Sponzorováno

Jak uvolnit zalehlé uši? 4.64/5 (33)

Jak uvolnit zalehlé uši?Cestování je pro většinu z nás dobrodružství, při kterém se cítíme příjemně. Některé z dopravních prostředků nám však občas způsobí menší zdravotní nepohodlí, jako jsou oteklé lýtka či zalehnuté uši. A nemusí to být jen z cestování, ale zalehlé uši máme často i z rýmy a nachlazení. Jak si s tím poradit?

Domácí tipy na zalehlé uši

Zalehlé uši. Někdy bolí, a je obecně nepříjemné. Děje se to, když jsme ve výšce, která má vliv na tlak vzduchu a tlak v uších. Tím, že se naše dutiny mírně rozšíří, může to způsobit mírné bolesti. Naštěstí existují způsoby, jak si pomoci. Podívejte se s námi na některé z technik, jak čelit nepříjemnému tlaku v uších, abyste mohli znovu slyšet a užít si let s jasným sluchem.

1. Zívání

Zívání je skvělý způsob, jak uvolnit uši, když letíte, dodejte více vzduchu do hlavy a protáhněte si čelisti. Tak se vám otevřou uši. Tímto způsobem je možné uvolnit tlak a dostat sluch po kontrolu.

2. Cucání bonbónu

Sání pomáhá otevírat Eustachovu trubici, která je mezi nosem a středním uchem. Současně vytváří podtlak, který může odstranit zachycený vzduch z nosních dutin.

3. Vezměte si kapky

Existují léky, které jsou navrženy tak, aby uvolňovaly dutiny. Buď se jedná o kapky, pilulky nebo sprej. Postupujte podle pokynů na obalu, aby jejich použití vedlo k lepšímu účinku.

Sponzorováno

4. Pijte vodu

Tekutina způsobuje, že polknete, což tlačí vzduch do středu vašich uší. To pak zase tlačí vzduch do středního ucha a tím vytlačuje vzduch, který je tam v pasti. Měli byste pít hodně vody při každém letu, i proti dehydratačním účinkům během letu, i suché kabině, která může způsobit bolesti hlavy a vysušení kůže.

5. Dýchací cvičení

Každý jsme individualita a co platí na jednoho, nemusí být spolehlivé u druhého. Zkuste si například pocvičit dýchání. Držte si nos a tlačte do něj vzduch. Nefoukejte však moc prudce, abyste si nepoškodili sluch a ušní bubínky. Místo toho jen lehce přes ucpaný nos profoukněte.

6. Peroxid vodíku

Může jít o ucpaný zevní zvukovod, který byl ucpán ušním mazem. Tento problém je též nazýván jako mazová, neboli cerumenová zátka. I tento problém má naštěstí poměrně jednoduché řešení.

Stačí totiž zajít do lékárny a koupit si jednoprocentní peroxid vodíku a ten poté do uší pravidelně kapat, čímž dojde k rozpuštění mazu a tím i uvolnění vašeho zvukovodu. Samozřejmě po tom co peroxid do ucha nakapete, ho nechte opět vytéci, aby zde nezpůsobil další škody, ale pouze rozpustil maz. Po několika aplikacích by mělo dojít k uvolnění ucha, což samozřejmě pocítíte a především dosáhnete dlouho očekávané úlevy. Měl by se ale vždy ke konkrétnímu případu vyjádřit doktor! Obdobně jako peroxid vodíku lze také použít pár kapek olivového oleje o tělesné teplotě.

7. Ušní svíce

Na zelehlé ucho může také pomoci ušní svíce.

Nejdůležitější nakonec: Pokud domácí léčba zalehlých uší nezabírá, rozhodně vyrazte na důkladnou prohlídku k lékaři.

Sponzorováno

Přečtěte si také o tom jak si chránit sluch.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  2 Komentářů u článku “Jak uvolnit zalehlé uši?”

  1. Tomáš napsal:

   Dobrý den,již asi před 17 dny jsem pocitil rýmu kašel a bolest v prku.Díky čaji a poctivému ležení jsem se bolesti v krku zbavil,rýma ustoupila jen tak z části a zhruba 14 dní mám již zalehlé uši.Už si nevím rady jak dál.. v lékárně jsem si koupil přípravdy na uvolnění horních cest dýchacích ale uleva stále nepomáhá.Jedná se o Sinupret a Ambrobene oboje kapky… Od svého praktického lékaře jsem ještě obdržel antibiotika Augmentin a stále v oblasti uší úlevu nepocituji.Prosím o radu.Jak doma tak i v práci ze mě mají legraci a mě to dosti stěžuje život.Děkuji za pomoc

   • Monika napsal:

    Můžete vyzkoušet přípravek od firmy Energy, který se jmenuje Audiron . Nám doma pomohl se zalehlým uchem, hučením v uchu a zánětem v uchu . Stačí tři kapky přímo do ucha a poté nakapat Audiron také na smotek vaty, aby byl nasáklý a vložit do ucha. Je dobré nechat přes noc a aplikovat do doby, než úplně vymizí problémy. Prostě zkusit alespoň den až tři dny, zda uvidíte výsledky. Nám pomohlo do 1-3 dnů. Nejsem žádný dealer spol.Energy. Jen píši, co nám opravdu pomohlo, stojí kolem 300,-Kč a dá se použít i na štípance, hemeroidy, zuby, opary, bradavice ad…

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva