Sponzorováno

Matka v USA zabila své dítě kojením, když užívala drogy 4.67/5 (6)

Matka v USA zabila své dítě kojením, když užívala drogy.

Matka v USA zabila své dítě kojením, když užívala drogy.

V okrese Bucks v Pensylvánii prokurátoři tvrdí, že 30 letá Samantha Jonesová zabila svého 11-ti týdenního syna R.J. kojením při užívání drog. Podle trestního stíhání R.J. zemřel při požití „kombinace smrtelných léků prostřednictvím mateřského mléka“ a jeho matka je obviněna z trestného činu vraždy.

Advokát Samantha Jonesová Louis Busico řekl, že Jonesové „absolutně a jednoznačně milovala toto své dítě“ a nikdy neměla v úmyslu mu ublížit. Že jde o nehodu. Podle čestného prohlášení Jonesová řekla, že kolem 3. dubna slyšela R.J. plakat. Jonesová řekla, že dítě bylo primárně kojeno, ale nedávno mu začala dávat příkrmy, protože se obávala, že nedostává dostatek mléka a kvůli tomu nespí. Jednu noc však byla příliš unavená, aby vyrobila příkrm, tak se dítě rozhodla nakojit. Pak se ještě několik hodin trápila a vyplatila. Vzpomíná si, jak krmila R.J., dala ho do postýlky a kolem 6:30 šla spát.

V čestném prohlášení Jonesová uvedla, že se probudila asi o hodinu později a panikařila, když viděla, že R.J. byl bledý a z nosu mu vystupoval krvavý hlen. Jones a její matka, která také žila v domě, volala ihned 911 a začala resuscitovat. R.J. byl odvezen do nemocnice, ale to mu už nepomohlo. Byl prohlášen za mrtvého kolem 8:30.

Podle úřadu koronera v Bucks County bylo při pitvě odhaleno, že v krvi kojence byly nalezeny stopy metadonu, amfetaminu a metamfetaminu a přispěly k jeho smrti. Vyšetřovatel, který provedl pitvu, řekl: „R.J. přijal kombinaci smrtelných léků prostřednictvím mateřského mléka.“

Sponzorováno

Podle čestného prohlášení Jones řekla, že od svého těhotenství užívala metadon, aby mohla zvládnout svou závislost na opiátových lécích proti bolesti, ale o jiných lécích se nezmiňuje. Vyšetřovatelé říkají, že testovali láhev, která byla naposledy použita ke krmení R.J., stejně jako nádobu od příkrmu, ale nenalezli žádné stopy nedovolených drog.
Od svého zatčení Busico řekl, že jeho klientka je „zcela v depresi.“ Dodal, že obvinění a zatčení ještě přitížilo Jonesové, která už tak na tom byla velmi špatně kvůli smrti jejího dítěte.

Slova vyšetřovatele: „Netvrdíme, že šlo o úmyslné zabití tohoto dítěte, ale rozhodně bylo lehkomyslné přijímat tyto látky do těla a pokračovat v kojení.“ Jonesová nyní čeká na formální obvinění.

Drogy a kojení

Obecně existuje jen málo případů, kdy byly matky trestně obviněny z případů souvisejících s drogami a kojením. V roce 2006 byla žena z Californie obviněna z neúmyslného zabití svého 3 měsíčního syna tím, že ho kojila při užívání metamfetaminu. V roce 2012 byla Maggie Jean Wortman, také z Kalifornie, odsouzena na šest let vězení za zabití jejího 6 týdnů starého dítěte kvůli metamfetaminu v mateřském mléce. V roce 2014 byla žena ze státu Washington obviněna z ohrožení prostřednictvím kojení její dvouleté dcery při užívání metamfetaminu, kokainu a marihuany.

Ovšem někteří lékaři nabádají k opatrnosti.

Například Dr. Poj Lysouvakon, vedoucí pediatr oddělení pro matku a dítě na University of Chicago Medicine, uvedl, že takové případy jsou kontroverzní.

„Neexistuje žádný definitivní důkaz toho, že tyto látky jsou pro tyto děti hlavní příčinou smrti. Neexistuje moc velké množství lékařské literatury, která by mohla určitě dokázat nebo vyvrátit, že malé množství těchto látek nalezených v mateřském mléce je to, co je důvodem k smrti u těchto dětí,“ řekl.

Sponzorováno

Je to problém veřejného zdraví, který je potřeba řešit a je potřeba děti před tímto nebezpečím chránit.

A dále si o nebezpečných drogách přečtěte

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva