Sponzorováno

Olej z kukuřičných klíčků (kukuřičný olej) a zdraví – bohatý na vitamíny 4.84/5 (19)

Olej z kukuřičných klíčků je vhodný na pokles cholesterolu a působí příznivě na nervový systém...

Olej z kukuřičných klíčků je vhodný na pokles cholesterolu a působí příznivě na nervový systém…

Olej z kukuřičných klíčků – zdroj koenzymu Q10 na ošetření dásní a zubů, při vnitřním použití má odvodňovací účinek a slouží jako projímadlo, zevně vhodný na zanícenou, aknózní pleť.

Olej z kukuřičných klíčků je bohatý na vitaminy jako jsou např. B, C, D, dále obsahuje velké množství esenciálních mastných kyselin (až 70%).

Kukuřičné klíčky obsahují mnoho živin důležitých pro organismus, jako např. draslík, provitamin A. Olej je vhodný na pokles cholesterolu a působí příznivě na nervový systém. Ve formě panenského oleje, čili formě lisované za studena, jsou všechny důležité látky zachovávány skoro bez ztrát. Je vhodným produktem i pro bezlepkovou dietu.

Jak se vyrábí?

Tento druh oleje se vyrábí lisováním kukuřičných klíčků, má světlou žlutou barvu a je téměř bez chuti a vůně. Kukuřičný olej se lisuje za studena (kvalitnější), ale je možná také rafinace. Je ideálním olejem na smažení a používá se také při výrobě tuků. Kukuřičný olej obsahuje železo, lutein, hořčík, vápník, zinek a mangan. Posiluje imunitní systém, působí projímavě, je vhodný na potenci, upravuje tlak i cholesterol a hodí se i pro lidi s bezlepkovou dietou. Užívání je možné i při cukrovce typu I a II.

Sponzorováno

Má regenerační a hojivé účinky, a vzhledem k tomu, že obsahuje čistý koenzym Q10, je často využíván v kosmetice i farmacii.

Vhodný i do kuchyně

Kukuřičný olej je výborný na studenou kuchyni. Může se přidávat i do polévek či omáček, doporučuje se ale vlévat až po částečném vychladnutí pokrmů.

Výchozí surovinou pro získání tohoto oleje jsou samozřejmě kukuřičné klíčky. Tento olej je k dostání zpravidla rafinovaný, existuje ale i olej lisovaný za studena. Oproti rafinovanému oleji má načervenalou barvu a obilnou chuť. Olej z kukuřičných klíčků obsahuje kyselinu linolovou, kyselinu olejovou a vitamin E – 42mg na 100ml oleje. Rafinovaný olej má neutrální chuť i vůni. Používá se ke smažení, dušení, pečení i marinování, je vhodný do salátových zálivek nebo k nakládání zeleniny. Lze jej přidávat také do omáček. Olej z kukuřičných klíčků je možné běžně zakoupit v supermarketu. Uchovává se v temnu, při pokojové teplotě.

Má jemnou chuť, hodí se na přípravu majonéz a sladkých raw (nepečených) dezertů

Dávkování oleje z kukuřičných klíčků

– vnitřně – ráno (nalačno) a večer (před spaním) jednu čajovou lžičku
– studená kuchyně – podle chuti a množství jídla
– venkovní použití – dle potřeby

Detoxikační ústní olej z tohoto oleje

Budeme potřebovat:
– 2 lžičky Olej z kukuřičných klíčků lisovaný za studena
– 2 lžičky Olivový olej extra panenský
– 1 lžičku Rostlinný glycerin

Sponzorováno

Příprava:
Všechny složky smíchejte. Používejte 1 PL směsi olejů. Převalujte obsah v ústní dutině alespoň 5 minut minimálně 2 krát denně. Nepolykat.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva