Sponzorováno

Největší chyby, kterých se dopouštějí alergici 4.75/5 (4)

Alergici a jejich chybyOtevřená okna, starý polštář, plyšové hračky – to je jen zlomek věcí, na které by si alergici měli dávat pozor, tedy pokud nechtějí svůj stav ještě více zhoršit. Alergie doprovázejí nepříjemné příznaky jako neustále ucpaný nos, rýma, svědění očí a kašlání. Ty dělají ze života hotové peklo. Možná však ani nevíte, že tyto příznaky zhoršujete, a to jen neznalostí základních pravidel. Které to jsou? A jak se jim dá vlastně vyhnout?

Otevřená okna

Alergici by měli dodržovat pravidlo, že během pylové sezóny by měli nechávat okna zavřená. Klimatizaci si ale zapnout mohou, pokud jim nezpůsobuje problémy.

Hlášení o pylech? A na co?

Hlášení o peľoch neberte na lehkou váhu. Nezapomeňte, pokud budete mít informace o pylu, který číhá venku, lépe zvládnete své příznaky.

Cvičení v nesprávnou chvíli

Pokud patříte k lidem, kteří rádi cvičí venku, odborníci doporučují necvičit ráno nebo brzy odpoledne. Tráva a stromy se totiž probouzejí poměrně brzy a pyl vypouštějí už za úsvitu. Nejvyšší hodnoty dosahuje pozdě dopoledne nebo právě brzy odpoledne. Cvičte raději podvečer, kdy je množství pylu značně nižší.

Čistička vzduchu – zbytečnost

Čističky vzduchu a filtry jsou velmi účinnou cestou k odstranění pylů, zvířecích chlupů, prachu a jiných alergenů z vaší domácnosti. Při používání čističky odborníci radí vždy zavřít dveře i okna v pokoji, kde toto zařízení používáte. Čističky jsou totiž vhodné jen na filtrování vzduchu v jedné místnosti, a ne v celém domě.

Sponzorováno

Záplava plyšáků a staré polštáře

Plyšové zvířátka jsou roztomilé, ale bohužel, jsou to největší lapače prachu. Pokud tedy doma máte kopu plyšových suvenýrů, neváhejte a zbavte se jich. Český portál idnes.cz radí, abyste jich měli doma jen pár, i to takové, které se dají vyprat. Polštáře plněné peřím jsou nesporně příjemné, ale alergici si jimi zbytečně koledují o problém. Pokud vám prach a roztoči nezpůsobují problémy, stále jste nevyhráli. Alergie se může projevit kdykoliv. Vyberte si raději polštáře se syntetickou náplní.

Ignorování příznaků

I dospělí lidé mohou získat alergii, přestože celý život neměli žádné příznaky. Pokud potřebujete antibiotika každé jaro, máte pravděpodobně pylovou alergii. Alergii můžete dostat i na domácího miláčka. Příznaky jsou jen mírně a chronického charakteru. Bohužel neexistuje domácí zvířátko, které by bylo vhodné pro alergiky, možná tak rybičky.

Idnes.cz dále upozornilo, že ačkoli jsou některá plemena psů méně alergenní, jakékoliv zvíře i s minimem srsti může alergii vyvolat. Problémem totiž není srst, ale kousky odumřelé kůže a bílkoviny ve zvířecích slinách a moči. Právě ty jsou příčinou vašeho kýchání. Pro lidi s alergiemi by mělo být tabu sdílení lůžka s domácími mazlíčky. Kočky nebo psi mohou do postele přinést pyl nebo prach, či dokonce plísně, které alergikům neprospějí.

VIDEO: Alergie a imunita

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva