Sponzorováno

Krev už není nejcennější tekutina: Co je dražší? Zatím bez hodnocení.

jed-skorpionaKrev už dávno není nejcennější tekutina. Není to dokonce ani voda. Nejdražší tekutina zabíjí. Zapomeňte na tvrdé drahokamy a lesklé kovy, skutečné bohatství teče. Ale ne z vodovodu ani z lidských žil. V žebříčku deseti nejdražších tekutin světa obsadila lidská krev s cenou tři sta eur za litr poslední místo.

A voda se tam vůbec nedostala. Nejdražší kapalina světa je jed štíra. Litr stojí 7,75 milionu eur. S výrazným náskokem tak předběhl starověké barvivo královský purpur, který se získává ze schránek mořských měkkýšů rodu Murex.

Sponzorováno

Za litr zaplatíte „pouze“ 330 000 eur. Třetí místo patří jedu kobry královské. Litr její jedu byste sehnali asi za třicet tisíc eur.

Další příčky mohou překvapit. Čtvrtou nejdražší tekutinou je totiž droga LSD, na pátém místě je inzulín, hned za ním legendární parfém Channel číslo 5.

Sedmé místo patří černému inkoustu z tiskáren, osmá je rtuť a devátá zakázána, tělu vlastní droga GHB – kyselina gamahydroxybutanová.

Celý žebříček nejdražších tekutin:

1. Jed štíra
2. Starověké barvivo královský purpur
3. Jed kobry královské
4. Droga LSD
5. Inzulín
6. Chanel N. 5
7. Černý inkoust do tiskáren
8. Rtuť
9. Droga GHB
10. Voda

Sponzorováno

No řekněte, napili by jste se na poušti Chanelu číslo 5?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva