usnadní. Jak tedy na to?

Rozptýlení

Ověřený rodičovský trik na získání dětské pozornosti může zmírnit přílišnou bolest při očkování. Dokonce i menší odchylka může eliminovat problémy. Úspěšné rozptýlení je například nová hračka, zajímavý obraz na stěně, opakování si abecedy, rozesmívání dítěte nebo bublifuk.

Kašel

Jednou z technik, které fungují u starších dětí je kašel. Studie podle msn.com poukázala na to, že kašel před a během rutinního očkování pomáhá snížit bolestivou reakce u dětí ve věku kolem čtyř i jedenácti let. Dětem nad tři roky můžete říct, ať si představí, že mají narozeniny a mají sfouknout svíčky na dortu.

Oslaďte to

Vědci zkoumali účinek sladkého roztoku podávaného před očkováním u dětí do jednoho roku. Sacharóza nebo glukóza v 13 z 14 studijních zkoušek dětem pomohla k mírnější bolesti, oproti dětem, které vypili vodu a nezaznamenaly žádnou změnu. A takový roztok nemá žádné vedlejší účinky.

Pohádky

Co by mohlo být více fascinující, než hravé kreslené postavičky na obrazovce? University of Georgia publikovala studii, kde psychologové ukázali, že děti jsou často méně zoufalé při dívání pohádek během očkování. Každé rozptýlení, ať už jsou to pohádky, videohry, nebo něco podobného zabírá. Lékaři většinou televizi v ordinaci nemají, tak se zeptejte, zda si můžete donést přenosný DVD přehrávač nebo tablet.

Sponzorováno

Tlumící produkty

Kožní lokální anestetikum může zmírnit bolest při očkování. Takové krémy blokují přenos bolestivých impulzů do mozku. Třeba je však aplikovat hodinu před očkováním. Pomoci by prý mohl i chladivý sprej na znecitlivění oblasti a zmírnění bolesti.

Zůstaňte v pohoděy

„Děti nezajímá, že je to pro ně dobré, a tak je příprava na očkování pouze více znervózní,“ vysvětlil doktor Lessini. Neexistuje žádný důvod k vyhrocení situace. To nejlepší, co mohou rodiče udělat, je poslouchat lékaře a převzít kontrolu nad situací. Rodiče a lékaři mohou pracovat jako tým, aby děti zůstaly v klidu a očkování proběhlo, jak má.

Nabídněte kojencům dudlík

Dudlík může pomoci uklidnit děti. Studie z University of Michigan zjistila, že dudlíky mohou zmírnit bolest kojenců v průběhu a po očkování. A namáčení dudlíku v roztoku cukru může být ještě účinnější. Po očkování může i kojení zmírnit pláč a bolest.

Zvažte pořadí

Zní to příliš dobře, aby to byla pravda. Ale i něco tak jednoduchého, jak je pořadí injekcí znamená změnu. Msn.com tvrdí, že děti s menší pravděpodobností pláčou, pokud dostali kombinaci vakcín proti záškrtu, dětské obrně, tetanu, černému kašli následovaný vakcínou proti pneumokokům. Děti, které byly očkovány v tomto pořadí, zažívali méně bolesti, než ty očkované v opačném pořadí.

Reakce na článek: Očkování dětí bez křiku a slz – jak na to?

Dobrý den, je mi moc líto, že na stránkách s názvem Zdraví a rehabilitace, jste schopni uveřejnit takový to článek, který svým obsahem pouze a jen podporuje legální podávání jedovatých látek už tak malým dětem jako jsou 2 až 4 měsíční batolata. Dejte si sami po lžičce Rtuti a hliníku například (jedna ze složek v zázračném očkování). Zabíjíme děti od mala, ničíme jejich potenciál, bereme jim svobodu, připravujeme jim nechutný svět a to vše jen díky své nevědomosti, hlouposti a chamtivosti. Prosím už se všichni probuďme. Není potřeba ani tolik přemýšlet, ale stačí pouze pořádně pozorovat a souvislosti přijdou sami.

Sponzorováno

S pozdravem
Š. V.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  4 Komentářů u článku “Očkování dětí bez křiku a slz – jak na to?”

  1. Katerina napsal:

   Na me to pusobi az manipulativne.
   Spolecnost resi, proc se lidi stravuji nezdrave – nebude to treba proto, ze je uz od kojeneckeho veku ucime zaplacavat realne pocity cukrem anebo konzumem (hracky), protoze my jako dospeli se bojime jejich place a neumime vyjadreni jejich bolesti zpracovat ?
   Ano, nas to taky neucili, ale neni konecne cas zacit se zajimat o to, jak by to mohlo fungovat jinak ? Na zaklade ferovosti a ne ohlupovani ? Notabene na webu, ktery rika, ze jde o zdravi ? Takovyhle pristup podle meho usudku ke zdravi nevede (a to nehlede na to, jestli jsem „pro“ nebo „proti“ ockovani.
   A prosim, alespon si opravte gramatikce chyby…v poslednich dvou vetach jsou 3…

  2. Dobry den, opravdu zarazejici clanek. Zprvu jsem si myslela, ze je to nejaka recese, ale vy to snad opravdu myslite vazne! Kdyz pominu ze clanek je nesmyslny od zacatku do konce, musim priznat ze nejvice mne vytocil fakt, ze vubec netusite jake deti mivaji nezadouci ucinky po ockovani a ze plac po pichnuti je jen asi jednou miliontinou problemu. A vlastne uz vubec nechci rozebirat vase argumenty typu dudlik, pohadky a hlavne kasel a tlumici leky, protoze tyto argumenty jsou zcestne a ukazuji, ze o problemu nevite vubec nic. A nebo vite, ale nechutne to zlehcujete…

  3. Alena napsal:

   Mrzí mě, že spousta rodičů těmhle lžím věří :(

  4. Petra napsal:

   Od první věty manipulativní povrchní článek, který podbízivě řeší ten vpodstatě nejméně důležitý problém spojený s problematikou očkování.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva