Sponzorováno

Rehabilitace v přírodě – vyrazte za čerstvým vzduchem 4.89/5 (9)

Rehabilitace v přírodě

Rehabilitaci netvoří pouze kondiční cvičení, diagnostika zobrazovacími metodami či třeba lázně, ale pokud je to možné, vyražte do přírody. V každém ročním období má své kouzlo a vždy si můžete vychutnávat čerstvý vzduch, pozorovat vše kolem a vnímat ticho. Ať již se touláte po loukách či v hlubokých lesích, příroda Vás načerpá pozitivní energií. Vnímejte to ticho a klid kolem sebe, kde jen zpívají ptáci, šumí řeka či je úplné ticho.

A pokud to nejde, zkuste aspoň sady či park.

Příroda dokáže okouzlit v každém období

Není období, kdy by se nedalo aspoň chvíli strávit v přírodě, vše má své kouzlo. Na jaře vše kvete, ožívá, můžete pozorovat vše co se kolem děje a zároveň vnímat barvy slunce a světle zelených lístků, v létě si zase může užít teplého sluníčka, vůni luk a třeba jen si tak odpočinout na louce či v lese, podzim můžeme vnímat především barvami listí a v zimě panuje všude naprostý klid a ticho.

Pohyb je zdravý vždy a čerstvý vzduch pokaždé prospěje.

Příroda a rehabilitace

Sponzorováno

Pohyb v přírodě je zdravý a prospěšný vždy, je tak dobrou součástí celkové rehabilitace pro organismus. Vyjděte si do přírody a pozorujte vše kolem, protáhněte své tělo a vnímejte ticho lesa či atmosféru slunných luk nebo se projděte v sadech či parku. Doteky přírody jsou kolem nás, stačí je vnímat.

Když není sníh, můžete také vyrazit na dnes stále populárnější nordic walking s holemi, které pomohou správně protáhnout celé tělo. Zařaďte dle možností pobyt v přírodě k rehabilitaci.

Příroda a rehabilitace - jeseníky

Čerstvý vzduch, vůně lesa či luk a aktivní pohyb jsou klíčovými prvky k úspěšnému dokončení rehabilitace. Samozřejmě dle možností volte náročnost procházek, někdy stačí klidná procházka parkem či se můžete vydat na delší výlet. Příroda Vás vždy pozitivně naladí, a když ji budete vnímat v detailech, tak také potěší a pročistíte si hlavu od problémů. Jen se podívejte na ty dešťové kapky a zaposlouchejte se do deště a ta vůně v lese po dešti když vysvitne slunce.

A co vy? Chodíte někdy rehabilitovat ven? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

Sponzorováno

Zdroj fotografií: Tomáš Soukup

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva