Sponzorováno

Jednoduchá rada jak zbavit ovoce chemikálií 4.78/5 (9)

jak zbavit ovoce chemikáliíPreferujete zdravý životní styl a máte rádi ovoce? Poradíme vám, jak ho jednoduše zbavit chemikálií, pokud si ho koupíte v obchodě. Ovoce i zelenina se často dováží z jiných zemí. Někdy jde o obrovské vzdálenosti. Bez chemické konzervace by takové potraviny podléhající rychle zkáze nepřežily dlouhou cestu bez újmy.

Sponzorováno

Za zářivým leskem je vosk

Také jste přemýšleli, proč ty jablíčka jsou z obchodu tak krásně třpytivá jako z pohádky? Často je za tím vosk, kterým si prodejci dopomohou ke kráse. Čili kromě vitamínů v jablku najdete i sloučeniny borovicové pryskyřice (E 445), (E 904), estery oktakosanové kyselin (E 912), oxidovaný polyethylenový vosk (E 914), mastné kyseliny (E 570) a dimethylpolyxilox (E 900). A mimořádně oblíbené zakonzervovače.

Pomůže vám ocet

Pokud takové ovoce nebo zeleninu koupíte, je třeba je důkladně očistit, vymýt nebo nechat před konzumací odležet ve vlažné vodě. Neumyté plody vám mohou způsobit nepříjemné alergické reakce a někdy jen voda nezabere. Zkuste si pomoci jednoduchým následujícím receptem.

Sponzorováno

Naplňte dřez vodou, přidejte šálek octa a ovoce, které chcete očistit. Zamíchejte a nechte odstát 10 minut. Voda bude špinavá a ovoce skutečně čisté. Bez vosku i špinavého filmu. Platí to také v případě bobulového ovoce. Dokonce, pokud to uděláte i s jahodami, vydrží vám déle a nebudou plesnivět.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva