Sponzorováno

Bidet jak ho neznáme … a budete zdraví 4.88/5 (8)

Bidet a naše zdraví - jak nám může pomoci?

Bidet a naše zdraví – jak nám může pomoci?

Hygiena intimních částí těla je ještě i dnes stále tabuizována. A zbytečně. Přesto trošku tabu je.

Přitom správnou hygienou genitálií či konečníku lze předcházet nejednou i různým onemocněním, mezi které nesporně patří rakovina tlustého střeva, hemeroidy a v neposlední řadě jsou to i vaginální problémy. Pravidelným používáním bidetu v našich koupelnách můžeme totiž předejít nejen zmíněným onemocněním, ale získáme i příjemný pocit, který taková intimní hygiena díky bidetu s sebou přináší.

Histroie bidetu

Je to až neuvěřitelné, ale historie vynálezu bidetu sahá až do roku 1710, kdy tuto hygienickou pomůcku představili francouzské královské rodině. Postupem času se převratný vynález dostal i do kavalérie a ložnic milenek, kde sloužil k intimní očistě a byl zároveň i jakýmsi prostředníkem relaxu. Prvními uživateli bidetu byly tedy Francouzi a Angličané.

Kolem roku 1900 došlo k rozkvětu instalatérského řemesla, a tím se rozšířilo využití bidetu i v běžných domácnostech. Tak tomu bylo i za první republiky, kdy se bidety staly nepostradatelnou součástí koupelen. Začátkem 60 – tých let minulého století se objevují nové modely, které byly již přímo spojené s toaletou a stali se předchůdci současných elektronických bidetů. Ty poskytují nejen vysoké pohodlí, ale i úsporu prostoru. Bidety jsou dnes oblíbené nejen v evropských, ale také v muslimských zemích, zejména v Turecku.

Sponzorováno

Kam s bidetem?

Mnozí si kladou otázku, kam s bidetem, když je moje koupelna taková malá? Otázky tohoto druhu jsou zcela neopodstatněné, protože již existují elektronické bidety, které vyžadují minimální prostor a lze je instalovat na toaletu, kterou už v domácnosti nainstalovanou máme. Nejednou však je předsudkem i cena, také však již neaktuální problém, a to díky příchodu nové generace elektronických bidetů, které vytvořily konkurenční tlak na trhu, čímž se ceny snížily.

Bidet pouze jako deska

Elektronický bidet v dnešním provedení vypadá jako běžná toaletní deska. Má však více funkcí, které uživatel řídí pomocí ovládacího panelu. Stačí stisknout správnou volbu na tlačítku a to ať už mytí a masáž nebo teplotu a tlak vody, případně sušení nebo vyhřívání desky. Bidet má i bezpečnostní program pro děti i automatizovaný čisticí program. Můžeme ho namontovat na jakoukoliv standardní záchodovou mísu. Instalovat lze bidet okamžitě a bez jakýchkoliv stavebních úprav. Montáž vyžaduje pouze přívod studené vody a elektřiny. A to jsou všechno přednosti, které nikomu nebrání, aby si dal namontovat toto skvělé hygienická zařízení do jakékoliv koupelny, dokonce i do té nejmenší. A abychom nezapomněli, využíváním bidetu si lze podstatně zlepšit hygienu těla, ale zároveň i ušetřit spotřebu toaletního papíru a vody.

VIDEO: Elektronický bidet a jeho funkce

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva