Sponzorováno

Jak mít chlapce nebo holčičku? Jak se dá ovlivnit pohlaví miminka? 4.75/5 (12)

Dá se nějak ovlivnit, zda budete mít chlapečka nebo holčičku? Spíše to jsou babské tlachy.

Dá se nějak ovlivnit, zda budete mít chlapečka nebo holčičku? Spíše to jsou babské tlachy.

Chcete rozšířit svou rodinu a chcete mít malého chlapečka? Nebo radši holčičku? I když se to možná může zdát tabu, přiznat si, že preferujete pohlaví svého nenarozeného dítěte, je v pořádku přiznat své sny a touhy.

Pokud jste ještě nepočali těhotenství, možná jste slyšeli zvěsti o věcech, které můžete zkusit k ovlivnění pohlaví svého dítěte. Možná jste právě začali hledat nápady, které by vám pomohly mít chlapečka. Jaké věci můžete vyzkoušet? Jsou některé metody účinnější než jiné?

Existuje nějaký zaručený způsob, jak mít chlapečka?

Chápeme, že „pohlaví“ a „pohlaví“ jsou pojmy, které se v našem světě vyvíjejí, takže než budeme pokračovat, rádi bychom objasnili, že když v tomto článku mluvíme o pohlaví dítěte, mluvíme pouze o chromozomech dítěte, kombinaci XY, která je považována za mužskou.

Tedy „pohlaví“ zmíněné v tomto článku je určeno spermiemi, které přispějí chromozomem Y a vajíčkem, které přispěje chromozomem X.

Pokud jde o to, zda existuje zaručený způsob, jak ovlivnit vaše šance mít chlapce – ne, neexistuje. Kromě lékařského implantování embrya, o kterém je známo, že je to chlapec, neexistují žádné záruky, pokud jde o pohlaví vašeho dítěte.

Obecně je šance přibližně 50/50 na to mít chlapce nebo dívku, pokud jsou věci ponechány přírodě. Všechno záleží na tom, která spermie vyhraje „závod“, a v tomto závodu jsou jich miliony.

Zde přichází myšlenka ovlivnění pohlaví vašeho budoucího dítěte. Někteří tvrdí, že pomocí načasování, polohy, stravy a dalších metod můžete změnit šance ve prospěch mužského vítěze závodu.

Je zajímavé, že jedna studie z roku 2008 s 927 rodokmeny ukazuje, že to, zda budete mít chlapce nebo dívky, může ve skutečnosti určit otec více než jedním způsobem. Nejen chromozomy ve spermatu určují pohlaví dítěte, ale někteří otcové mohou být náchylní mít více chlapců nebo dívek.

Podle této studie mohou muži zdědit tendenci mít více chlapců nebo dívek od svých rodičů, což může znamenat, že někteří muži produkují více spermií chromozomu Y nebo X. Má-li tedy muž více bratrů, může mít také více synů.

Co (prý) můžete udělat pro zvýšení své šance mít chlapečka?

Pokud opravdu chcete chlapce, existují návrhy, o kterých vám někteří lidé řeknou, že můžete udělat. Žádný z těchto návrhů není vědecky dokázán, že zaručuje 100% výsledky, ale lidé je zkoušejí v naději, že zlepší šance ve svůj prospěch. Znáte to, proti gustu…

Tak co můžete udělat, abyste měli chlapce?

Strava + jídelníček

Pro začátek možná budete chtít zvážit, co jíte, když se snažíte otěhotnět. I když tento koncept nebyl široce studován ani podložen (takže berte tyto návrhy s rezervou), vědci ve studii z roku 2008 na 740 ženách zjistili souvislost mezi příjmem více kalorií a početím chlapce.

To však neznamená, že byste měli během dne divoce zvětšovat velikost porcí a kalorií, když se snažíte otěhotnět. Mějte na paměti, že zdravé stravovací návyky (celé potraviny, ovoce a zelenina, svačinky s nízkým obsahem cukru) vám pomohou i nadále přijímat odpovídající počet kalorií, když jste těhotná.

Studované ženy také konzumovaly vyšší hladiny draslíku. (Chcete jíst více draslíku? Zkuste banány, sladké brambory a bílé fazole.) Studie také poznamenala, že „ženy produkující kojence mužského pohlaví konzumovaly více snídaňových cereálií než ženy s kojenci ženami“. Tak do toho a nalijte si misku mléka s cereáliemi! :)

Shettlesova metoda

Dalším návrhem, jak zvýšit své šance na narození chlapečka, je plán početí zvaný Shettlesova metoda, kterou kolem roku 1960 vyvinul jistý Landrum B. Shettles.

Shettles studoval spermie, aby určil, co může ovlivnit rychlost spermií. (Koneckonců spermie, která vyhraje závod a oplodní vajíčko, určuje pohlaví.) Zvažoval načasování pohlavního styku, polohy a pH tělesných tekutin, aby zjistil, co může mít vliv na pohlaví.

Sponzorováno

Mezi klíčové body Shettlesovy metody patří:

 • sex blízko ovulace
 • spermie uloženy blízko děložního čípku pomocí pozic umožňujících hlubokou penetraci
 • zásadité prostředí v pochvě
 • žena má nejprve orgasmus

Jak efektivní je Shettlesova metoda? No, hodně záleží na tom, s kým mluvíte. Shettles uvádí v aktuálním vydání své knihy celkovou úspěšnost 75 procent a existuje spousta lidí, kteří tvrdí, že pomocí jeho metody úspěšně počali chlapce nebo dívku.

Ale! Na druhou stranu některé starší výzkumy zjistily, že sex 2 až 3 dny po ovulaci nemusí vůbec vést k otěhotnění. A další studie naznačila, že chromozomy X a Y nemají významné tvarové rozdíly, o kterých Shettles mluvil.

Existují lékařské zákroky pro to, abyste měli chlapečka?

Hledáte spolehlivější způsoby, jak zvýšit své šance? V závislosti na vašich okolnostech a dostupnosti těchto možností existují lékařské zákroky, které můžete vyzkoušet.

Tato léčba však může být nákladná a psychicky i fyzicky náročná. Přicházejí také rizika, od chirurgických komplikací po potrat a syndrom ovariální hyperstimulace. Proto se obecně nedoporučují pro výběr pohlaví bez lékařské potřeby. Prostě jen tak ze srandy to nedělejte, pokud nemáte lékařskou potřebu (nemoc, problém).

Technologie asistované reprodukce umožňuje lidem počít dítě pomocí lékařských postupů. Některé z těchto metod jsou: oplodnění in vitro (IVF), přenos gamet intrafallopian (GIFT) a zygota intrafallopian transfer (ZIFT).

Prostřednictvím procesu zvaného preimplantační genetická diagnostika (PGD) nebo preimplantační genetická selekce (PGS) je možné použít IVF k vytvoření embryí, testování těchto embryí na jejich pohlaví a implantaci embrya s požadovaným pohlavím do dělohy.

To v podstatě zaručuje, že pokud vše půjde dobře s těhotenstvím, budete mít malého chlapce (nebo dívku), o kterém jste snili. Ale jak jsme psali, má to svá rizika.

Jídlo a ovlivnění pohlaví dítěte

Cervikální hlen je ke spermiím nejšetrnější v době ovulace, kdy je zásaditější. Před ovulací je hlen kyselejší, což není ideální pro spermie a přežijí jen ti nejzdatnější. Výše zmíněný Shettles navrhl, že zvýšení kyselosti v pochvě znamená, že vhodnější ženské spermie s větší pravděpodobností přežijí a že bude počata holčička. Zásaditější prostředí je lepší pro rychlejší mužské spermie a je počat chlapeček.

Můžete vyzkoušet různé potraviny, abyste ovlivnili své vaginální pH, ale nenašli jsme žádný důkaz, že to funguje.

Takže je to bez záruky, ale babské rady zkusit můžete.

Babské rady na ovlivnění pohlaví dítěte

A pojďme se ještě podívat, co říkají babské rady.

Manipulace s chemií těla (hladiny kyselin/zásad)

Měsíční tělesný cyklus ženy zahrnuje střídavé hladiny pH (kyselé a zásadité) v jejím reprodukčním traktu.

Nyní se předpokládá, že změny v prostředí pH uvnitř ovlivňují pohlaví dítěte. Odborníci tvrdí, že zásadité ve folikulární tekutině budou upřednostňovat spermie Y (tedy chlapce), zatímco kyselé ve folikulární tekutině upřednostní spermie X (tedy dívku).

Chcete-li počít dívku, měli byste dodržovat toto:

 • Jezte stravu s vyšším obsahem hořčíku, vápníku a kyselých potravin, jako je kukuřice, maso, fazole, ryby, švestky, káva, vejce, játra a jogurt.
 • Vyhněte se zásaditým potravinám, jako jsou banány, pomeranč, brambory a meloun.
 • Užívejte doplňky, jako je vápník, kyselina listová, hořčík a vitamín C, které pomohou okyselit cervikální hlen (což zase omezí Y spermie).

Abyste mohli počít chlapce, měli byste dodržovat toto:

 • Vyhněte se mléčným výrobkům a snižte množství doplňků hořčíku a vápníku
 • Zvyšte množství zeleniny a čerstvého ovoce (to je dobré tak jako tak)
 • Zvyšte příjem potravin, které obsahují draslík, jako jsou banány
 • Jezte hodně alkalizujících potravin včetně fíků, třešní, čerstvých citronů, špaldového chleba, čočky, avokáda, mateří kašičky, piniových oříšků, mandlí, mrkve, červené ředkve, čerstvé červené řepy, vojtěšky, ječmene, naklíčených semen a pšeničné trávy.
 • Otec by se měl také vyvarovat nadměrného zahřívání okolí genitálií, protože teplo ničí mužské spermie rychleji než ženské (také se vyvarujte těsného spodního prádla, sauny, vířivky atd.)

Sponzorováno

A co vy? Jak jste dopadli s pohlavím a metodou jejího určení? Povedlo se?

Zdroje článku

 • Zdroj obrázku ve článku: IgorVetushko / depositphotos.com

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva