Sponzorováno

Jak se ráno probrat, jak se nabít energií? 4.89/5 (9)

Jak mít super ráno? Jak se nastartovat?

Jak mít super ráno? Jak se nastartovat?

Pokud už jednou svůj den špatně začnete, těžko se vylepšuje. Však to znáte. Když vstanete „levou nohou z postele“, máte po zbytek dne mrzutou náladu as vámi si to odnáší i okolí. Abyste celý den nechodili jako zuřivý pes na řetězu, přinášíme pár osvědčených tipů na správné vykročení do nového dne. Bez stresu, nervozity, napětí.

Dopřejte si čas

Není nic horšího, než když na pátou výzvu budíku vyskočíte z postele a s rychlostí blesku odcházíte z domu. Dokonce to není ani zdravé. Ráno má být klidné a mírné (ne líné!) s pozvolným probouzením. Raději večer jděte dřív spát, než abyste ráno měli vše stíhat na poslední chvíli. Dopřejte si dostatek času k provedení, ranní hygienu, snadnou rozcvičku, úpravu zevnějšku, klidné nasnídání se, případně ještě i na jiné aktivity, které patří k vaší ranní rutinně.

Dejte si časovou rezervu a pokud budete mít příliš dlouhý náskok, můžete jej využít například na pěší procházku do práce.

Teplá voda jako dobrý začátek

Je nepochybně záviděníhodné, pokud vám partner dopřává snídaně do postele. Den každého zdravě smýšlejícího člověka by však měl začínat sklenicí teplé vody. Můžete si do něj přidat i pár kapek citrónu, očistíte tak játra a trávicí systém pomaličku připravíte na pozdější činnost. Mezitím si udělejte ranní hygienu, případně se věnujte jiným záležitostem (například našemu následujícímu tipu) a až po několika minutovém odstupu posnídejte. Uvidíte, že takto se budete cítit mnohem lépe.

Dech a malá rozcvička

Nemusíte při otevřeném okně švihat rukama jako za starých časů, krátké rozhýbání těla vám ale určitě pomůže začít den aktivněji. Pokud ho ještě spojíte s prohloubeným dechem, nabijete se energií, že ji později budete moci rozdávat. Pozdrav slunci z jógy je pro tento účel ideální. Používá plný jógový dech a sled pozic, které tělo příjemně přeberou, natáhnou a jemně posílí.

Sponzorováno

Taková harmonizující ranní rozcvička vám nemusí zabrat více než 10 – 15 minut. Pokud holdujete jiné sportovní aktivitě a ne vždy vám na ni po práci vyjde čas, zařaďte ji do programu ráno. Budete svěží po celý den.

Studená sprcha

Když už začínáte zdravě pohybem, měli byste ve stejném duchu pokračovat. Před ranní sprchou tělo pořádně promasírujte kartáčem z přírodních štětin. Pomáhá to prokrvení a detoxikaci. Následně se osprchujte tak studenou vodou, jakou snesete. Možná to pro vás na začátku nebude velmi příjemné, časem si však zvyknete a zjistíte, že takový rituál vás citelně osvěží a otuží. Nebojte se, nebudete po zbytek dne mrznout naopak po sprše pocítíte teplo.

Co nejdříve po probuzení si opláchněte obličej studenou vodou. Ale opravdu studenou! Teplá voda totiž neprokrví obličej tak důkladně jako studená a také tolik neosvěží. Po dlouhém spánku je váš obličej bledý a zapadlý? Díky studené obličejové spršce získá správnou narůžovělou barvu.

Lehké snídaně

Byla by velká škoda pokazit ozdravující ráno nějakými tíživou snídaní. V létě si můžete dopřát ovocný salát, nekombinujte ho ale s jogurtem ani jinými potravinami. Jezte ho samotný, aby byl snadno stravitelné. Jako zdravou a lehkou snídani můžete také zvolit cereálie, případně obilnou kaši.

Ani nepšeničným chlebem s tvrdým sýrem, drůbežími šunkou a sezónní zeleninou nic nezkazíte. Vejce je vynikajícím bílkovinným jídlem, dopřát si ho ráno můžete v různých podobách. Do série zdravých nápadů také přidáváme sýr cottage, pohanku, jáhly, špaldové, pohankové, žitné pečivo.

Přísun čerstvého vzduchu je super

Čerstvý vzduch vás probere. I přesto, že je venku zima, otevřete alespoň na chvilku okno a nadýchejte se čerstvého vzduchu. V noci se váš pokoj velmi rychle zadýchá.

Do světla se probouzí lépe

Když se ráno probudíte a na obličej vám dopadnou sluneční paprsky, hned se budete lépe cítit. Zatahujte žaluzie nebo závěsy úplně, ale ponechte menší škvíru právě na tyto paprsky. V létě je probouzení mnohem snadnější než v zimě, kdy se probouzíte do tmy. Hned ráno otevřete okno, ať máte i čerstvý vzduch, pokud rovnou nespíte při pootevřeném okně.

A co po ránu děláte vy, aby vaše ráno a váš den byli lepší? Budeme moc rádi za komentáře.

VIDEO: Zkuste cviky na protažení svalů

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva