Sponzorováno

České děti a pohyb – nejlepším sportovním vzorem svého dítěte jste vy sami 4.86/5 (7)

Buďte s dětmi aktivní!

Buďte s dětmi aktivní!

České děti mají málo pohybu. Namísto něj si už od dětství vytváří návyky pasivního životního stylu, které mají negativní dopad na fyzické, psychické i sociální zdraví dítěte. Vybudování kladného vztahu dítěte ke sportu a pohybu přitom závisí především na rodičích.

Negativní dopady absence pohybových aktivit

Závažnost problému potvrzuje i studie mapující situaci v celé Evropské unii. Jaké jsou konkrétní negativní dopady absence pohybových aktivit? Z těch fyzických jmenujme obezitu, oslabenou imunitu, špatné držení těla, nevyvinutou motoriku a bolesti zad. A trpí i psychika dítěte: není schopné uvolňovat stres a napětí, jednat pod tlakem a chybí mu sebedůvěra. Z hlediska sociálního pak dítěti chybí schopnost práce v kolektivu, komunikace, respektování pravidel, ale i solidarita.

Sponzorováno

Buďte vzorem!

Vztah dítěte k pohybu budujte už od dětství a buďte mu dobrým vzorem, učí se totiž napodobováním svých rodičů. V prvních letech života postačí společné procházky v přírodě, jízda na kole, plavání nebo hra s ostatními dětmi. Čím více pohybových aktivit dítě vyzkouší, tím lépe se rozvíjí a tím lepší přehled získá o tom, který sport jej opravdu baví. Mezi desátým a dvanáctým rokem je na čase zúžit výběr na několik aktivit. Jejich volbu nechte na dítěti, jinak dříve či později ztratí motivaci.

Klíčem k motivaci budoucích sportovních šampionů je podle trenéra a motivačního kouče Mariana Jelínka hra. Hrou může být jakákoliv aktivita, nikoliv pouze sport. Pokud ji děti dělají pro radost a pro zábavu, učinily první krok k vybudování kladného vztahu ke sportu. Odměnami za výsledky radí Jelínek šetřit, dítě by si na ně nemělo zvyknout a považovat je za samozřejmost.

Buďte aktivní!

Buďte aktivní a uspořádejte pro děti své i svých známých, sousedů nebo rodinných příslušníků sportovní odpoledne. Nezáleží na tom, zda to bude turnaj ve fotbale nebo dobrodružná stezka lesem plná úkolů. Vy i vaše děti si jistě užijete obojí. Budete společně v pohybu – a o to jde.

Sponzorováno

Nezapomeňte na ceny. Ať už odměníte pouze vítěze nebo všechny zúčastněné, inspirujte se výběrem např. dětských ocenění na garko.cz. Určitě je z čeho vybírat.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva