Sponzorováno

Pobyty přes slevové portály nabízejí odpočinek pro seniory za méně peněz 4.75/5 (4)

Pobyty přes slevové portály nabízejí odpočinek pro seniory za méně penězLéto skončilo a vy máte pocit, že navzdory dovolené nejste dostatečně odpočinutí? Vaše kasa a důchod vám možná týdny nicnedělání u moře asi nedopřejí, můžete však z domu utéct alespoň na prodloužený víkend. Ideální možností jak odpočinek nepřeplatit je nákup pobytu přes slevový portál. Na které věci si dát pozor, aby se z víkendu plného pohody a oddechu nestala noční můra?

Zásada č. 1: Čtěte pořádně a pozorně

Tato zásada platí nejen pro ty, kteří si pobyt objednávají poprvé. Různé nabídky totiž mají různé podmínky. Vždy si pořádně všimněte :

 • Data od – do kdy lze kupón využít
 • Zda lze kupon uplatnit i během víkendu či svátků
 • Zda je třeba za přistýlku doplatit a kolik
 • Zda je v ceně strava / parkování / internet a další náležitosti, na kterých vám záleží jako je vstup do wellness či posilovny
 • Na kolik nocí kupón je – nejčastěji jde o dvě noci , ale objevit se může i jedna nebo tři či více

Zásada č. 2: Přezkoumávejte

Prověřte si nejen hotel, ale i stránku slevového portálu. Jak nás přesvědčili předchozí zkušenosti, většina obchodníků dodrží smlouvu i po krachu portálu, ale raději eliminujte riziko a vybírejte si stránky, které jsou již osvědčené a vy nebo vaši známí s nimi mají dobré zkušenosti. Prozkoumejte také recenze na hotely a zobrazte jejich stránky. Často z nich lze vyčíst, jaký zájem majitelé hotelu věnují.

Sponzorováno

Zásada č. 3: Nejdříve volejte

Pokud máte dané přesné termíny, ve kterých chcete slevu využít, nejprve volejte do hotelu a ujistěte se, že pro vás mají volný pokoj. „Chystali jsme se trávit víkend v Trnavě, protože kamarádky plánovaly oslavu narozenin. Chtěli jsme využít slevový kupón. Naštěstí jsem do dvou hotelů, které jejich nabízeli nejdříve zavolala. Oba byly právě v ten víkend úplně plné, takže by pro nás neměli pokoj“ popisuje svůj zážitek Martina.

Zásada č. 4: Neházejte flintu do žita

Možná chcete využít slevový kupón po ukončení doby jeho platnosti. Nevěšte hlavu, stejné nabídky hotelů se často opakují. Pokud se nechcete spoléhat na náhodu, ještě před koupí do hotelu napište mail a zeptejte se, zda by vám nedovolili využít kupón i po době jeho platnosti. Pokud vám vyhoví, kupte si ho – a maily určitě nemažte, abyste měli důkaz o této dohodě.

Zásada č. 5: Pokud nejste spokojeni …

… Reklamujte. Dejte nespokojenost hned najevo a poskytněte šanci poskytovateli, aby chybu napravil. Pokud se tak nestane budete muset pobyt reklamovat. „Reklamaci uplatňuje spotřebitel písemně – doporučenou poštou – u prodejce slevového kupónu, jakož i u poskytovatele služby – o čem spotřebitel oba subjekty vyrozumívá. V reklamaci je třeba popsat objektivní důvod nemožnosti využití slevového kupónu a připojit důkazy o vícenásobném, opakovaném a neúspěšném uplatnění kupónu (například oboustranná e-mailová komunikace, opakované volání na telefonní číslo poskytovatele služby … )“ doporučuje Česká obchodní inspekce.

Sponzorováno

Z našich zkušeností jsou pobyty většinou velmi příjemné, ale abyste eliminovali rizika, co nejvíce si daný pobyt proklepněte předem. Šťastnou cestu!

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva