Sponzorováno

Orientální tantrické masáže – jaké mají účinky? 4.73/5 (11)

Orientální tantrické masážeTantrická masáž (tantra masáž) je speciální masáž, která kombinuje prvky masáží klasických s orientálními tantrickými technikami.

Jaké techniky se při tantrické masáži používají nelze říci jednoznačně. Je to tajemství každého tantrického salonu, školy tantrických masáží i jednotlivých tantra masérů. Součástí každé tantrické masáže je uvítací rituál, relaxační část masáže, masáž intimit, případně rozvádění sexuální energie do těla, zakončení masáže. Při tantrické masáži se obvykle používá olej, ale není to nutné.

Základem k uvolnění těla jsou běžné masérské technikythajské masáže, indické masáže, relaxační masáže atd. – prvořadé je, aby klient byl doteky masérů co nejrychleji a nejúspěšněji relaxován.

Každý kousek těla by měl mít alespoň na chvíli masérovu pozornost. Někteří tantričtí maséři uvolňují a nalaďují své klienty doteky pavích per, kožešin, hedvábí, omýváním žínkami namočenými v teplé, navoněné vodě apod. Pouze uvolněným tělem může protékat více naší životní energie.

K čemu slouží tantrické masáže?

Tantrická masáž slouží primárně k:

 • ✅ naprostému uvolnění těla i na místech, kterým se běžné masáže nevěnují (oblast pánevního dna, vnější pohlavní orgány, třísla, vnitřní pohlavní orgány, řiť, kostrč, prsa)
 • ✅ uvolnění psychiky
 • ✅ uvolnění emocí
 • ✅ získání bližšího vztahu k svému tělu
 • ✅ získání zvýšené vnímavosti vůči sobě
 • ✅ zvýšené využití naší životní (neboli kundalini) energie
 • ✅ možnost zažití dosud nepoznaných stavů těla i duše
 • ✅ možnost odstranění fyzických, psychických, emočních bloků

Tantrická masáž intimních partií

Masáž intimit se provádí sestavou doteků od jemných po energické. Tyto sestavy doteků jsou také tajemstvím a jednotlivé salony mají své způsoby práce s intimitami klientů. Opět je však podstatné věnovat maximální pozornost každému doteku a každému místu jak u vnějších, tak u vnitřních pohlavních orgánů.

Sponzorováno

V průběhu tantrické masáže se nabuzuje energie, rozvádí se do těla, nechává se zmírnit a znovu se nabuzuje. Takto se energetizuje organizmus. Masér vede klienta k tomu, aby uvolněně dýchal, hýbal hlavou, pánví, vydával zvuky. Čím uvolněnější je klient, tím lépe proudí životní síla tělem.

Během tantrické masáže může i nemusí dojít k ejakulaci, může i nemusí proběhnout orgazmus, klient může i nemusí být vzrušený. Není zde žádný z cílů, kterých toužíme běžně dosahovat. Je zde pouze lidská bytost, která žije svůj život a vnímá sebe sama.

Jaké jsou vnitřní aspekty tantrické masáže

Tak to byly vnější aspekty tantrické masáže. Nyní se podíváme pod povrch. Za kvalitní tantrickou masáží je schopnost masérky/maséra být během masáže v meditativním stavu (stav mysli bez myšlenek), schopnost být energeticky spojený s klientem (prociťovat jeho potřeby, intuitivně na ně reagovat, být s ním jako jedno tělo, jedna duše), schopnost láskyplně a s otevřeným srdcem přijímat klienta, schopnost laskavého a jistého doteku, schopnost odevzdat se procesu tantrické masáže.

Když klient pocítí bezpečí, naprosté přijetí a laskající doteky, jeho tělo i duše jsou zahrnuty neomezeným množstvím lásky, není třeba nic konat, stačí pouze přijímat, dochází k hlubokému ozdravnému procesu celé lidské bytosti. A to je esence tantrické masáže – přijetí, odevzdání, dotek, meditace, nevinnost.

V našem běžném životě téměř neprožíváme naprosté přijetí, nemáme tolik doteků a pohlazení, kolik si přejeme. O neuvěřitelné síle doteku, soucítění, nevinnosti, meditace a pocitech masérky při tantrické masáži si budeme povídat v některém příštích článků.

Co si dále přečíst na toto téma?

Sponzorováno

Zdroj obrázku: Fotolia.com

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva