Sponzorováno

Japonské dresy pro olympiádu v roce 2020 budou vyrobeny z recyklovaného oblečení 4.83/5 (6)

Japonské olympijské dresy pro olympiádu v roce 2020 budou vyrobeny z recyklovaného oblečeníJaponská značka sportovního oblečení Asics vytvoří pro japonské olympijské a paralympijské sportovce týmový oděv z recyklovaných oděvů. Toto oblečení budou japonští sportovci nosit na olympiádě v Tokyu 2020. Společnost také zahájila kampaň za účelem shromáždění 30 000 kusů atletických oděvů od široké veřejnosti.

Projekt Asics Reborn Wear (ARWPJ), který byl představen ve čtvrtek 24.1.2019, se zaměřuje na shromažďování „hodně použitého sportovního oblečení s příběhem“ od lidí z celého Japonska. Ze shromážděného oblečení budou extrahována polyesterová vlákna, která budou následně zrecyklována do nového olympijského oblečení. Budou se z nich vyrábět dokonce i boty pro olympijské sportovce.

Od 24. ledna do 31. května 2019 budou ve všech obchodech společnosti Asics v Japonsku umístěny sběrné boxy. Ty budou dále umístěny i v jiných (partnerských) sportovních prodejnách a na různých atletických akcích.

„Asics zahajuje ARWPJ, aby podpořila udržitelnost a podporu sportu a přispěla k tomu, aby byly olympijské a paralympijské hry v Tokyu 2020 co nejinovativnější,“ uvedla společnost ve svém prohlášení.

Sponzorováno

Několik velmi známých japonských sportovců už do projektu Asics Reborn Wear darovalo několik kousků oblečení – například japonská zápasnice Saori Yoshida, držitelka tří zlatých olympijských medailí, která tento měsíc oznámila svůj odchod do zápasnického důchodu. Yoshida darovala černé tričko, které nosila při tréninku na olympijské hry v Riu v roce 2016.

„Prostřednictvím tohoto projektu se lidé z celé země mohou cítit jako naši partneři,“ řekla Yoshida, trojnásobná olympijská vítězka a 14-ti násobná mistryně světa.

Paralympijský sprinter a skokan do dálky Atsushi Yamamoto, sprinteři Yoshihide Kiryū a Chisato Fukushima, i bývalý maratónský běžec Kenji Kimihara také přispěli svými kousky k této kampani.

Značka Asics také povzbuzuje amatérské sportovce, aby sdíleli fotografie svých sportovních oděvů a příběhy, které za nimi stojí, na sociálních médiích. Chtějí tak dle jejich prohlášení „dále budovat pozitivní energii před Tokiem 2020.“

V srpnu 2018 společnost Asics oznámila, že do roku 2030 sníží emise CO2 o třetinu, což je cíl schválený iniciativou zaměřenou na klimatické změny založenou na vědeckých cílech.

Společnosti Asics tímto tleskáme a fandíme.

Sponzorováno

Přispěli byste svým kouskem i vy, pokud by něco podobného vzniklo v České republice? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva