Sponzorováno

Tantrická masáž – poznejte tajemství starodávných Indů 4.9/5 (10)

Tantrická masáž – poznejte tajemství starodávných IndůNa světě zřejmě neexistuje masáž, která by vzbuzovala podobné kontroverze, jako masáž tantrická. Zatímco Indové ji považují za dokonalou harmonii mezi vlastním tělem, životem a vesmírem, pro řadu Evropanů je tantrická masáž cosi nemravného a pokud na ni chodí, raději se tím nikde nechlubí. Navštívit salon poskytující tantra masáže však není ani zdaleka to stejné, jako navštívit erotický privát. Tantrická meditace nemusí nutně znamenat sexuální akt a dokonce k němu ani nemusí vůbec směřovat. Jediné, co má tantra společného s erotikou, je zapojení intimních partií.

Není divu, že tantra jako filosofický směr vznikla v Indii. Není jiného národa, který by vnímal vesmír, život a lidský organismus v takové synergii, jako to dělají Indové. Tantra podle nich zahrnuje vše, co s lidským životem a tělem souvisí. Odmítá veškerá tabu – tedy i tabu sexuální. V takové míře, že s přijímáním tantry měli problémy dokonce i buddhističtí mnichové.

Podle tantry je sex zcela neodmyslitelnou součástí lidského života a skrývá v sobě netušený energetický potenciál, díky kterému může člověk dosáhnout dokonalého souladu – zejména sám se sebou a svým tělem. Tantra vůbec neřeší otázku „s kým?“, ale zaměřuje se pouze a výhradně na otázku „jak?“. Cílem tantrické masáže však není sexuální vyvrcholení, zaměřuje se na navození dokonalé tělesné harmonie a z toho plynující příjemný požitek.

Sponzorováno

TIP: Znáte tantrický sex?

Masáž připomínající terapii

Propastný rozdíl mezi erotickou a tantrickou masáží lze vidět v jejím provedení. Zatímco erotická masáž se primárně zaměřuje na intimní partie masírovaného a vede k jedinému cíli – vyvrcholení, tantra je spíše rituálem, určitou terapií sloužící k maximálnímu uvolnění celého těla. Masér(ka) na základě svého umění a citu protahuje příjemný prožitek do naprostého maxima. Předává masírovanému pozitivní energii, vnímá jeho prožitky a na základě reakcí masírovaného mění tempo nebo intenzitu masáže. Touto metodou oddaluje samotný vrchol a podtrhuje celkový prožitek z masáže.

Výsledkem této techniky je dosažení výjimečných pocitů, vyvrcholení masírovaný necítí pouze v intimních partiích, ale v celém těle. Během masáže vyjma nadpozemského prožitku dojde k odstranění všech energetických bloků v těle včetně fyziologického napětí. Zmírní se bolest hlavy nebo zad, podpoří se lymfatický oběh. Stojíte-li na prahu rozhodnutí, zda navštívit tantrickou masáž, určitě udělejte krok vpřed. Nebudete litovat.

VIDEO: Studentský dokumentární film o tantrické masáži

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva