Sponzorováno

Přemýšlíte, jak ulehčit svým blízkým v době, kdy už tady nebudete? 4.86/5 (14)

Je přirozené, že se většina z nás snaží vyhýbat tématům spojeným s vlastním odchodem ze světa, přesto v koutku duše to už každého z nás napadlo. Říkáte si, proč byste se měli zaobírat vlastní smrtí či pohřbem? Odpověď je překvapivě jednoduchá – pokud se jí nebudete zabývat sami, v případě nečekané události vše bude muset zařídit někdo z vašich blízkých. Nad vlastním pohřbem většinou přemýšlí lidé na sklonku života, nebojte se ale mluvit se svými blízkými o tomto tématu v jakémkoli věku. V současné době máte totiž možnost, jak ulehčit své nejbližší rodině ve chvíli, kdy to bude nejvíce potřebovat. Tou možností je objednání vlastního pohřbu a vězte, že dnes už se nejedná o nic neobvyklého.

Jak to funguje?

Tuto službu v současnosti nabízí v Praze pohřební ústav PEGAS CZ. Zájemce navštíví objednávkovou kancelář, kde si dopředu vybere, objedná a zaplatí kompletní pohřeb tak, jak si jej představuje. Vše je podchyceno tzv. příkazní smlouvou a zaplacená částka zůstává na termínovaném účtu až do úmrtí objednavatele, kdy je uvolněna pohřebnímu ústavu PEGAS CZ pro zajištění objednaných služeb. Garance poskytnutí služeb je samozřejmostí, a to i v případě, že v budoucnu dojde k obecnému růstu cen nebo inflaci.

Tato služba může být zajímavá pro všechny, kdo chtějí starost o poslední věci člověka sejmout ze své rodiny, chtějí si být jistí podobou a rozsahem vlastního pohřbu nebo si pohřeb chtějí zajistit sami, protože jim ho po smrti nebude mít kdo jiný zařídit.

Sponzorováno

Chcete si být jisti podobou svého pohřbu? Naplánujte si ho.

Chcete si být jisti podobou svého pohřbu? Naplánujte si ho.

 

Kdo už tuto službu využil?

Zeptali jsme se dvou zájemkyň, které si tuto službu objednaly, co je k tomu vedlo. Paní Sára si objednala vlastní pohřeb především proto, aby její dcery nemusely za pohřeb platit. Také pro ni byl důležitý fakt, že po jejím odchodu bude mít rodina méně starostí a svým způsobem jim ulehčí těžké chvíle. Paní Marie této služby využila z jiného důvodu – její manžel již zemřel, děti spolu neměli. Nyní žije v domově pro seniory a nemá již nikoho, kdo by se o její poslední rozloučení postaral. Jelikož ji netěšila představa sociálního pohřbu, předplatila si svůj pohřeb dopředu a má tak jistotu, že se o její odchod ze světa náležitě a s úctou někdo postará.

Sponzorováno

Ačkoli se může zdát, že jde o netradiční přístup, i smrt je přirozeností lidského života a je možné k ní přistupovat racionálně a zároveň s náležitou úctou.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva