Sponzorováno

Sojový olej – plný železa, vitamínů a nenasycených mastných kyselin 4.92/5 (13)

Už jste vyzkoušeli sojový olej?

Už jste vyzkoušeli sojový olej?

Ze všech olejů obsahuje nejvíce lecitinu. Kromě něj je zdrojem antioxidantů, nenasycených mastných kyselin a železa. Získává se šetrným způsobem ze sójových semen a je vynikajícím pomocníkem při suché a popraskané pokožce. Používá se i na masáže a také zlepšuje činnost mozku a paměť.

Na studenou kuchyni je sojový olej nejvhodnější

Sójový olej je díky své chuti skvělým doplňkem výrazných pokrmů, hodí se k syrové stravě a také se používá do salátů a dokonce na nakládání zeleniny. Tepelně byste ho neměli upravovat samostatně, ale raději v kombinaci s vodou. Při takovém způsobu úpravy je vhodný k dušení, ale smažit se na něm nemá.

Tolik lecitinu nemá žádný jiný olej

Množstvím lecitinu předběhl jakýkoli jiný druh oleje. Obsahuje ho dokonce 1,5 – 3,5%. Ani královský olivový olej ho nemá víc. Díky šetrnému zpracování, za pomoci lisování bez použití tepla, si olej ze sojových semen uchovává všechny cenné nutriční látky a také velmi specifickou, exotickou a přitom pro něj přirozenou chuť.

Obsahuje vzácnou kyselinu linoleovou

Sójový olej obsahuje kromě jiných cenných látek také kyselinu linoleovou, která je velmi důležitá pro náš metabolismus. Jde o omega-3 nenasycenou kyselinu. Kromě toho obsahuje i jiné vzácné látky, které prospívají našemu organismu:

Sponzorováno

 • vysoký obsah vitaminu E
 • provitamin A
 • vitamíny B, K
 • draslík
 • fosfor
 • železo
 • aminokyseliny

Vhodný pro diabetiky, i při léčbě nervových onemocnění

Tím, že sojový olej neobsahuje žádné sacharidy, je vhodný ke konzumaci a použití, i pro lidi trpící na diabetes. Výborné výsledky byly po jeho konzumaci zpozorováno i při nervových onemocněních, zejména při léčbě mozkových nervových spojnic. Vhodný je i na léčbu, nebo jako prevence arteriosklerózy.

Sojový olej zlepšuje paměť a pomáhá při stresech

Díky vysokému obsahu lecitinu je skvělým pomocníkem při zlepšení paměti, posílení mozkové činnosti a také pomáhá při nervovém vypětí, stresech a nadměrné psychické zátěži. Pokud tedy trpíte podobnými problémy, můžete vyzkoušet sílu panenského výtažku ze sóji a zkusit je tak vyřešit přírodní cestou.

Sójový olej je díky svému obsahu využíván i pro venkovní použití. Regeneruje suchou a popraskanou pokožku. Také dokáže promastit a léčit problémové partie pokryté ekzémem nebo aknózní pleť. Někteří maséři zas objevili jeho kouzlo a používají ho na masáže celého těla, protože pokožku zanechává příjemně hebkou a hydratovanou.

Užívejte 2x denně – po lžičkách

Chcete-li příznivé účinky tohoto oleje vyzkoušet na vlastním těle, užívejte ho dvakrát denně .. Jednu lžičku si dejte ráno na lačno a druhé večer před spaním. Po jeho otevření byste ho měli spotřebovat do tří měsíců a skladovat jej na tmavém místě při teplotě max. 22 stupňů. Není vhodný pro děti menší než tři roky.

TIP: Je soja zdravá nebo ne?. Uděláme vám v tom jasno.

VIDEO: Jak se vyrábí sójový olej ze sóji?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva