Sponzorováno

Bramborová dieta – vyplaví z těla toxiny 4.73/5 (26)

Zkusíte bramborovou dietu?

Zkusíte bramborovou dietu?

Nepodařilo se vám shodit ještě všechny tukové zásoby ze zimy a potřebovali byste vedle hubnutí zároveň pročistit celý organismus? Za vyzkoušení určitě stojí i jednoduchá bramborová dieta. Pomůže nejen vašemu zevnějšku, ale vyplaví z těla i nebezpečné zásoby nahromaděných toxinů.

Bramborovou dietu, nebo bramborovou očistu znaly již naše babičky, které ji používaly zejména při zdravotních problémech na očištění organismu od škodlivin. Brambory jsou v Česku velmi oblíbené a odedávna byly důležitou a pravidelnou složkou potravy našeho národa. Vyzkoušejte proto i vy ověřený recept našich babiček. Možná vám pomůže více, než novodobé přípravky na hubnutí, které v mnoha případech více uškodí, než pomohou a oproti obyčejným bramborám jsou výrazně dražší.

Bramborová detoxikační dieta

Potřebujeme:

 • 1 kg. brambor
 • 3 litry vody
 • trochu celeru

Jak na to:

Sponzorováno

 • nejlepší by bylo, pokud byste měli domácí brambory, nebo alespoň takové, které jste koupili na tržišti od domácích pěstitelů, ne v supermarketu,
 • umyté brambory ve slupce dáte vařit do tří litrů vody, spolu s kouskem celeru,
 • během celého dne je třeba pít tento odvar, který se kombinuje s bramborovým pyré, které si připravíte z uvařených brambor,
 • dieta by měla trvat asi týden
 • odvar si třeba připravit každý nebo každý druhý den vždy čerstvý
 • kromě brambor a odvaru nejezte nic jiného,
 • působí i jako skvělá detoxikace organismu,
 • nedržte ji častěji než 1-2 krát do roka.

Hladu se nebojte – brambory vás zasytí dostatečně

Nemusíte se bát, že budete hladoví. Brambory totiž dokážou skvěle zasytit. Jsou bohatým zdrojem bramborového škrobu, který je pro tělo zdrojem energie a díky kterému budete mít navíc pocit sytosti. Obsahují i velmi důležitou vlákninu, díky které se vaše střeva a tělo vyčistí od nánosů škodlivin, které způsobují mnohé zdravotní komplikace.

Víte, že: Brambory obsahují také hodně železa a vitamínů

Jíst brambory se vyplatí. Obsahují totiž i množství železa, jehož nedostatkem trpí značná část populace. Takovou přirozenou cestou si jej tedy můžete snadno doplnit. Najít v něm můžeme i nezanedbatelné množství hořčíku a draslíku, což jsou minerály příznivě působící na správnou funkci srdce a nervového systému. Brambory jsou zdrojem vitamínů B1, B2, B3 a B6, které pomáhají udržovat zdravý vzhled vaší pokožky, nehtů a vlasů.

Důležité pro vyváženou stravu

Pokud jste dosud bramborám velmi neholdovali, možná jste už změnili názor. Brambory jsou totiž právě pro svůj vysoký obsah vitamínů, minerálů a vlákniny, nezbytnou součástí vyvážené a zdravé stravy. Ta vyžaduje zachování správného poměru zeleniny, masa a sacharidů, které obsahují i zmíněné brambory.

VIDEO: Zajímavý tip – jak rychle oloupat bramboru?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva