Sponzorováno

Terapie ohněm – jak probíhá a k čemu je dobrá? 4.85/5 (13)

Oheň umí i léčit...

Oheň umí i léčit…

Muži i ženy jsou schopni někdy udělat extrémní věci pro své zdraví a krásu. Patříte i vy do skupiny „extremistů“, kteří by pro krásu udělali cokoli? Terapie ohněm je starobylá forma tepelné terapie. Tato terapie je původně z Tibetu. Možná překoná i vaši odvahu!

Terapie ohněm = terapie pro odvážné

Tento typ léčby je formou léčby, která pmáha při různých zdravotních potížích. Přesto se při pohledu na fotografie z terapie člověku zjeví na těle husí kůži. Terapie má název Huǒ Liao a připravuje se na ni speciální „tajný elixir“, do kterého se namáčí ručník. Ten se pak ukládá pacientovi na problémové oblasti těla.

Jak probíhá terapie ohněm?

Ručník navlhčený do tajného elixíru se pokládá na tělo pacienta, na kterém je již vrstva speciální bylinné emulze. Na vrchní část podkladu se použije již pouze speciální více procentní alkoholový roztok. Když je vše připraveno, terapeut zapálí přímo na určené a zabezpečené ploše těla oheň. Po několika sekundách terapeut plamen uhasí.

Po ruce je vždy mokrý ručník

Pro jistotu musí být v blízkosti obsluha s mokrým ručníkem a plamen musí uhasit v případě, že pacient cítí, že ho oheň už příliš pálí. Tento postup se používá na různých částech těla jako jsou oči, nohy, či břicho.

Výhody terapie ohněm

Tato zvláštní terapie se používá u pacientů s chronickými onemocněními, bolestmi, funkčními poruchami nebo s různými nemocemi z povolání. Léčí se jí zdravotní problémy týkající se nedostatku mikrocirkulace, která se působením tepla zlepší a tak se lépe odstraní toxiny z krve člověka.

Kdy terapie ohněm pomáhá?

Tuto terapii doporučují při mnoha problémech se zdravím, zejména to jsou:

 • Poruchy trávení.
 • Nízký metabolismus.
 • Melancholie.
 • Stres a napětí.
 • Nespavost, úzkost, strach, záchvaty paniky.
 • Žaludeční potíže, závratě.
 • Kýla, benigní nádory.
 • Bolesti kloubů.
 • Artritida, kostní deformace, záněty kloubů.
 • Nervové záněty a jiné.
 • Ženské zdravotní problémy, jako jsou menstruační křeče, nepravidelná menstruace a neplodnost.

Účinky jsou ověřené

Oheň na těle prý může zmenšit objem břicha, tedy tuku a pomáhá i redukovat vrásky. Tuto terapii si můžete vyzkoušet v Číně. Ale je hlavně pro odvážné a ty, co hledají stále něco nového.

Sponzorováno

Jedná se o alternativní medicínu

V alternativní medicíně si najde své místo téměř vše – včetně ohně. Pro mnohé z nás je tento živel spíše zdrojem obav a strachu, pro Číňany toužící vyřešit své zdravotní problémy však jde o léčivý nástroj. Jak má tato kúra vlastně fungovat? K čínským tradičním technikám proti stresu, špatnému trávení, neplodnosti i některým druhům rakoviny, patří metoda léčby ohněm. Ovládá ji Čang Feng-chao, který ji také vyučuje. Na pacienty záda zabalený od pasu látkou nalije tekutinu s alkoholem a zapálí. Vypadá to radikálně, ale teplotní šok, který dotyčný bezpochyby utrpí, je žádaným cílem. Teplem se stimulují body známé z akupunktury.

Oheň namísto operace

Čang vyučuje metodu ve svém bytě a tvrdí, že jde o techniku, která přesahuje čínskou i západní medicínu. Na pacienty záda nejprve nanese bylinný krém a pak přiloží ručník. Něj se nalije hořlavá tekutina složená z vody a alkoholu. Zatímco pacient v klidu čeká, Čang se přiblíží se zapalovačem a kolem páteře muže ležícího na břiše vzplanou oranžové a modré plameny. „Cítím teplo, žádnou bolest, myslím, že je to účinné,“ říká další muž, který má za sebou mozkovou příhodu. Zanechala následky na jeho paměťových i pohybových schopnostech. Čang tvrdí, že tato léčba lidem umožní vyhnout se chirurgickým operacím.

Terapie ohněm vyžene chlad

Čína nemá celoplošný systém zdravotního pojištění a mnoho Číňanů nemá na drahou léčbu. Alternativní medicíně se proto daří. Metoda ohně vychází z přesvědčení, že v těle je třeba zachovat rovnováhu mezi teplem a chladem. „Vystavujeme tělo ohni, abychom dostali z nitra chlad,“ vysvětluje Čang, mezi jehož pacienty prý patří i zahraniční diplomaté a místní komunističtí funkcionáři.

K neškoleným terapeutem raději nechoďte

Pochybnosti o léčbě ohněm se vynořily, když se na internetu nedávno objevila fotografie zachycující její použití v oblasti mužského pohlavního orgánu. V čínské tisku se objevily články o neškolených terapeutech a nedostatečném zabezpečení mnoha ordinací. V některých by prý případnou nehodu řešili jen vědrem s vodou.

Čang přiznává, že se takové nehody stávají, pokud nejsou dodrženy správné podmínky. Jsou známy případy, kdy lidé skončili s popálenou tváří nebo jinou částí těla. „Já jsem vychoval desítky tisíc studentů a nikdo z nás žádnou nehodu neměl,“ tvrdí léčitel. Medicína podle něj „potřebuje revoluci a léčba ohněm je řešením pro celý svět“.

VIDEO: Ukázka terapie ohněm

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva