Sponzorováno

Seznam zdravotních pojišťoven Zatím bez hodnocení.

Pojišťovna je finanční instituce, která na základě pojistné smlouvy a placení pojistného finančně kryje pojištěná rizika. Pojištění některých rizik může být povinné ze zákona (v České republice například zdravotní pojištění a povinné ručení), nebo je pojištění dobrovolné na základě všeobecných pojistných podmínek a smlouvy uzavřené s pojišťovnou. V České republice vydává všeobecné pojistné podmínky Ministerstvo financí a pojišťovny je musí dodržovat.
Pojišťovny kryjí rizika plynoucí ze smluv s klienty jen z určité části. Na zbývající část rizik jsou samy pojištěny u takzvané zajišťovny.
 

Zdravotní pojišťovny

Sponzorováno

Sponzorováno

TIP: Jak změnit zdravotní pojišťovnu? Platí tato pravidla

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva