Sponzorováno

Choďte, kráčejte, pochodujte! Díky pár trikům spálíte více kalorií 4.83/5 (6)

chůze a zdravíChůze je nenáročná forma pohybu. Můžete to dělat kdekoliv a nepotřebujete nic, jen pohodlné oblečení a boty. Pokud chcete spálit více kalorie a nepustit se do běhu, existuje několik způsobů, jak z chůze udělat efektivní kardio trénink. Čtěte dál naše tipy.

Mávejte rukama

Kývání a mávání rukama ohnutýma v úhlu 90° umožňuje rychlejší chůzi a zároveň zapojuje více svalových skupin při chůzi. Výsledkem je, že spálíte o 15 % více kalorií.

Zvyšte tempo

Chůze rychlostí do pěti kilometrů za hodinu spálí 99 kalorií za 30 minut. Pokud byste však nasadili rychlejší tempo, například 6,5 kilometrů za hodinu, spálíte až 122 kalorií za půl hodiny. Při jednom tréninku to není až takový rozdíl, ale při pěti je to už o 115 kalorií více. A časem se to ukáže.

Sponzorováno

Střídejte kroky

Po několika minutách změňte svůj krok. Možná to bude na pohled působit trochu hloupě, ale je to skvělý způsob, jak pracovat na různých svalových skupinách a zvýšíte i svoji tepovou frekvenci. Alternativní chůze na patách, chůze po špičkách, pěší výpady nebo chůze s zvedáním kolen posiluje často ignorované svaly na bocích i na zadku.

Najděte si svah

Od schodů až na kopce. Jeden z nejjednodušších způsobů, jak spálit více kalorií a formovat hýždě a nohy, je jít do svahu. Budete spalovat impozantní množství kalorií bez zvýšení tempa.

Choďte trochu déle

Přidat pár minut k vaší denní procházce může zvýšit spálení kalorií. Jen dvě pětiminutové chodecké výlety navíc spálí extra 50 kalorií za den.

VIDEO: Chůze a zdraví

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva