Sponzorováno

10 největších zbytečností ve výbavičce pro miminko 4.71/5 (28)

Závěsná hopsadla děti miminka moc nevyužijí

Závěsná hopsadla děti miminka moc nevyužijí

Pozor na vyhozené peníze! Období nakupování dětské výbavičky patří k těm nejmilejším v životě budoucích rodičů, ale pokud jde o první dítě, tak je většinou doprovázeno i množstvím otázek – co všechno budeme vlastně opravdu potřebovat? Dnešní doba nabízí produkty od výmyslu světa a mnozí se tak nechají zlákat na reklamy či zaručené rady okolí.

Pozor na nákupy v záchvatu radosti

I vám se to stalo? V záchvatu radosti a pocitu, že chcete svému děťátku dopřát vše a sobě co nejvíce usnadnit péči, jste nakoupili všelijaké super vychytávky pro miminko a najednou jste zjistili, že vám některé z nich jen zabírají místo a abyste je použili, tak se k tomu vlastně musíte doslova přimět? Jen proto, že jste to už koupili? Nu, nejste jediní!

I poslední průzkum společnosti „Consumer watchdog Which?“ mezi rodiči jasně prokázal, že se u prvního děťátka mnozí nechali unést a utratili tisíce korun zcela zbytečně. Prohlédněte si seznam 10-ti největších zbytečností pro dítě, vytvořili ho sami rodiče, kteří koupi těchto věcí považují za vyhozené peníze a přestože průzkum proběhl v Británii, mnoho z těchto výrobků jsou velmi populární i u našich maminek, tak se můžete inspirovat.

Sponzorováno

Top 10 zbytečností ve výbavičce

1. Dětské závěsné hopsadlo (přesto, že některé děti milují skákání, využití je velmi krátké a minimální)
2. Speciální dětská vanička nebo kyblík na koupání (rodičům se prý často lépe koupe v obyčejné vaničce nebo přímo ve vaně)
3. Ruční odsávačka mateřského mléka (podle maminek ji využili opravdu jen párkrát, pokud chcete ušetřit, je lepší si ji nejprve zkusit půjčit)
4. Domácí houpací síť pro miminko (podle rodičů nemá žádný větší význam, některé miminka v ní ani nechtěly být)
5. Šátek a jiné popruhy na nošení miminka (rodiče uváděli minimální využití na to, kolik je to stálo peněz). Pokud ale koupíte místo kočárku, pak super :)
6. Závěsná kapsa na pleny (zavěšuje se na postýlku či dveře a stojí příliš mnoho na to, že je zcela zbytečná)
7. Bumbo sedátko pro nejmenší (podobá se nočníku, je jen do určitého věku, také uváděli minimální využití)
8. Kolotoč nad postýlkou ​​(hlavně zbytečně drahé kolotoče, které miminkům už po pár týdnech vadily, protože jim zacláněly ve výhledu, úplně stačí kolotoče jednodušší a levnější)
9. Tenká zavinovačka z plenky nebo bavlny (s děťátkem se v ní neprakticky manipuluje a není to o nic lepší než obyčejná přikrývka)
10. Extra koš na použité pleny (podle rodičů postačí obyčejný koš, ten speciální určený na pleny je totiž zbytečně drahý)

Náš tip! Mezi zbytečnosti bychom za nás jednoznačně zařadili ještě i každý nestabilní skládací přebalovací pult s vloženou malou vaničkou, který doma opravdu jen překáží a manipulace s ním neskutečně zdržuje. Pokud tedy chcete přebalovací pult kvůli šetření vlastních zad, ověřte si před koupí hlavně jeho stabilitu a nenáročnou manipulaci.

Co naopak rodiče považují za užitečné?

Rodiče ve výbavičce ocenili na prvním místě dětské postýlky a autosedačky, stejně tak baby monitory, digitální ušní teploměry, spací pytle či parní sterilizátory.
Během dovolené je pro ně nejužitečnější pomůckou dětská cestovní postýlka. Při tomto průzkumu se ukázalo i to, že rodiče dnes na první místo kladou bezpečnost dítěte a tak třetí nejužitečnější věcí v jejich výbavě je jednoznačně zábrana na schodiště.

Poučte se z těchto výzkumů a kupujte opravdu jen to, co využijete. Ne blbosti, které jsou doma jen na překážení a slouží jen k tomu, aby si na nich výrobce namastil kapsu!

VIDEO: Základní výbavička pro dítě – vlogerka radí

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  4 Komentářů u článku “10 největších zbytečností ve výbavičce pro miminko”

  1. Jaroslava napsal:

   Dobrý den,s výćtem věcí nesouhlasím, já i v mém okolí hodně rodičů využívá šátek.Umožňuje jim doma něco udělat,mít dítko u sebe a přitom prázdné ruce, jít rychle ven(není třeba tolik dítě navlékat jako do kočáru,hřejeme se vzájemně),projít místy,kam by se s kočárem nedalo.Odsávačku ruční jsem taky dost užila a nejen k zásobě mléka,ale jako prevenci mastitidy,atd.Zajímalo by mne o jakou statistiku se jednalo tedy,kolik rodin bylo osloveno a jakých?

   • Rehabilitace.info napsal:

    Souhlasíme, že šátek pro navázání miminka a odsávačka na vysavač (pro odsátí hlenů) velmi pomáhá. Jedná se o osobní zkušenost :) tyto dvě věci velmi pomáhají.

  2. Adéla napsal:

   Nesmysl nad nesmysly. Pokud jde o osobní zkušenost, mělo by v článku být: „Já si myslím, že..“ nebo „Podle mé osobní zkušenosti..“, ale závěr článku zní: “ Poučte se z těchto výzkumů a kupujte opravdu jen to, co využijete..“. Z toho mám dojem, že je to napsáno na základě širšího vzorku rodičů, ne že je to osobní zkušenost pisatelky a možná pár jejích kamarádek. Upřímně neznám nikoho, kdo by nepoužíval šátek či nosítko. Tenkou zavinovačku máme také a ano, je to deka, ale je to naprosto skvělá deka a jsem moc ráda, že jsem ji koupila. Kolotoč nad postýlku byla také dobrá investice, v téměř 8m je stále hit. Houpací síť pro miminko.. jsem jedna z hodně mála, kdo ji nemá a to jen proto, že jsem nevěděla, kam ji zavěsit, jinak si ji všichni bez výjimky moc chválí. Kdyby raději místo plácání nesmyslů si něco zjistila a třeba to houpátko mezi dveře odůvodnila, že není pro děti vhodné a ne že je to jen na krátkou chvíli.. přijde mi zvláštní, že zrovna tady takové články zveřejňujete. Ale když čtu vaši odpověď na předchozí komentář, tak asi proč ne, protože vy to ani nečtete. V článku se píše o odsávačce na mateřské mléko, ne o nosní. Ach jo..

  3. Autosedačky napsal:

   Tak autosedačky jsou nejen užitečné, ale přímo nutné! S výčtem zbytečností by se dalo polemizovat. Třeba vaničku máme a používáme a kolotoč jsme dostali a malá na něj reaguje smíchem, takže paráda. Petr

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva