Sponzorováno

S kolenní ortézou CTi se po úrazu kolene dostanete do formy lépe 4.67/5 (3)

S kolenní ortézou CTi se po úrazu kolene dostanete do formy lépeMěli jste úraz kolene a čeká vás operace? K regeneraci organismu po operaci potřebujete klid na lůžku a odpočinek. Pokud se budete chtít vrátit co nejrychleji do formy, noste ortézu, která nemocný kloub zpevní. Víte, že ne každá ortéza vám pomůže?

Z jakých ortéz můžete vybírat?

Na výběr máte ze široké palety ortéz, které se odlišují dle materiálu a také podle způsobu fixace nemocného kloubu. Když se zaměříme na ortézy kolene, můžete vybírat podle materiálu: textilní, pryžové, plastové, karbonové, nebo podle způsobu fixace a vlastností: stahovací, zpevňovací, s výztužemi, pružné, ohebné. Věděli jste, že nesprávná ortéza vám neprospěje? Ba naopak. Jenže jaká ortéza je ta nejvhodnější a jak ji vybrat? Vsaďte na kvalitu. Jestli budete potřebovat ortézu jenom na týden, raději si kvalitní a patentovanou ortézu vypůjčte v půjčovně ortéz, než abyste za stejnou cenu koupili nekvalitní produkt v obchodě. Před použitím ortézy se poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Vsaďte na kvalitu a bezpečnost

Mezi nejlepší ortézy patří ty od islandské společnosti Össur®. Proč? Ortézy v sobě skloubí perfektní vzhled, kvalitu, bezpečnost a pohodlí. Ortéza na koleno je vyrobena z karbonu, velmi pevného a zároveň lehkého materiálu. Kolenní ortéza je velice tenká, proto ji můžete diskrétně nosit pod oblečením, nepřekáží a není vidět. Základem bezpečnosti je polycentrický kloub Accutrac®, který nabízí limitovanou možnost extenze (propnutí) a flexe (ohyb). Takto ortéza zaručuje anatomicky správné vedení končetiny. V ortéze mezi konstrukcí a kolenem je gelová výstelka Össur® Sensil® Silicone, která zajišťuje pohodlné nošení rámcové ortézy. Výstelka je protiskluzová a čtyřbodová ortéza z nohy nesklouzává ani při těch nejnáročnějších sportech nebo při rychlém pohybu. Tyto kondylární výstelky můžete kdykoli vyměnit za různě silné tak, aby vám ortéza dobře seděla. Hrany konstrukce mají patent SenEdge®, díky kterému jsou zaobleny tak, aby bylo nošení pro uživatele maximálně komfortní. Konstrukce neporaní pokožku.

Sponzorováno

Možné využití ortézy

 • Ortézu oceníte, máte-li nestabilní přední zkřížený vaz (ACL), zadní zkřížený vaz (PCL) a postranní kolenní vazy (MCL, LCL).
 • Můžete ji použít také při rotační a kombinované nestabilitě.
 • V případě lehké nestability (někdy i u těžší nestability, platí individuálně) podpoří konzervativní léčbu a pacient se může vyhnout operaci.
 • Ortéza ochrání kloub, pokud jej vystavujete enormní zátěži.
 • Může zmírnit následky, které vznikly díky funkčnímu poranění kloubu.

Kolenní ortézu vybírejte vždy podle vašeho zranění a ohlížejte se na své potřeby. Pokud nevíte, kterou ortézu vybrat, zeptejte se svého lékaře nebo se poraďte v půjčovně ortéz.

Kolenní ortézu si můžete i půjčit, nemusíte si ji kupovat.

Kolenní ortézu si můžete i půjčit, nemusíte si ji kupovat.

Pohodlná ortéza při sportu? Ano, je to možné

Karbonový rám se dotýká kosti, díky tomu je kloub stabilní a ortéza jej dobře chrání. Ortézu CTi OTS můžete používat před operací, po operaci a také jako ochranu zdravého kolene u náročných sportů. Velké oblibě se těší například u mužů, kteří jezdí závodně motokros, hrají hokej, tenis, jezdí na snowboardu nebo na lyžích. Ortéza Flex je lehčí a více se přizpůsobí končetině. Využívají ji především ženy při volejbalu, basketbalu, lyžování, tenisu a florbalu.

Kde si ortézu vypůjčit nebo koupit?

Ortézu si můžete půjčit v půjčovně ortéz na www.pujcovnamotodlahy.cz, kde se půjčuje po týdnech. Minimální doba zápůjčky je jeden týden. Chcete-li si ortézu půjčit dlouhodobě, můžete se na ceně domluvit individuálně. U krátkodobých výpůjček za jeden týden zaplatíte 1200 Kč včetně DPH. Pokud si chcete ortézu koupit, její cena se pohybuje okolo 15000 Kč.

Ortézu si můžete před vypůjčením nebo nákupem vyzkoušet. Stačí, když zavoláte na telefonní číslo +420 602 155 136 nebo napíšete na e-mail info@proormedent.cz a domluvíte si návštěvu prodejny.

Sponzorováno

Věděli jste, že díky nošení ortézy při lyžování poklesne výskyt poranění kolenního kloubu až 6x?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva