Sponzorováno

Nejdražší pacient v Česku stál loni pojišťovnu 54 milionů korun 4.86/5 (7)

Nejdražší pacient v Česku stál loni pojišťovnu 54 milionů korunLéčba nejdražšího pacienta v Česku loni stála tamní Všeobecnou zdravotní pojišťovnu (VZP) téměř 54 milionů korun (2,08 milionu eur). Jde o 57-letého muže z Prahy-východ, který trpí poruchou krvetvorby. Právě tato diagnóza patří spolu s poruchami metabolismu mezi nejnákladnější, uvedl dnes mluvčí pojišťovny Oldřich Tichý. Informoval o tom český zpravodajský portál Novinky.cz.

„Dvacet pacientů, na kterých VZP vynaloží ročně nejvíce peněz, stojí celkem přes 281 milionů korun (10,81 milionu eur). Je mezi nimi 15 mužů a pět žen“ uvedl Tichý s tím, že nejstarší pacient má 66 let a nejmladší 14.

Na vysokých nákladech se nejvíce podílejí léčiva. Při léčbě nejnákladnějšího pacienta jde 48,5 milionu korun (1,87 milionu eur) právě na jeden konkrétní lék. Podobně je to i u dalších pacientů.

Sponzorováno

Je zajímavé, že na seznamu nejdražších pacientů nejsou diagnózy spojené s léčbou nádorů, uvádějí Novinky.cz.

Pojišťovna už před časem zveřejnila, kolik stojí léčba některých závažných chorob. Jako nejdražší se v průměru ukázaly medikamenty pro pacienty s metabolickými poruchami. V průměru vyšly na více než 5,8 milionu korun (223.137 eur).

Pojišťovna chce mj. vyvrátit spekulace, že se snaží zbavovat nákladných pacientů. Uvádí například pozitivní listy léků, pomocí kterých se snaží vést lékařů pro předepisování ekonomicky nejméně náročných přípravků, které však splňují všechny požadavky na kvalitu.

Dalším příkladem úspor je dohoda VZP s mnichovským protonovým centrem, že bude klientům VZP poskytovat protonovou terapii za výrazně nižší ceny, než jaké požaduje protonové centrum v Praze, dodal mluvčí o často diskutované kauze.

VIDEO: Jsou pojištovny obchodníci se zdravím?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva