Sponzorováno

Tipy, jak dětem podepisovat věci 4.67/5 (6)

Tipy, jak dětem podepisovat věciPři nástupu do školky, anebo do první třídy, je často nutné či dokonce nezbytné věci dětem podepsat. Jak na to nejen u oblečení, ale i u tužek a školních potřeb?

Když dítě nastupuje do školky, většina maminek začne řešit, jak mu věci podepsat. Některé školky to dokonce přímo vyžadují. To samé platí o škole – v prvních třídách je často nutné podepsat i tužky, pastelky, pera či fixy. Jak na to?

Metod je několik, můžete si vybrat.

Podepsat na cedulky

Nejjednodušší varianta – propiskou či fixou podepište oblečení na vnitřní cedulku, kde je uvedeno složení materiálu a způsob praní. Chcete-li, aby vám podpis dlouho vydržel, použijte permanentní fixu či přímo fixu na textil. Anebo podpis propiskou jednoduše znovu obměňte ve chvíli, kdy praním začne mizet.

Obyčejná náplast

V lékárně nebo drogerii pořídíte samolepicí náplast bez podušky. Kousek ustřihnete, podepíšete jménem a nalepíte zevnitř na oblečení či jinou věc, kterou chcete označit.

Sponzorováno

TIP: Pokud podepisujete boty s vyndávací stélkou, může ji podepsat, popř. nalepit štítek se jménem, zespodu pod stélku.

Zažehlovací štítky

Chcete-li více investovat, můžete objednat na internetu zažehlovací štítky, které si můžete nechat vyrobit rovnou se jménem dítěte či obrázkem. Stačí zažehlit z rubu na oblečení, drží i po řadě vyprání. Pokud se přecijen začne odlepovat, jednoduše znovu přežehlíte.

Vyšít

Způsob, který se dříve hojně používal a je ideální spíše pro zručné a tvořivé maminky. Na oblečení můžete jméno či iniciály dítěte vyšít.

Našít

Sponzorováno

Další možnost, jak oblečení podepsat. Textilní proužky nastříhejte, podepište a našijte na viditelné místo na oblečení (např. za krk). Poslouží i jako poutko.

Jak podepsat tužky, pera, pastelky

 • Podepsat fixou. Permanentní fixou napsat na každou tužku iniciály dítěte.
 • Nalepit jméno. Jméno napsat či vytisknout z počítače na samolepky a nalepit na jednotlivé potřeby.
 • Použít lak. Nechce-li se vám každou tužku zvlášť značit iniciály, pak můžete zkusit jiný způsob. Vezměte barevný lak na nehty a na psací potřeby dělejte tečky. Nechejte lak zaschnout a je hotovo. Tečky musejí mít všechny stejnou barvu a být dostatečně viditelné.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva