Sponzorováno

Společnost Lego vyvíjí kostičky vyrobené z recyklovaných plastových lahví 4.83/5 (6)

Lego představilo své první kostičky vyrobené z recyklovaných plastových lahví a má takovou vizi, že tyto kousky zahrne standardně do svých Lego stavebnic do dvou let. Nyní jde o experimentální projekt, který by se v případě úspěchu mohl nakonec dostat do reálné výroby.

Lego testuje možnost použití plastových lahví jako zdrojového materiálu pro své kostičky ve stavebnicích. Zdroj obrázku: Lego Group/Reuters

Lego testuje možnost použití plastových lahví jako zdrojového materiálu pro své kostičky ve stavebnicích. Zdroj obrázku: Lego Group/Reuters

Dánská společnost, která si dala jméno podle dánských slov „leg godt“, což znamená „hrát si dobře“, vyrábí miliardy kostiček ročně, většinou z plastu zvaného ABS. Tento plast dává Lego kostičkám jejich sílu, odolnost i pevnost.

Prototyp kostky o velikosti 4×2 byl vyroben z PET plastových lahví a obohacen dalšími s přísadami, které dodávají kostičkám pevnost standardních dílů Lego. Tyto kostičky jsou výsledkem tříletých experimentů s 250 variantami materiálů.

V průměru každá 1 litrová plastová láhev použitá v tomto procesu poskytuje dostatek materiálu pro 10 Lego kostek o velikosti 4×4.

Proces bude testován a dále rozvíjen, než se výrobce hraček rozhodne, zda přejde do pilotní fáze výroby. Očekává se, že další část testování bude trvat nejméně rok.

Více než 150 lidí ve společnosti Lego pracuje na tom, aby její produkty byly udržitelnější a ekologičtější. Společnost Lego uvedla, že pro dosažení tohoto cíle investuje během tří let až 400 milionů dolarů.

Tim Brooks, viceprezident pro odpovědnost za životní prostředí ve společnosti Lego Group, uvedl, že největší výzvou bylo „přehodnocení a inovace nových materiálů, které jsou stejně odolné, silné a vysoce kvalitní jako stávající materiály – a současně odpovídají prvkům Lego vyrobeným za posledních 60 let“.

Sponzorováno

A dodal: „Zavázali jsme se hrát naši roli při budování udržitelné budoucnosti pro generace našich dětí. Chceme, aby naše výrobky měly pozitivní dopad na planetu, nejen hrou, kterou inspirují, ale také materiály, které používáme. V naší vizi máme ještě dlouhou cestu, ale jsme spokojeni s pokrokem, který děláme.“

Aktivisté tuto změnu vítají

Aktivisté v oblasti životního prostředí uvítali použití recyklovaných plastů, ale uvedli, že by to nemělo být jediné řešení krize v oblasti plastů.

Dle aktivistů si děti zaslouží vyrůstat ve světě bez zbytečného znečištění plasty, takže iniciativy, kde lze hračky vyrábět pomocí recyklovaných plastů, vnímají jako slibné a ostatní v tomto odvětví by měli postupovat stejně.

Mluvčí aktivistů dodala: „Je ale opravdu důležité, aby recyklace nebyla oslavována jako jediné řešení krize v oblasti plastů. Výrobci musí zajistit, aby hračky byly vyrobeny tak, aby vydržely mnoho let používání, aby je bylo možné předávat a znovu používat z generace na generaci.“

A dále dodali, že vlády by měly podniknout odvážnější kroky stanovením zákonů o znečištění plasty ve svém zákoně o životním prostředí.

Sponzorováno

Snaze společnosti Lego samozřejmě tleskáme.

A co si dále přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva