Sponzorováno

Estetická genitální chirurgie (intimní operace) vám může zlepšit sexuální život 4.88/5 (8)

Estetická genitální chirurgie vám může zlepšit sexuální životDnes již nestačí mít štíhlé křivky, přitažlivý dekolt a vyhlazenou pokožku. V kurzu jsou intimní operace, které vám zlepší i sexuální život. Estetická genitální chirurgie je hitem v posledních letech. Zkrášlovat a omlazovat intimní zónu si dává více než třicet procent amerických žen, zatímco zájem o facelifting a liposukci klesl na osmnáct procent. Snaží se tak vylepšit si sebevědomí i sexuální život.

Vede Venušin pahorek

I Češky a Slovenky stále častěji považují intimní místa za součást atraktivního vzhledu. „Nejde však o tak výrazný trend jako v USA či v západní Evropě. Určitě jich není tolik jako těch, co žádají liposukci, vyhlazení vrásek či zvětšení prsou,“ hodnotí stav doktor z kliniky plastické chirugie v Bratislavě. Nejvíce jsou slovenské ženy nespokojené s vystupujícím Venušiným pahorkem. Vidět ho v plavkách nebo v legínách. „Pokud výrazně zhubnete, jste po liposukci břicha nebo jste velmi štíhlá, může pahorek ve srovnání s břichem výrazně vystoupit. Zůstane na něm nadbytečný tuk, dá se však snadno odstranit.“ Odsátí jemnou kanylou trvá deset až patnáct minut, lékař vám ho může dělat v lokální i celkové anestezii.

Počítejte s otokem a modřinami, které se soustředí do oblasti velkých pysků. Tyto příznaky, jako i zatvrdnutí v odsáté oblasti, by měly do dvou, tří týdnů ustoupit. Jelikož jde o estetický výkon, platíte ho.

Zůstanou skryté

Některým překážejí povislé či nepravidelně velké pysky, zřetelné zejména v bikinách a tangách. Zpevnit a zmenšit si je dávají zejména tanečnice, modelky a herečky, kterým z profesionálních důvodů záleží na tom, aby i jejich přirození působilo mladistvě a nenápadně. „Jde o čistě estetickou záležitost. Velké pysky tvoří kůže a ta podléhá věku. Holení ochablost zvýrazňuje. Je možné je chirurgicky upravit, případně dotvarovat pomocí vlastního tuku či jiné tkáně,“ říká plastický chirurg. Podle něj však Češky i Slovenky víc trápí vyčnívající malé pysky. Jsou viditelné v jemném prádle a zejména bez něj, někdy však způsobují i zdravotní problémy. Je to vrozená záležitost, nesouvisí s věkem ani s porody. Delikátní zákrok si dávají dělat běžné ženy různého věku a povolání. „Fyziologicky by velké pysky měly překrývat malé a chránit je. Pokud to tak není, slizniční tkáň malých pysků se snadno vysuší a poraní.“ Malé pysky jsou drážděny, způsobují nepříjemné pocity při sportování, například při cyklistice, ježdění na koni, walkingu, ale i při sexuálním styku. Zvyšuje se i riziko bakteriálních a plísňových infekcí.

Bezbolestná novinka

Novinkou je omlazení vnitřních genitálií bez chirurgického zásahu. V Itálii a jiných zemích západní Evropy je o intimní kúru velký zájem. „Přístroj funguje na principu kombinované radiofrekvence a ultrazvuku. Dokáže napnout a zpružnit tkáně kolem malých a velkých stydkých pysků a poševního vchodu,“ vysvětluje doktorka.

Intenzivní teplo navíc výrazně zvyšuje prokrvení sliznice, která vstoupí mladistvou růžovou barvu, a stimuluje nervová zakončení, které zlepšují libido. „Ženy, které ošetření absolvovaly, tvrdí, že jejich partneři to poznali vizuálně i pocitově. Prý jinak reagují, mají ze sexu větší potěšení,“ říká dermatoložka. Další bonus je aktuální zejména v letním období. „Po tomto zákroku se budete na intimních místech méně potit a váš pot ztratí charakteristický zápach.“ Kúra skládá ze čtyř ošetření v průběhu jednoho měsíce, ale klidně si můžete zaplatit jen jedno. Zákrok trvá hodinu, je relaxační, se svíčkami avs hudbou. Efekt by měl vydržet tři až pět měsíců.

Sponzorováno

Hojí se rychle

Labioplastiku, tedy úpravu malých pysků, absolvujete v celkovém znecitlivění, doplněném lokální anestezií. Existují různé techniky, které závisí na tvaru a velikosti pysků. „Důležité je, abychom je chirurgicky zmenšili a překryli velkými stydkými. Při resekci horních částí musíme dávat pozor, aby se neporanil klitoris. Rány zašívat jemným stehem, který se vstřebá.“ Po operaci musíte důrazně dbát na hygienu. Za několik dní si můžete dělat sedavé koupele s lehkým dezinfekčním roztokem. Na rány si aplikujete i jemné dezinfekční masti. Musíte hodně pít a neomezovat močení, abyste nedostali infekci močových cest. Počítejte s možným krvácením, otokem a zpočátku i s bolestmi, které budete tlumit tabletkami.

„Jde o dobře prokrvenou oblast, proto se hojí rychle. Do sedmi dnů jsou rány pryč a stehy vypadnou samy. Jizvičky změknou a postupně se ztratí,“ ujišťuje doktor. Obáváte se, že po operaci ztratíte citlivost? „Dočasně může být narušena, ale i naopak zvýšená. Do tří až čtyř týdnů se to většinou upraví.“ K postelovým radovánkám se můžete vrátit již po měsíci. Při sexu však v každém případě buďte nějaký čas opatrná a partnera požádejte o ohleduplnost.

BUDU MÍT LEPŠÍ SEX?

Před intimní operací se s vámi lékař intimní popovídá. „Pokud jsou vaše očekávání nereálné a informace nesprávné, je třeba je korigovat. Jednou přišla matka s devatenáctiletou dcerou. Prosila mě: Udělejte jí to hezké, pane doktore, muži vám za to budou vděční. Neexistují studie, které by ukazovaly, že po intimní operaci se vám zlepší libido a sex. Velkou roli zde hraje psychika. Mnohé ženy si stěžují na blok při milování, stydí se svléknout před partnerem. Po zákroku zábrany ztratí.“ Pokud vám jde jen o estetiku, zmenšení malých stydkých zaplatíte z vlastní kapsy. Když máte potíže a zákrok se provádí ze zdravotní indikace, může vám něj přispět pojišťovna. „Tento typ zákroku se provádí na gynekologických pracovištích,“ upřesňuje doktor.

Speciality – spíše v zahraničí

Některá soukromá centra na Slovensku a v Česku nabízejí i jiné intimní operace, například odstranění přirostlý malých pysků k větším či zkrácení předkožky na klitorisu. Dříve či později někdo nabídne i operaci bodu G. „To je americká specialita. Chtěl bych vědět, jak lékař do bodu G trefí, a ještě víc mě zajímá, jakou metodu použije. Chirurgickou si neumím představit.“ Zvláštním operací je rekonstrukce či spíše vytvoření neovagíny u transsexuálů, kteří postupují změnu z muže na ženu. „Na fantom, což je speciální trubice, se natáhne vlastní kožní transplantát, který se vsune na příslušné místo. Když se přehojí, fantom se vyjme ven a vytvoří se pochva.“ Na tento výkon se však specializují spíše zahraniční plastičtí chirurgové, u nás se mu donedávna věnoval jen jeden odborník.

V našich podmínkách se nedělá ani rekonstrukce hymenu, tedy panenské blány. Přestože v arabském světě je žádaná, neboť panenství je pro nevěstu obrovská deviza. Na gynekologických pracovištích se občas provádí rozrušení panenské blány. „Jde o pacientky, kterým se to nepodaří při běžném pohlavním styku a způsobuje jim to komplikace. Tento zákrok proplácí zdravotní pojišťovna,“ objasňuje gynekolog. Jiná věc je porodní poranění hráze, které zná mnoho žen. „Vzniká samovolně nebo rukou lékaře, tedy nástřihem hráze. Pokud je velké nebo se špatně hojí, může ženě způsobovat bolesti při pohlavním styku, případně potíže s únikem moči či stolice. Vážné problémy umíme řešit operačně. Zákrok patří do rukou gynekologa a hradí ho veřejná pojišťovna.“

Zužování pochvy

Sponzorováno

Slyšeli jste už o vaginoplastice, tedy zužování pochvy? Dávají si ji dělat zejména ženy po porodech, aby vyhověly nárokům sexuálního partnera. Plastiku pochvy vám gynekolog udělá, pokud máte vážné zdravotní problémy. „Pokud jsou poševní stěny pokleslé a žena má s tím související potíže, například únik moči, problémy s vyprázdněním močového měchýře či s opakovanými močovými infekcemi, operujeme. Důsledkem je i zúžení vagíny. Při přední plastice se propařuje pokleslá stěna pochvy od močového měchýře, při zadní plastice od konečníku. Pak se odstřihne přebytečná část poševní stěny a sešije. Zákrok je hrazen z veřejného pojištění.“

Kde vaginoplastiku dělají?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Estetická genitální chirurgie (intimní operace) vám může zlepšit sexuální život”

  1. Hanka napsal:

   Zdravím, článek mě zaujal a tak jsem si hledala další informace. Základní jsem našla např. tady: http://cs.wikipedia.org/wiki/Stydk%C3%BD_pahorek. Dále jsem si hledala něco o operacích intimních partií. Informace o zákrocích jsou třeba zde: http://www.medicomvip.cz/plasticka-chirurgie/intimni-operace. V této době jde snad opravdu vše, když na to tak koukám

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva