Sponzorováno

Šafránový olej – pomůže vašemu kráse i zdraví 4.71/5 (7)

Šafránový olejNyní frčí všechny typy rostlinných olejů. Každý si povídá o super zdravotních výhodách kokosového oleje, makadamiového oleje nebo lněného oleje. Ale tak trochu se neprávem zapomíná na šafránový olej, který má mnoho výhod pro naši krásu i zdraví.

Šafránový olej je doslova zlatý důl pro zdraví a krásu. Ostatně není žádné tajemství, že se tento olej používá v tradiční medicíně již od starověku. Tento článek nabízí rychlý pohled na to, proč by měl být šafránový olej začleněn do vaší denní rutiny.

Šafránový olej pro zdravé tělo

1. Hubnutí a dieta

Prokázané výsledky ukazují, že šafránový olej kontroluje chuť k jídlu, a velmi často se používá při řešení obezity a při snaze se dostat zpět do formy. Studie ukazují, že příjem šafránu účinně zvyšuje hladinu serotoninu v našem těle.

Vysoké hladiny serotoninu potlačují chuť k jídlu, nebo nutkání k přejídání se. Velmi také zlepšuje náladu. Dr. Oz, světoznámý odborník na výživu podporuje používání různých šafránových extraktů, např. šafránového oleje. Dle jeho slov je to zdravý a životaschopný nástroj v boji proti obezitě, která nabrala děsivých rozměrů. Obezita dnes představuje vážné zdravotní riziko, které prostě nelze ignorovat. A šafránový olej může pomoci. Samozřejmě je to jen doplněk a změna musí být celková – změna v životním stylu.

2. Respirační problémy

Šafrán se běžně používá k léčbě astmatu a dalších respiračních onemocnění, jako je kašel, černý kašel a uvolnění hlenu.

Sponzorováno

3. Duševní zdraví

Šafránové extrakty pomáhají při léčbě deprese, snížení stresu a jsou vhodné pro zlepšení nálady. To je také široce používané jako přírodní afrodiziakum. Jeho užití najdeme i v boji s Alzheimerovou chorobou a v boji proti rostoucí hrozbě nespavosti, která je společná pro dnešní vysoce stresově namáhavý způsob života.

4. Sexuální zdraví

Ženy používají šafrán na menstruační křeče a premenstruační syndrom (PMS) a muži používají jej k podpoře plodnosti a vypořádání se s předčasnou ejakulací. Celkově šafrán léči neduhy sexuálního zdraví.

5. Boj proti diabetes

Šafránový olej a šafrán obecně se ukázal být super pomocník v boji proti hrozbě diabetu.

6. Kosmetické služby šafránového oleje

Je známo, že šafránový olej je součástí péče o krásu v Indii již od starověku. Legenda praví, že Kleopatra, kultovní Egyptská královna, známá pro její porcelánovou pleť a havraní černé vlasy si šafránovou lázeň velmi často připravovala. Když je tento olej dost dobrý pro Kleopatru, tak snad bude i pro vás ;)

7. Na rány a jizvy

Válečníci v minulosti používali šafránový olej k léčbě zranění. Šafrán má opravdu úžasné léčivé vlastnosti – pomáhá při hojení ran, bodnutí hmyzem i při odstraňování jizev.

8. Léčba akné

Šafránový olej se často přidává do domácích receptů na přípravky pro ošetření obličeje a do obličejových masek. Šafránový olej má antioxidační vlastnosti, které pomáhají v boji proti akné. Tento olej má úžasné zesvětlující vlastnosti, které aktivně podporuje zdravější a zářící pleť.

9. Vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů bylo úspěšně léčeno právě šafránovým olejem. Antioxidační účinek tohoto mocného lektvaru pomáhá podporovat růst vlasů.

10. Super na masáže

Zkuste s ním i masáže. Nic lepšího není.

Sponzorováno

Máte se šafránovým olejem nějakou zkušenost? Budeme rádi, pokud se podělíte v komentářích.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva