Sponzorováno

Domácí test pohlaví miminka – co budete mít vy? 4.78/5 (72)

Butete mít holčičku nebo chlapečka? Zkuste si test na pohlaví miminka...

Butete mít holčičku nebo chlapečka? Zkuste si test na pohlaví miminka…

Už jste slyšeli o jednoduchém domácím testu, který určí pohlaví dítěte díky sodě bikarbona? Co myslíte, funguje? Prohlédněte si video pod článkem, jak vyšel test nám!
Pokud i vy patříte k netrpělivým nastávajícím rodičům, tak pak víte, jaké je někdy čekání na zjištění pohlaví miminka nekonečné.

Prý jednodušší, rychlejší a levný?

Lékař vám předběžné pohlaví děťátka při troše štěstí prozradí už ve 13. týdnu těhotenství – to však pouze pokud jdete na prenatální screening a je to vidět, ale většinou si ho dovolí odhadnout až mnohem později, kolem 20. týdne.

Můžete si dát udělat i test z krve, který je však celkem drahý nebo také koupit či objednat domácí test z moči, který je zas podle mnohých maminek často nepřesný …
Ale jak jinak se dá ještě odhalit pohlaví dřív? Po mnoha známých i méně známých babských radách, které polemizují o tom, zda ženě bývá či nebývá špatně, zda zkrásní či zoškliví, nebo podle tvaru jejího bříška, je tu ještě jeden domácí test s močí a sodou, který tedy celkem překvapil i nás (většinou zaryté odpůrce).

Jak jsme testovali pohlaví děťátka

Přestože prý jde o starou věc, my jsme se o tomto testu doslechli teprve nedávno, ale zaujal nás natolik, že jsme se ho rozhodli vyzkoušet – poprosili jsme dvě nastávající maminky, které už vědí co čekají, aby si test doma udělaly a výsledek natočily.

Jak se test dělá a co ukáže výsledek?

Podle toho, co jsme zjistili, slyšeli a co jsme se dočetli, se tento test má dělat nejdříve po 13. týdnu těhotenství a používá se při něm obyčejná jedlá soda bikarbona a samozřejmě moč těhotné ženy.

Močí sodu, nejlépe v průsvitném poháru zalijete a pozorujete výsledek:
Pokud se směs rozšumí, tak čekáte chlapečka
Pokud se nestane žádná reakce (že ta soda v moči pouze stojí) tak čekáte holčičku

A proč ta reakce?

Tento test je prý založen na hormonech, které přecházejí do moči těhotných žen a které se liší v závisloti na tom, zda žena čeká holčičku nebo chlapce. U chlapečků prý proto bývá moč v těhotenství „kyselá“ a tak při spojení se jedlou sodou rozšumí. U holčiček je moč spíše „zásaditá“ a tak se nedočkáme reakce žádné …

Funguje či nefunguje?

My jsme tedy oslovili dvě naše známé, které už vědí, co čekají, aby si test udělali a pokud jsme byli překvapeni jen z existence samotného testu, tak ještě více nás překvapilo, že výsledek v obou případech vyšel správně, vždyť se podívejte :) a co u vás, jak to dopadlo? Budeme rádi, pokud to napíšete do komentářů a pomůžete nám i jiným maminkám odhalit, nakolik je test věrohodný :)

VIDEO: Test na pohlaví dítěte – zde to bude holčička

VIDEO: Test na pohlaví dítěte – zde to bude chlapeček

Sponzorováno

Další možnosti pro zjištění pohlaví miminka

Lékaři už dnes dokáží poměrně brzy odhalit prostřednictvím ultrazvukového vyšetření pohlaví miminka, ale kromě toho existuje několik způsobů, jak odhalit zda v bříšku nosíte chlapečka nebo holčičku.

Prozradí to tvar bříška

Možná jste už slyšeli, že podle tvaru bříška se dá říci, zda vaše miminko bude chlapeček nebo holčička. Říká se, že pokud má budoucí maminka bříško kulaté, do boků, a posazené výše, bude to holčička. Chlapečka zase napovídá špičatější tvar a níže „položené“ bříško s úzkými boky.

Není to však nijak vědecky podložený fakt, takže jde spíše jen o pověru, ačkoli mnohým maminkám to vyšlo. Některé ženy ale mají bříško takové, že se nedá říci, zda je špičaté nebo více kulaté, zda je vysoko nebo nízko – těm zůstává jen počkat na ultrazvuk, případně až do porodu.

Podle krásy maminky

Maminky jsou často během těhotenství hezčí, pokožka i vlasy září. Je to způsobeno hormonálními změnami v organismu. Ale ne všechny mají v těhotenství takové štěstí – některé těhulky se naopak trápí se zhoršenou pletí a různými vyrážkami, vypadáváním či suchými vlasy. A na tom se také zakládá jedna pověra, která říká, že maminky zkrásní, pokud čekají chlapečka. Zhoršená pleť a celkově „úbytek krásy“ zase značí holčičku, protože ona si přece bere z maminčiny krásy.

Co vám chutná?

Pohlaví miminka se údajně dá poznat i podle chutí budoucí maminky. Chutná vám více sladké? Měli byste tedy nakoupit růžovou výbavičku. Chlapečka zase věští chutě na slaná jídla. Co však v případě, že vám v těhotenství chutná sladké i slané stejně? Tak to už pověra nerozebírá …

Test se zelím

Některé recepty na odhalení pohlaví miminka jsou více či méně ulítlé. Tak například ten s červeným zelím. Vezměte malou hlávku červeného zelí, nakrájejte na malé kousky a zalijte vroucí vodou. Nechte chvilku stát (cca 10 minut). Pak vodu ze zelí slijte do čisté nádoby a zelí odložte (můžete klidně dovařit a udělat si z ní oběd). Voda by měla mít namodralou barvu.

Vezměte umělý kelímek nebo jinou skleničku a načůrejte do ní. V čisté nádobce pak smíchejte jeden díl vody ze zelí a jeden díl moči. Pokud se zabarví do růžova nebo bude mít načervenalou barvu, měl by to být chlapeček. Pokud bude fialové barvy, ve vašem bříšku je holčička. Zkusíte?

Nevolnosti během těhotenství

Říká se, že pokud budoucí mamince bydlí špatně hned na začátku těhotenství, respektive celý první trimestr nebo i déle, naznačuje to holčičku. Při chlapečkovi ženu údajně takové nevolnosti netrápí nebo pokud i ano, nastupují o něco později a jsou méně intenzivní.

Přenášení

Další pověra tvrdí, že pohlaví miminka prozradí přenášení. Chlapci jdou údajně na svět dříve než holčičky. Holčičky se totiž potřebují ještě trochu zkrášlit předtím, než se konečně narodí. Opět to však není nijak vědecky podložený fakt, takže je potřeba brát ho velmi s rezervou.

Spíše pro zábavu

Sponzorováno

Všechny tyto způsoby odhalení tajemství o holčičce či chlapečkovi ve vašem bříšku jsou opravdu spíše jen legrace a nejde o vědecky prokázané skutečnosti. Existuje také celá řada dalších podobných pověr a mýtů a mnohé těhulky se neustále potýkají s tím, že jim lidé hádají holčička nebo chlapečka podle všelijakých skutečností. Nás nejvíce překvapila ta soda (a ne jednou) :)

A dále si přečtěte

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  5 Komentářů u článku “Domácí test pohlaví miminka – co budete mít vy?”

  1. Lenka napsal:

   Pozn.: „Ulítlá“ metoda na zjištění pohlaví dítěte je založena na stejném chemickém principu, jako onen test s jedlou sodou – obě jsou to reakce s kyselým/zásaditým roztokem. V červeném zelí jsou obsaženy látky schopné měnit barvu v závislosti na pH a lze je využít jako indikátor. Pokud je tedy pravda, že se pH moči matky tolik liší v závislosti na pohlaví dítěte, které čeká, pak obě metody budou fungovat stejně.

  2. Annemaria napsal:

   Podle testu se sodou čekám chlapečka a podle ultrazvuku také. Za mě super!! :)

  3. Klára napsal:

   Dobrý den, patřím mezi ty nedočkavé jsem ve 14tt, ještě nevím podle ultrazvuku jestli je to holka nebo kluk. To Vám můžu dát vědět až za cca 6 týdnů. Z tohoto testu mi vyšla holka. Ještě Vám dám vědět. Děkuji za tento test. Klára…

  4. Katka napsal:

   Hezké odpoledne, mně test vyšel také v obou případech správně (první miminko holčička, druhé v pořadí chlapeček) :) Je to trochu ulítlá metoda, to je pravda, ale pokud se vám na utz malé pořád nechce ukázat, vypadá to jako „spolehlivá babská rada“ :D

  5. Jana napsal:

   Tak mě test se sodou absolutně nevyšel a to jsem ho dělala několikrát. Vždy vyšla holčička a dle UTZ čekáme chlapečka.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva